Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Stupelis: ''Pēc filmas pirmizrādes sajūtas bija tādas, it kā izcīnītu vēl vienu čempiontitulu''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Stupelis: ''Pēc filmas pirmizrādes sajūtas bija tādas, it kā izcīnītu vēl vienu čempiontitulu''
Kaspars Stupelis un Etjēns Bakss, saņemot zelta medaļas. Foto: No sportista personīgā arhīva

''Godīgi sakot, pēc noslēguma apbalvošanas pasākuma Monako ir tāda neliela rūgtuma piegarša,'' portālam ''Sportacentrs.com'' saka Kaspars Stupelis, kurš šogad kopā ar Etjēnu Baksu izcīnīja čempiontitulu blakusvāģu motokrosā.

Jau ziņojām, ka Latvijas blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis nākamajā sezonā startēs leģendārā nīderlandiešu pilota Daniela Vilemsena ekipāžā. Pēdējās nedēļas Kasparam bija ļoti piesātinātas, jo pirmizrādi gan Vecpiebalgā, gan Rīgā piedzīvoja dokumentālā filma “Stupelis”. Pēc tam Kaspars devās uz Monako, kur viņš sezonas noslēguma apbalvošanas pasākumā ar Etjēnu Baksu saņēma zelta medaļas par izcīnīto čempiontitulu blakusvāģu motokrosā.

Pēc pasākuma portāls “Sportacentrs.com” uz nelielu sarunu aicināja Kasparu Stupeli, lai kopā atskatītos uz pēdējo nedēļu notikumiem, kā arī, lai noskaidrotu Kaspara tālākos plānus.

Kaspar, pēdējās dienas tev bija ļoti piesātinātas. Vai esi atguvies no tām?
Arī šobrīd tā īsti nevaru aptvert, kas ir noticis. Ja pēc filmas pirmizrādes Vecpiebalgā jau likās, ka esmu septītajās debesīs, tad pēc filmas pirmizrādes Rīgā sajūtas bija tādas, it kā izcīnītu vēl vienu čempiontitulu – tik daudz labu vārdu, emocijas. Nojautu, ka varētu būt liela cilvēku reakcija, bet nedomāju, ka tā būs tik liela. Protams, te jāsaka lielu paldies Armandam Tripānam, kurš to visu smuki salika kopā un tas atspoguļojums tiešām bija lielisks un diezgan emocionāls.

Noteikti tas tev dos papildus spēku, gatavojoties jaunajai sezonai.
Protams, tas ir patīkami, ka cilvēkiem patika tas, ko viņi redzēja, bet nav tā, ka viss tas, kas tagad noticis, mani iespaidos vēl vairāk. Katru gadu, neatkarīgi no apstākļiem, es pats meklēju sev motivāciju jaunajai sezonai un pats zinu, kas man ir jādara un cik daudz. Bet, protams, dzirdēt tik daudz patīkamu vārdu, tas noteikti dos papildus spēku.

Tikko esi atgriezies no FIM apbalvošanas ceremonijas. Kā tev tur gāja?
Pēc pēdējā posma mums iedeva pagaidu medaļu, tāpēc Monako notika oficiālā FIM balle, kur tika godināti visi čempioni. Pasākums kopumā bija ļoti glamūrīgs, kā jau Monako pienākas, bet varbūt tas vairāk bija domāts cita līmeņa cilvēkiem. Godīgi sakot, ir tāda neliela rūgtuma piegarša. Atverot čempionu grāmatu, tur, piemēram, mans dzimšanas gads ir ierakstīts nepareizi. Kāpjot uz skatuves pēc zelta medaļas pie mana vārda pierakstīts, ka esmu holandietis. Tie ir tādi mirkļi, kas nozog to svētku sajūtu. Vai tiešām nevar iespringt un pārbaudīt visu informāciju, lai to atspoguļotu korekti? Arī 2015.gadā bija līdzīga situācija, kad iedeva goda rakstu, kas bija domāts citam sportistam. Tajā pašā gadā MX1 čempionam Romēnam Febram, atverot vaļā šo piemiņas grāmatu, pie viņa vārda bija cita bilde. Nedaudz nenopietni.

Kādi ir tavi nākamie plāni?
Jau atlidojot no ASV, diezgan daudz kustos. Otrdien apmeklēju dakterus, bet jau trešdien ar prāmi devos uz Zviedriju, kur divas nedēļas slēpošu un sākšu gatavoties jaunajai sezonai. Pēc tam no 17.-24.decembrim padzīvošos pa mājām, bet pēc tam došos uz Otepi, kur aizvadīšu otro slēpošanas nometni. Šajās divās nometnēs pamatā būs slēpošana, bet noteikti neiztiks arī bez skriešanas un trenažieru zāles.

Tev patīk šāda veida nometnes?
Jā, patīk, un tās es tiešām ļoti gaidu. Man patīk slēpot. Lai arī cik grūtas ir šīs nometnes, man tās tiešām patīk. Agrāk man nebija daudz iespējas, lai lidotu uz siltajām zemēm un tur gatavotos jaunajai sezonai. Savus līdzekļus vienmēr esmu taupījis un, pateicoties saviem atbalstītājiem, pēdējos gados man ir iespēja pašam rīkot sev nometnes un darīt to, kas patīk un ko es izbaudu. Par janvāri vēl nezinu – man vienai kājai ir nelielas veselības problēmas, tāpēc kopā ar fizioterapeitu skatīsimies un domāsim, ko darīt.

Vilemsens arī sācis jau gatavoties jaunajai sezonai?
Ja godīgi, tā ļoti nesarakstāmies. Zinu, ka viņam ir daudz darba ar savu rāmju ražošanu. Uzticos viņam, ka viņš savu darbu izdarīs. Nekad nevienu braucēju tā neesmu pārbaudījis, ko un cik daudz viņš dara. Visi esam pieauguši un katrs zina, cik kuram daudz ir jātrenējas. Negribu būt ne aukle, ne treneris. Man ir pašam savas lietas, kas jādara.

Tad pirmā kopā braukšana jums varētu būt janvāra beigās vai februāra sākumā?
Jā, domāju, ka tā arī būs. Ātrāk neredzu loģiku to darīt. Paspēsim vēl izbraukāties. Galvenais jāsaved kārtībā veselība un jāieliek fiziskā bāzīte. Un tad jau tikai uz priekšu.

Jāpiebilst, ka pirmdien tika publicēti pirmie rezultāti balsojumā par Latvijas gada populārāko sportistu. Šobrīd pārliecinošs līderis ir Kaspars Stupelis (49,31%), kuram seko Pauls Jonass (9,37%). Balsošana ritēs līdz 18. decembra vakaram.

  -1 [+] [-]

, 2019-12-06 13:34, pirms 2 gadiem
Pēc bildes spriežot, Stupelis arī nīderlandietis sanāk?

  +2 [+] [-]

, 2019-12-06 14:22, pirms 2 gadiem
yankeezulu rakstīja: Pēc bildes spriežot, Stupelis arī nīderlandietis sanāk?
Tāpēc ir jālasa vairāk par virsrakstu
Tekstā viss ir minēts.

Neesi pirmā līmeņa zvaigzne, tad kļūdas gadās.
Neesmu informēts par uzvarām, bet ir jau tās 100 uzvaras izcīnītas?