Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Ģirts Zariņš: "Centos sev iestāstīt, ka ar šosejas moci nebraukšu, jo tas ir priekš atsaldētajiem"

Juris Grīns
Juris Grīns

Ģirts Zariņš: "Centos sev iestāstīt, ka ar šosejas moci nebraukšu, jo tas ir priekš atsaldētajiem"
Ģirts Zariņš. Foto: no sportista arhīva

Neticami, bet jau paskrējis mēnesis kopš pēdējā motošosejas posma. Šoreiz uz jautājumiem ir atbildējis šī gada Latvijas motošosejas čempionāta C1200 klases otrās vietas ieguvējs Ģirts Zariņš.

Neliela informācija par sportistu:

- Ģirts Zariņš #18
- Klubs – SFRT Motorsports
- Motocikls - BMW S1000RR
- Klase - C1200
- LČ iekļauto trašu labākie apļa laiki - Audruring (EST) 1:23.097 / Biķernieki (LAT) 1:43.804

Kad un kā aizsākās Tavas gaitas motošosejā?

Ģirts Zariņš: "Manas gaitas motošosejā sākās 2020. gada maijā, kad pirmo reizi aizbraucu uz "333" trasi, jo bija apnicis bezjēdzīgi riņķot ar moci pa pilsētu. Rezultātā tas tā aizrāva, ka sešu mēnešu laikā nomainīju trīs motociklus, jo visu laiku sev centos iestāstīt, ka ar šosejas moci nekad nebraukšu, jo tas ir tikai priekš "atsaldētajiem". Protams, tagad man ir šosejas mocis."

Tavuprāt, kurš ir Tavs nozīmīgākais sasniegums motošosejā?

G.Z.: "Manuprāt, katrs uzlabotais apļa laiks ir kā nozīmīgs sasniegums vismaz personīgi man. Pats interesantākais ir tas, ka katru reizi šķiet, ka ātrāk jau vairs nevaru, bet tomēr ik pa laikam izdodas tos uzlabot, un šos notikumus vērtēju kā savus nozīmīgos sasniegumus."

Kā uzturi sevi formā ziemā, kad, kā zināms, aktīvā motošosejas sezona ir noslēgusies?

G.Z.: "Patiesībā uz sportošanu esmu diezgan slinks, man nav nekādas atstrādātas receptes. Cenšos šad tad aiziet uz sporta zāli un ziemā man patīk kalnu slēpošana, jo tajā var noķert līdzīgu adrenalīnu kā motošosejā – ātrums un slaidi pagriezieni – tas man patīk. Vēl uzskatu, ka ir svarīgi pabraukt ar pitbike, lai galīgi neierūsētu pa ziemu."

Kas Tevi motošosejā saista visvairāk, kas tieši aizrauj?

G.Z.: "Visa sajūtu gamma, kad esi trasē. To nav iespējams izstāstīt, to var tikai sajust. Dienas beigās ir grandioza laimes sajūta, kas nelīdzinās nekam citam. Šis ir arī tas iemesls, kādēļ to daru."

Kura ir Tava mīļākā Latvijas čempionātā iekļautā trase, kāpēc?

G.Z.: "Protams, Biķernieki. Tā ir mūsu mājas trase un tajā viss sākās. Biķernieku trase ir ļoti interesanta, lai gan ļoti bīstama, tāpēc vienmēr ir ļoti svarīgi saglabāt cieņu pret šo trasi un būt ļoti uzmanīgam."

Kādas aizraušanās ir vēl bez motošosejas?

G.Z.: "Man patīk garšīgi un veselīgi ēdieni. Tādēļ šad tad pagatavoju ko gardu vai aizeju uz kādu restorānu. Šad tad dodos medībās, kas ļauj pabūt dabā un vienatnē."

Pāris vārdu tuviniekiem, līdzjutējiem...

G.Z.: "Milzīgs paldies visiem, kuri domās vai klātienē ir ar mani un jūt līdzi. Šogad pirmo reizi uz gonkām bija atnākusi mana māsa ar savu ģimeni man just līdzi, tas man nozīmēja ļoti daudz, jo zinu, cik nervu tas prasa sekot līdzi sacensībām, ja brauc trasē tuvs cilvēks. Vēl vēlos pateikt milzīgu paldies visiem moto draugiem un trases biedriem par atvērtumu, neskopošanos ar padomiem un atbalstu, jo mēs jau esam tāda maza kompānija un ir lieliski baudīt to kopības sajūtu."

Izmantotie resursi:
facebook.com