Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Dāvis Ivanovs: "Bija aizraujoša cīņa ar Rasmani, bet piedzīvoju vairākus kritienus"

Juris Grīns
Juris Grīns

Dāvis Ivanovs: "Bija aizraujoša cīņa ar Rasmani, bet piedzīvoju vairākus kritienus"
Foto: no Lubānas mototrases "facebook.com" konta

Madonas novadā, Lubānas mototrasē aizvadīts Latvijas kausa trešais posms "cross country". Sportistiem šī bija jauna pieredze, jo šajā trasē un vietā "cross country" startēja pirmo reizi. Šajā posmā visātrākais bija Rainers Žuks ("Motokurzeme"), aiz sevis atstājot pieredzējušo enduro braucēju Ivo Šteinbergu ("CEC I.S. Racing") un Gati Būmani ("Motosports RT").

Lubānas mototrasē diena bija izdevusies, spīdēja saule un sportisti bija priecīgi atkal startēt "cross country" posmā. Šajā posmā savus spēkus izmēģināja un uz starta stājās arī motokrosa braucēji. Solo klasēs piedalījās un par uzvarām cīnījās 103 dalībnieki, bet kvadru klasēs - 20 braucēji.

Rainers Žuks (“Motokurzeme”) pastāstīja, ka sacensībās gāja labi. “Cīnījos ar Ivo Šteinbergu. No sākuma līdz pat finišam bija sīva cīņa, bet bija interesanti. Finālā izdevās izcīnīt uzvaru. Protams, Ivo, kā jau enduro braucējs, bija pārāks par mani meža posmā. Tur ar viņu nevarēju konkurēt, tikai tik daudz, cik turēt līdzi. Tāpat ar dažiem kritieniem un ķibelēm, bet mototrasē es biju ātrāks par viņu. Tur es varēju iedzīt zaudēto, gan arī viņu apsteigt. Trase kopumā Lubānā ir ļoti interesanta, tā ir ļoti ātra. Bija gan bedres, gan saknes. Man patika. Parunāju arī ar citiem braucējiem, viņi arī atzina, ka trase ir laba. Sacensības kopumā, kā vienmēr Lubānā, ļoti labi noorganizētas, viss bija līmenī. Paldies Guntim,” tā Rainers Žuks.

Sarunā ar E1 klases uzvarētāju Dāvi Ivanovu (“Kalsnava MB”), viņš atzina, ka šajā posmā viņu uzaicināja startēt sacensību organizators Guntis Klikučs. “Par to viņam saku paldies. Trase ļoti patika, tā bija ļoti labi sagatavota un viss bija super. Pirms šī posma pašam vajadzēja vairāk sagatavoties, tad būtu bijis vēl labāk. Kopumā esmu apmierināts. Trasē bija interesanta cīņa ar Miku Rasmani (“CEC I.S. Racing”), bija jautri. Viņš labi brauc. Starts bija labs, bet iebraucot mežā, nokritu, tad vēlreiz ar Miku saķērāmies, atkal nokritu. Šoreiz ļoti piekusu, bet bija “forša” cīņa. Prieks, ka Miks nepadevās un cīnījās līdz finišam. Man ļoti patika. Viss bija labi, segums bija perfekts, nebija ne putekļi, ne dubļi. Braukšana tiešām bija jautra,” saka Dāvis Ivanovs,

Q open klasē pirmo vietu izcīnīja Atis Breds (“Gulbenes moto”): “Kopumā veicās ideāli, jo šajā sezonā šīs bija manas pirmās "cross country" sacensības. Spēka arī pietika līdz pat beigām. Trase bija interesantam man tā ļoti patika, jo nebija ekstrēmu elementu. Meža posms nebija pārāk sarežģīts un trases daļa deva iespēju atpūsties un varēju palēkāt pa tramplīniem,” stāsta Atis. Viņa sīvākais konkurents bija Aivis Graudiņš (“Moto A-Z”), kurš visa brauciena garumā neatpalika tālu. ”Tikai pēc degvielas uzpildes mani apdzina. Es tikai pēc apļa varēju atkal viņu apsteigt un uzvarēt braucienu!” tā Atis Breds.

ATV klases uzvarētājam Rolandam Puravam sacensībās veicās ļoti labi. “Pa ilgiem laikiem, izdevās ļoti labs starts, aizbraucu trešais. Tālāk galvenais uzdevums bija tikt ārā no mototrases un iegūt iespējami labāku rezultātu. Tas arī izdevās. Mežā iebraucu kā pirmais. Ar to arī viss tika atrisināts. Tālākajā trases daļā es vairs nevienu aiz sevis neredzēju. Arī pašsajūta bija laba, jo nebija karsti, nogrums netraucēja,” stāsta Rolands. Runājot par trasi, tā sportistam patika un viņš atzina, ka tā bija ļoti laba. Arī pirmais iespaids bijis ļoti labs. “Viss smuki sakopts, krosa trase plaša ar interesantiem tramplīniem. Meža sekcija šaura, ar saknēm un akmeņiem. Viss, kā pienākas "cross country" trasē. Pārsteidz tas, ka pēc solo motocikla brauciena, trase joprojām bija labā stāvoklī. Smilšu rises un bedres bija, bet ne tik lielas, lai nevarētu izbaudīt trasi. Bija arī nedaudz dublītis, kur nošmulēties. Kopumā gribētu šei vēlreiz atgriezties,” atzīst sportists.

Sacensību rīkotājs Guntis Klikučs pastāstīja, ka "cross country" organizēja pirmo reizi un viss izdevās. “Esam priecīgi. Laikapstākļi bija ļoti labi. Sportistiem sacensības patika. Liels paldies tiesnešu komandai par darbu, viņi ļoti profesionāli strādāja. Prieks par kuplo dalībnieku skaitu. Tik daudz motociklu Lubānas trasi vienā reizē nebija piedārdinājuši. Bija ļoti spraiga cīņa starp Raineru Žuku un Ivo Šteinbergu. Esmu ļoti priecīgs, ka mūsu Madonas novada sportists tomēr uzvarēja šajā duellī. Viņi visu braucienu nobrauca viens aiz otru un tā intriga saglabājās līdz pat finišam. Tā bija baudāma un fantastiska cīņa par uzvaru. Paldies visiem sportistiem, kuri atbrauca un piedalījās!” saka Guntis Klikučs.

Latvijas kausa "cross country" klašu uzvarētāju "Top 3"

85 cc klasē:

1.Emīls Solovjevs (privāti)
2.Ričards Dambergs (“Saldus motoklubs”)
3.Rūdolfs Liepiņš (“RaceON”)

Absolūtais iesācējs klasē:

1.Artūrs Ozols (privāti)
2.Sandis Siliņš (privāti)
3.Māris Znotiņš (privāti)

E1 klasē:

1.Dāvis Ivanovs (“Kalsnava MB”)
2.Miks Rasmanis (“CEC I.S. Racing”)
3.Markuss Daniels Jauntirāns (“Motosports RT”)

E2/E3 klasē:

1.Rainers Žuks (“Motokurzeme”)
2.Ivo Šteinbergs (“CEC I.S. Racing”)
3.Gatis Būmanis (“Motosports RT”)

Enduro klasē:

1.Jurģis Žukas (“Saldus motoklubs”)
2.Renijs Āboliņš (MK “MOTO A-Z”)

Hobiju klasē:

1.Mareks Zolmanis (“Saldus motoklubs”)
2.Kārlis Reinfelds (“Adventure Team Latvia”)
3.Jānis Jansons (“Motosports RT”)

Iesācēji (C) 2T klasē:

1.Andrii Dadonov (privāti)
2.Imants Kalniņš (“RaceOn”)
3.Vitālijs Ņečajevs (privāti)

Iesācēji (C) 4T klasē:

1.Rūdolfs Rinka (“CEC I.S. Racing”)
2.Jānis Štauers (privāti)
3.Kristaps Janovičs (“Kalsnava MB”)

Open 1h klasē:

1.Kaspars Ērkulis (“Kalsnava MB”)
2.Jānis Freimanis (“Saldus motoklubs”)
3.Lauris Liepiņš (“RaceON”)

Seniors 40+ klasē:

1.Ingus Bērziņš (“Motosports RT”)
2.Jānis Rasmanis (“CEC I.S. Racing”)
3.Jānis Jēgers (“Advenutre Team Latvia”)

Veterāni 50+ klasē:

1.Ivars Miķelsons (MK “Stende”)
2.Normunds Simsons (privāti)
3.Rūdolfs Pumpurs (“RaceON”)

ATV klasē:

1.Rolands Puravs (privāti)
2.Valts Valainis (“Elkšņi Sporta klubs”)
3.Raimonds Zalkovskis (privāti)

Kvadri open klasē:

1.Atis Breds (“Gulbenes Moto”)
2.Aivis Graudiņš (MK “MOTO A-Z”)
3.Arnis Pūle (“Motokruīzs”)

Klubu komandu vērtējumā pirmajā vietā ar iegūtiem 52 punkiem “Saldus motoklubs” - Ričards Dambergs, Jurģis Žukas un Mareks Zolmanis. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa un ieguva 51 punktu “CEC I.S. RACING” - Jānis Rasmanis, Gusts Rasmanis, Miks Rasmanis, Ivo Šteinbergs, Trešajā vietā ar 50 punktiem “Motosports RT” I komanda - Markuss Daniels Jauntirāns, Gatis Būmanis, Jānis Jansons un Ingus Bērziņš.

Latvijas kausa "cross country" trešā posma rezultāti: https://www.lamsf.lv/cross-country/...