Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Dzanardi pārvietots uz rehabilitācijas centru

Ints Megnis
Ints Megnis

Dzanardi pārvietots uz rehabilitācijas centru
Alekss Dzanardi. Foto: imago/Andreas Beil/Scanpix

Itāļu sporta leģenda Alesandro Dzanardi, kuru pirms mēneša notrieca smagā mašīna, no slimnīcas pārvietots uz neiroloģiskiem slimniekiem domātu rehabilitācijas centru, tomēr publiski nav viesta skaidrība par viņa pašreizējo veselības stāvokli.

Sjēnas slimnīca otrdien paziņoja, ka ir izrakstījusi Dzanardi, bet vēlāk tika pavēstīts, ka viņš pārvietots uz rehabilitācijas centru Kostamasnagas mazpilsētā. Sjēnas slimnīcā Dzanardi pārcieta trīs smagas operācijas, kamēr tika stabilizēts viņa veselības stāvoklis un rekonstruēta smagi bojātā seja. 19. jūnijā 53 gadus vecais itālis smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā pēc tam, kad ratiņkrēslu sacensību laikā viņu notrieca smagā automašīna.

"Viņa klīniskais stāvoklis un dzīvībai svarīgās pazīmes uzrāda, ka viņš ir uz ceļa pretim stabilitātei. Tas ļāvis viņu pārvietot uz vietu, kur tiks sniegta nepieciešamā neiroloģiskā rehabilitācija," teikts paziņojumā. Tomēr iesaistītās puses neatklāj vai Dzanardi pašlaik ir nomodā.

Dzanardi autosportā kļuva par divkārtēju CART seriāla čempionu, taču tieši šajās sacīkstēs viņš savulaik iekļuva avārijā, zaudējot abas kājas. Tāpat Dzanardi deviņdesmitajos gados startēja "Formulā 1", kur pārstāvēja "Jordan", "Minardi", "Lotus" un "Williams" komandas, kā arī guva vairākas uzvaras WTCC pasaules čempionāta posmos. Jau ilgu laiku sportists pievērsies ratiņkrēslu sacīkstēm, 2012. un 2016. gada paraolimpiskajās spēlēs izcīnīt četras zelta un divas sudraba medaļas parariteņbraukšanā.

Pagājušajā mēnesī Dzanardi savās lūgšanās pieminēja arī Romas pāvests Francisks, nosaucot viņu par piemēru spēka rašanā pēc nelaimes gadījumiem.

Izmantotie resursi:
https://apnews.com/2fc6e85727fe196f...