Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Potenciālais "Red Bull" F1 pilots Ivasa kļūst par "Super Formula" čempionu

Juris Grīns
Juris Grīns

Potenciālais "Red Bull" F1 pilots Ivasa kļūst par "Super Formula" čempionu
Ajumu Ivasa. Foto: Super Formula

"Red Bull" un "Racing Bulls" F1 komandu rezerves pilots Ajumu Ivasa pagājušās nedēļas nogalē Suzukā kļuva par Japānas "Super Formula" čempionu, dramatiski izdzēšot punktu deficītu pret Šo Cuboju un perfekti noslēdzot sezonu. Pa to laiku Lasvegasā par "F1 Academy" čempioni tika kronēta Doriāna Pina.

Sākums Suzukā Ivasam gan nebija tas cerīgākais. Lai gan viņš uzvarēja abās kvalifikācijas, pirmajā braucienā nācās izstāties pēc sadursmes jau pirmajā aplī, kamēr Cuboi ar ceturto vietu vēl vairāk palielināja pārsvaru kopvērtējumā. Otrās dienas rītā notika sacensības, kas risinājās, jo nevarēja tikt aizvadītas Fudži trasē, līdz ar to tika pārceltas uz šo nedēļas nogali. Ivasa ieņēma ceturto vietu, kamēr Cuboi finišēja septītais un abu starpā tobrīd bija 12.5 punkti. Turklāt Ivasa kopvērtējumā ieņēma tikai ceturto vietu, jo priekšā bija arī Kakunošins Ohta un Tadasuke Masino. Izšķirošajā cīņā Ivasa dominēja no pole position, bet Cuboi nespēja pacelties augstāk par astoto vietu. Rezultātā Ivasa kļuva par čempionu ar 4.5 punktu pārsvaru.

"Super Formula" kopvērtējums:

VietaPilotsValstsKomandaPunkti
1.Ayumu IwasaJapānaTeam Mugen124
2.Sho TsuboiJapānaVantelin Team TOM'S119.5
3.Kakunoshin OhtaJapānaDocomo Team Dandelion Racing118
4.Tadasuke MakinoJapānaDocomo Team Dandelion Racing113
5.Tomoki NojiriJapānaTeam Mugen94.5
6.Igor Omura FragaBrazīlijaPONOS Nakajima Racing77.5
7.Ren SatoJapānaPONOS Nakajima Racing56
8.Sacha FenestrazFrancijaVantelin Team TOM'S50
9.Nirei FukuzumiJapānaKids com Team KCMG39
10.Sena SakaguchiJapānaSanki Vertex Partners Cerumo - INGING38

Visā sezonā Ivasa uzvarēja vien divās sacīkstēs, bet uz pjedestāla pabija septiņas reizes. Lai gan šobrīd lēmums vēl nav pieņemts, iespējams, nākamgad japāņu pilots debitēs F1 čempionātā "Racing Bulls" sastāvā. Tas varētu notikt pie scenārija, ka Īzaks Hadžārs kļūst par "Red Bull" pilotu, bet sadarbība ar Juki Cunodu vai Liamu Lovsonu netiek turpināta. Jāpiebilst, ka "Super Formula" sacīkstēs tikmēr nākamgad startēs Kalle Rovanpera un baumo, ka arī Džeks Dūens.

Lasvegasas trasē savukārt noslēdzies dāmu čempionāta "F1 Academy" sezona. Tituls izšķīrās dramatiskā manierē, bet par čempioni kļuva Doriāna Pina, kura startē "Prema Racing" komandā ar "Mercedes" atbalstu. Pirmajā braucienā viņai ļoti paveicās, jo galvenā konkurente Maja Veuga, kurai bija jāstartē trešajai, jau iesildīšanās aplī uztriecās vienai no sāncensēm, līdz ar ko izstājās. Pina aizraujošā cīņā uzvarēja. Otrajā braucienā, kur iespējams gūt vairāk punktus, Veuga finišēja trešā, bet Pinai pietika ar piekto vietu, lai tiktu pie titula. 21 gadu vecajai francūzietei šī bija otrā "F1 Academy" sezona - pērn viņa palika otrajā vietā. Šogad izdevās uzvarēt četrās sacīkstēs un astoņas reizes kāpt uz pjedestāla.

"F1 Academy" kopvērtējums:

VietaPiloteValstsKomandaPunkti
1.Doriane PinFrancijaPrema Racing172
2.Maya WeugNīderlandeMP Motorsport157
3.Chloe ChambersASVCampos Racing127
4.Ella LloydApvienotā KaralisteRodin Motorsport109
5.Alisha PalmowskiApvienotā KaralisteCampos Racing91
6.Nina GademanNīderlandePrema Racing74
7.Alba Hurup LarsenDānijaMP Motorsport70
8.Tina HausmannŠveicePrema Racing50
9.Lia BlockASVART Grand Prix37
10.Emma FelbermayrAustrijaRodin Motorsport37

Izmantotie resursi:
Sākumlapa : F1LV Blogs