Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

16 gadus vecais Bertāns šokē ar debijas uzvaru prestižajā RDS drifta seriālā

Juris Grīns
Juris Grīns

16 gadus vecais Bertāns šokē ar debijas uzvaru prestižajā RDS drifta seriālā
Nikolass Bertāns cīnās finālā. Foto: Facebook.com/rdsgrandprix

Nedēļas nogalē Krievijā, Rjazaņas trasē tika aizvadīts Krievijas drifta čempionāta (RDS) ceturtais posms. Jau iepriekš tika minēts, ka Nikolass Bertāns uz turieni devās kā uzaicinātais braucējs "Aimol" komandā, un šīs bija viņa debijas sacīkstes RDS.

Sacensības iesākās ar treniņbraucieniem ceturtdienā, kurus Nikolass diemžēl izlaida, jo sporta automašīnai nācās aizkavēties neplānoti ilgi uz robežas, tomēr, no otras puses skatoties, tā bija lieliska iespēja, lai izvērtētu savus potenciālos konkurentus un viņu braukšanas stilu trasē. Automašīna ieradās ceturtdienas vakarā, tā tika sagatavota un Bertāns bija gatavs pirmajiem treniņbraucieniem trasē.

Piektdien, aizvadot pirmos treniņbraucienus, Bertāns ātri iejutās trasē, lai gan sākotnēji viņš nebija ātrākais, jo, starp citu, viņam arī tieši šajās sacensībās no visiem dalībniekiem bija mazjaudīgākais auto – tikai 620zs, bet viņš noteikti bija viens no tehniski stabilākajiem. Kā vēlāk atdzina tiesneši, izvērtējot datus, kurus iegūst no speciāliem mērījumiem, tieši Nikolass bija viens no stabilākajiem braucējiem treniņos, kurš uzrādīja vienādi stabilu braukšanu katrā braucienā. Treniņos automašīnai uzsprāga stūres pastiprinātāja truba, bet tas ātri tika salabots un sportists bija gatavs cīņām.

Sestdiena iesākās ar kvalifikācijas braucieniem. Pirmajā kvalifikācijas braucienā Bertāns uzrādīja ļoti labu rezultātu – 87 punktus, bet otrajā kvalifikācijas braucienā diemžēl 0 punkti, jo mazliet, kā pats sportists minēja, pārcentās iemetienā, jo mēģināja izbraukt vēl labāk, lai uzstādītu vēl augstāku tiesnešu punktu vērtējumu. Kvalifikācijā Nikolasam pēc visu pilotu kvalifikācijas braucieniem augstā desmitā vieta.

“Top 32” Nikolass tikās ar Krievijas pilotu Iļju Poļišuku, kurš noteikti bija spēcīgs konkurents un bija rādījis stabilu sniegumu treniņbraucienos. Nikolass aizvadīja ļoti stabilu sekojošo braucienu, bet, apmainoties vietām, Iļja mazliet pārcentās sekojot Bertānam un jau pirmajā iemetienā ietriecās betona sienas aizsargbarjerā. Uzvara Nikolasam, un tas nozīmēja cīņas svētdienā “Top 16”.

“Top 16” pretinieks Nikolasam bija Grigorijs Gusevs. Cīņa solījās būt ļoti līdzvērtīga, jo Krievijas sportists ir ļoti labs braucējs, kā arī kvalifikācijā ieņēma augstāku vietu – septīto. Nikolass turpināja rādīt savu stabilo sniegumu trasē, fantastisks vadošais brauciens un perfekti nosekots sekojošais, kas rezultējās ar uzvaru un iekļūšanu “Top 8”.

“Top 8” Nikolasa pretinieks bija Masato Kavabata, viens no pieredzējušākajiem pasaules drifteriem, kurš savu karjeru uzsāka 2002. gadā drifta dzimtenē Japānā. Kavabata savas driftera gaita sāka 18 gadu vecumā, kad Nikolass vēl nebija pat dzimis – šobrīd latviešu sportistam ir tikai 16 gadi. Savos 43 gados Kavabata ir notikti viens no pasaules zināmākajiem drifteriem jeb, kā bieži tiek dēvēts, drifta leģenda. Nikolasam šis bija ļoti svarīgs brauciens, jo ne kuras katras sacensības izdodas braukt un vēl cīnīties tandēmā ar tādiem elkiem, kurus pats braucējs ir vērojis augot un uzsākot interesēties par driftu. Abi braucieni bija aizraujoši, bet tomēr Bertāns turpināja lieliski demonstrēt savus ideālos braucienus, savus perfekti atstrādātos pārmetienus, tāpēc arī uzvara šajā tandēmā.

“Top 4” cīņā Nikolasam pretī bija jāstājas Džekam Šanahanam no Īrijas. Diemžēl Džeka automašīnai bija radušās tehniskas problēmas, kuras komandai neizdevās atrisināt, tādejādi Bertāns automātiski iekļuva finālā.

Fināla cīņa – pretī Krievijas viens no spēcīgākajiem drifta braucējiem Arkādijs Tsaregatsevs, kurš pašlaik ieņem otro vietu RDS sezonas kopvērtējumā. Nikolass ar Arkādiju jau bija tikušies trasē, bet citā disciplīnā – “Monster Gymkhana” sacensībās Polijā, kur toreiz Bertānam izdevās uzvarēt, par ko bija pārsteigts pats krievu braucējs, bet teica, ka noteikti viņi tiksies drifta trasē. Tikšanās notika, tikai divus gadus vēlāk, Krievijā, RDS finālā. Noteikti viena no aizraujošākajām cīņām šajā posmā. Pieļaujot kļūdu sekojošajā braucienā, krievu braucējs sagriezās, bet Bertānam, turpinot demonstrēt labo līniju, tuvo sekošanu, uzvara.

Debijas sacensības Krievijā un uzvara! Fantastisks panākums uz ko iespējams cerēja daudzi, bet negaidīja neviens. Nikolasam tas izdevās ar vismazāk jaudīgāko mašīnu, ar debiju šajā trasē un ar pirmo pieredzi RDS sacensībās.

Augsto trešo vietu izcīnīja Kristaps Blušs.

     [+] [-]

, 2021-07-26 15:11, pirms pusgada
Normāls keks - ar prasmēm, smadzenēm un nerviem viss ok.

     [+] [-]

, 2021-07-26 18:23, pirms pusgada
lai parejie Latvijas sportisti panem konsultaciju no NIK NAK ,kaa atbildigas sacensibas taa no musejiem ''ne cepts ne varits''