F1 pilotiem turpmāk būs viens numurs uz visu karjeru
F1 Stratēģijas grupa ir pieņēmusi kādu interesantu jauninājumu un turpmāk liks visiem šajā čempionātā startējošajiem pilotiem izvēlēties numuru, ar ko piedalīties sacīkstēs visas karjeras garumā.
Šīs noteikumu izmaiņas stāsies spēkā jau 2014. gadā.
Tās paredz, ka #1 joprojām tiks rezervēts iepriekšējās sezonas Formula 1 čempioniem, uz nākamo gadu tas būs Sebastjans Fetels, savukārt pārējiem nāksies izvēlēties vienu numuru no #2 līdz #99. Ja vairāki piloti būs izvēlējušies vienu ciparu, priekšroka tiks dota tam, kurš iepriekšējā sezonā ieguvis augstāku vietu F1 kopvērtējumā.
Lai gan Fetelam pienākas #1, tas nebūs viņa pienākums izmantot šo numuru, ja sportists to nevēlēsies. Fernando Alonso, kurš šogad kļuva par vicečempionu, uz 2014. gadu saņems tiesības kā otrais izvēlēties savu starta numuru atlikušajai karjeras daļai.
Līdzīga numuru sistēma tiek lietota motosportā, kur izcils piemērs ir Valentino Rosi un viņa leģendārais #46. Arī MotoGP čempioni var izvēlēties, vai izmantot #1, ko, piemēram, Rosi nav darījis.
Ziemeļamerikas motoru sportā numurus parasti izvēlas komandas, nevis piloti. Piemērs tam ir Huans Pablo Montoija, kurš savā NASCAR karjerā startēja ar mašīnu, kuras sānus rotā #42. Pēc viņa aiziešanas no NASCAR šo numuru pārņems Montoijas sekotājs. Amerikā arī ir ļoti reti gadījumi, kad aktuālais čempions startē ar #1 uz sāniem.
Izmantotie resursi:
autosport.com - the authority on Formula One,...
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Man šī doma ļoti patīk, F1 nav jābūt tikai pelēkai NASA līmeņa tehnoloģiju kopai, šāda pilota sasaiste ar vienu konkrētu numuru veicinās F1 un konkrētu pilotu popularitāti.
Daudz kas būs atkarīgs no tā kā komandas un pilotu menedžeri spēs šos numurus pasniegt.
+2 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
Un lai kā komandas taisnojas par otrajiem pilotiem, skatītājiem, kas ir F1 čemppionāta vislielākie sponsori, neinteresē komandu taisnošanās, viņiem vajag cīņas, kuras nav. Sekas - smags kritums apmeklētībā, ļoti lieli finansiāli zaudējumi trašu apsaimniekotājiem, un ir priecīgi, ka tiek izmesti no kalendāra, reklāmu apjomu kritums, komandu maksātnespējas problēmas. Un šobrīd cieš arī RedBull, jo bez Masetiča naudas, citas naudiņas ir maz, jo RedBull nerāda pa TV, a daudzas citas komandas (Lotus, Sauber, pat McLaren) negrib sponsorēt, jo reti kad cīnās par uzvarām.
F1 ir ļoti dārgs sporta veids, kur ļoti liela nauda aiziet nevis tehnikā bet gan aeirodinamikā, ko negrib saprast FIA un daudzi citi. Skaidrs piemērs sezonai cik vajag - motori līdz 25mio $, kārbas līdz 10 mio $, elektronika līdz 5mio $, braucēji līdz 50mio $, kas kopā ir līdz 90mio$. Un viena pati aeirodinamika paņem vismaz 100mio $, kas ir būtiski vairāk par tehniku ar braucēju kopā!
Vēl kāds domā, ka F1 ir tehnikas sports? F1 ir pārvērties par aeirodinamisko konkursu, un uzvar tas, kuram ir Ņuijs - nav vajadzīgi labākie un jaudīgākie dzinēji, nav vajadzīgi labākie braucēji, ir vajadzīgi vismaz 100 mio $, labi aeirodinamikas speciālisti, viss pārējais ir statisti.
Vēl šaubas? Dzinēju attīstība ir iesaldēta, tas pats kārbām, paliek tikai KERS un ģeneratori un citi sīkumi.
Kur paliek nauda? Aerodinamikas testos vēja tuneļos.
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]