Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Ēriksons: "IndyCar sacīkstēs ir kārtīgas cīņas, nevis tā kā F1"

Juris Grīns
Juris Grīns

Ēriksons: "IndyCar sacīkstēs ir kārtīgas cīņas, nevis tā kā F1"
Foto: indycar.com

Zviedru autosportists Markuss Ēriksons, piecas sezonas aizvadījis F1 pasaules čempionātā, šosezon startē Amerikā bāzētajā "IndyCar" seriālā un pagaidām par pieredzēto ir lielā sajūsmā. Sportists apgalvo, ka šajās sacīkstēs cīņas trasē ir daudz spraigākas, un piloti izmanto visas izdevības, lai apdzītu konkurentus, kamēr F1 tas tā nebūt neesot.

Četras pēdējās sezonas Ēriksons startēja "Sauber" komandā, bet, kad to pārņēma "Alfa Romeo", viņam vieta sastāvā neatradās. 28 gadus vecais pilots parakstīja līgumu ar "Schmidt Peterson Motorsports" komandu un karjeru turpina "IndyCar" čempionātā, kur jau aizvadījis pirmos divus posmus, tiesa, bez lieliem panākumiem - izcīnīta 20. vieta Sanpīterburgā un 15. vieta Ostinā.

Šonedēļ F1 posmā Bahreinā tiks ieviesta trešā DRS zona, kas paredzēta, lai vēl vairāk atvieglotu apdzīšanas. Tikmēr Ēriksons stāsta, ka Amerikā šāda DRS sistēma nav vajadzīga, jo cīņas trasē tāpat ir gana saspringtas un apdzīšanas notiek pietiekoši bieži.

"Viena no labākajām lietām, ko atklāju, kad sāku startēt "IndyCar" čempionātā, ir fakts, ka mums nav DRS sistēmas, līdz ar to cīņas trasē ir kārtīgākas - ritenis pie riteņa, līkumu no līkuma," saka Ēriksons. "Mums nav jāgaida DRS zona, lai apdzītu, bet vienkārši jāņem sava iespēja, kad tāda parādās. Varbūt DRS arī paver iespējas vairāk apdzīt, bet vai tas tiešām rada arī reālas vairāk cīņas trasē? Tieši to taču mēs gribētu redzēt. Bet tas ir tikai mans viedoklis, nesaku, ka man ir pareizā atbilde uz to."

Ēriksons uzsver, ka, ņemot vērā DRS sistēmas neesamību "IndyCar" formulās, piloti ir spiesti braukt agresīvāk.

"Es zinu no braucēja redzespunkta, ka šeit mums trasē jābūt agresīvākiem un iespējas, kad tās rodas, jāizmanto vairāk un jebkurā trases vietā," viņš skaidro. "Tā vietā, lai gaidītu DRS zonas sākumu un apdzītu drošā veidā."

Nākamais "IndyCar" posms norisināsies 7. aprīlī Alabamā.

Izmantotie resursi:
motorsportweek.com

  -1 [+] [-]

, 2019-03-28 21:17, pirms 3 gadiem
Ne pirmo reizi var dzirdēt šāda veida repertuāru no pilota, kurš vairs nav vajadzīgs F-1.
Slēpts komentārs: LA-BOS antifans

  -4 [+] [-]

, 2019-03-28 22:00, pirms 3 gadiem
Ar indy var pabraukt arī vecs opis vai galīgi ne talantīgs džeks jo F1 viņi zaudē 14 sekundes!! aplī, tas tak ir kosmoss. Nu vienīgais ir tas ka cīņas trasē ir ļoti daudz, bet tas uz to ka piespiedējspeks nav tik liels un arī ātrumi ir krietni mazāki

  +1 [+] [-]

, 2019-03-28 22:07, pirms 3 gadiem
KaraLis rakstīja: Ar indy var pabraukt arī vecs opis vai galīgi ne talantīgs džeks jo F1 viņi zaudē 14 sekundes!! aplī, tas tak ir kosmoss. Nu vienīgais ir tas ka cīņas trasē ir ļoti daudz, bet tas uz to ka piespiedējspeks nav tik liels un arī ātrumi ir krietni mazāki
Āksts! 400km/h ovālā tev ir mazs ātrums? Un ir pietiekami daudz trases kas nav ovāli. Piedevām te nav 2 stundu sacīkstes kā tiem mīkstajiem f1. Te ir uzvara jāizcīna nevis kā Hamiltons vesā mierā paņem titulu jo pārējie vienkārši ar savām tačkām nevelk

  +2 [+] [-]

, 2019-03-28 22:23, pirms 3 gadiem
Teikšu tā - F1 klubiņā ir grūtāk tikt, bet novinnēt čempi easy. Ko nevarētu teikt par Amerikas seriālu. Tikai reāli veči var novinnēt Indy. F1 ir kā izlutināta vecmeita - iedomīga, bet neinteresanta.

  +1 [+] [-]

, 2019-03-28 23:06, pirms 3 gadiem
Katram sava vieta un ir labi, ka ir atšķirības (iespēja vērot to, kas tuvāks). IndyCar šī ciešā konkurence no vienas puses ir saistoša, bet vienā brīdī tā burzma mazliet pat nogurdina, jo reizē ar spēju cieši cīnīties, nedaudz arī zūd pašas cīņas "jēga" (gan t.s. "komandu vērtība" utt.). F1, lai arī ar savām blaknēm, tā viena vai divas apdzīšanas (ja vien nav pārāk izteikta DRS apbraukšana taisnē garām - ir situācijas, kur tas pat nav smieklīgi, ja vien nav 2 DRS zonas un iespēja cīnīties pretī ) ir citā svaru kausā.
Un par ātrumiem - F1 lielais ātrums un reizē turbulentais gaiss <0,7 sekundēm arī ir viens no iemesliem, kāpēc ir grūti savstarpēji cīnīties - jo mazāks laiks katrā līkumā, jo mazāks laiks tiek zaudēts kļūdoties un konkurentam fiziski nepietiek laika, lai paspētu to izmantot bez priekšējā antispārna zaudēšanas riska. Un mēģinājums atrast kādu apdzīšanas iespēju vairāk par pāris apļiem beigsies ar pārkarsētām un nodeldētām riepām.

     [+] [-]

, 2019-03-28 23:09, pirms 3 gadiem
Vakar par šo tēmu lasīju.

IndyCar ir par +/- 14% lēnāki apļa laiki - vismaz Teksasā.
Divas galvenās atšķirības, kāpēc F1 ir mazāk apdzīšanu un vajadzīga DRS sistēma:

1) IndyCar piespiedējspēks lielākoties rodas mašīnas grīdā (Ground Effect uz ko arī virzas F1 ar 2021. gada noteikumiem), līdz var to sekot viena mašīna otrai īpaši nezaudējot piespiedējspēku. Tomēr aero efekts IndyCar ir daudz vājāks un formulas tik viegli uz ceļa neturas.

2) IndyCar nav stūres pastiprinātāja. Liela daļa apdzīšanu notiek uz braucēju kļūdu rēķina. Iespējams Eriksons tāpēc nevar turēt līdzi pat pirmajam desmitniekam?