Singapūras ''Grand Prix'' izpilddirektors: "Mēs gribam būt unikāli"
Singapūras ''Grand Prix'' šobrīd skaitās viens no populārākajiem posmiem visā F1 kalendārā, taču, neskatoties uz to, posma organizatori turpina smagi strādāt, lai šo posmu padarītu par neaizmirstamu.
Uzreiz jāsāk ar to, ka Singapūrā GP posms tiek aizvadīts pa tumsu. Pirmo reizi sacīkstes šajā trasē tika aizvadītas 2008. gadā, kad tajās par uzvarētāju kļuva divkārtējais F1 pasaules čempions Fernando Alonso, bet pagājušajā gadā šeit nepārspēts palika Luiss Hamiltons. Šīs sacīkstes ir ieguvušas lielu popularitāti. Tās patīk gan sportistiem, gan faniem, gan arī mediju pārstāvjiem.
Taču tā vietā, lai sēdētu un priecātos par to, šī posma organizatori turpina smagi strādāt, lai pilnveidotu un uzlabotu šo posmu. Singapūras ''Grand Prix'' organizatori grib panākt to, lai šis posms F1 kalendārā būtu regulāri, kā tas šobrīd ir ar posmiem Monako, Itālijā un Lielbritānijā. ''Šīm sacīkstēm gribu piešķirt tādu statusu, kāds tas ir Monako posmam – sacīkstes, kurām obligāti ir jābūt F1 kalendārā,'' saka Singapūras ''Grand Prix'' izpilddirektors Mihaels Roše. ''Mēs negribam kopēt Monako posmu, jo mēs gribam būt tādi, kādi esam. Mēs gribam būt unikāli. Daudzi cilvēki mums saka, lai trases malā novietojam 200 – 300 jahtas. Ja godīgi, tad Singapūrā nav tik daudz jahtu. Mums nevajag uzreiz kaut ko kopēt no citiem posmiem. Ja arī kāda trase kaut ko nokopēs no mums, tad tas nestrādās, jo viņām tas būs jādara savādāk.''
''Uz mums nepārtraukti tiek izdarīts spiediens – vienalga, vai to izdara mūsu boss vai arī Singapūras valdība. Latiņa ir uzstādīta augstu un mēs to pieņemam. Taču mēs nepieļaujam tādu iespēju, ka mums kaut kas var neizdoties. Nav tādas iespējas, ka mēs būsim otrie. Protams, mēs esam pieļāvuši kļūdas, taču var pamanīt, cik cilvēki ir pretimnākoši. Ja mēs redzam meitenes un puišus no septiņiem līdz 70 gadiem, kuri Singapūras posmu pamet ar smaidu uz lūpām, tad mūs pārņem laba padarīta darba sajūta,'' turpina Roše.
''Ja mēs runājam par ekonomisko pusi, tad neapšaubāmi ekonomika iegūst ļoti daudz. Ne tikai no pārdotajām biļetēm, bet arī no viesnīcām, restorāniem un bāriem, kuri pat piecos no rīta ir pilni. Protams, ir arī veikali. Iedomājaties, ka tādi veikali kā Prada un Dolce & Gabbana pēc šīm sacīkstēm ir pilnīgi tukši,'' tā Roše.
Izmantotie resursi:
autosport.com - the authority on Formula One,...
[+] [-]
[+] [-]
ja ta notiks un tiesam liss, tad tas varetu but vienas no sarezgitakajam sacikstem F1 vesture