Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

16 gadus vecais Bertāns aizvieto japāni Saito un pirmo reizi startē RDS seriālā

Juris Grīns
Juris Grīns

16 gadus vecais Bertāns aizvieto japāni Saito un pirmo reizi startē RDS seriālā
Foto: publicitātes

Nikolass Bertāns devies uz Krievijas pilsētu Rjazaņu, "Atron" sacensību trasi, lai piedalītos Krievijas drifta čempionāta (RDS) ceturtajā posmā. Šajās sacensībās PRO klasē sacentīsies kopā 42 dalībnieki.

16 gadus jaunais Latvijas drifteris Bertāns uz Krieviju dodas pirmo reizi, un dodas kā uzaicinātais braucējs pievienoties “Aimol Racing” komandai. RDS čempionātā ir ļoti svarīga komandu ieskaite, kur par komandu pjedestālu cīnās katrā posmā, līdzīgi kā par “Top 3” pjedestālu. Kopā šajās sacensībās dalību ir pieteikušas arī 11 komandas.

Latvietis jau šogad ir paspējis aizvadīt FIA IDC Pasaules drifta kausa posmu Biķerniekos, kur ieguva vice čempiona titulu, kā arī Livonijas drifta čempionāta posmu “Sporta kompleksā 333” un Baltijas drifta čempionāta posmu Igaunijā. Sezona iesākās šogad nedaudz vēlāk kā bija plānots, dēļ “Covid-19” apstākļiem, kuri iespaidoja sacensību kalendāru izmaiņas, bet Nikolasa gadījumā, arī sporta automašīnas atgriešanos Latvijā, kura mazliet bija aizkavējusies ceļā no Omānas, kur tā pārziemoja, jo arī tur sezona diemžēl tika atcelta.

Pievienojoties RDS posmā “Aimol” komandai, Bertāns stājas Daigo Saito vietā, kurš ir visiem zināmais viens no populārākajiem pasaules drifteriem. Diemžēl saistībā ar pasaulē neparedzamo “Covid-19” epidemioloģisko pandēmiju, japānim uz kādu laiku ceļošana nav iespējama. Komandas sastāvā kopā ar Nikolasu būs jau esošie komandas biedri – Džeims Dīns, kuru Latvijā un pasaulē visi zina kā vienu no, ja ne labāko drifteri, un Ķīnas drifta braucējs Čarlzs NG , kurš arī ir aizvadījis sezonas “Formula Drift” čempionātā Amerikā. Saistībā ar pievienošanos komandai, Nikolasa drifta BMW “Dogfighter” ir ieguvis arī jaunu dizainu.

“Šis uzaicinājums noteikti nāca negaidīti, bet nu es gaidīju, un noteikti vēlējos šogad uzbraukt Krievijā,” pirms posma sacīja Bertāns. “Teikšu godīgi, plāns šogad uz Krieviju aizbraukt bija, bet vēl pētījām, uz kuru posmu, bet, ja nāk šāda iespēja, braukt komandā ar šādiem braucējiem, un zem šādas komandas kā “Aimol racing”, tas noteikti ir liels pagodinājums un iespēja, kura jāizmanto. Piedāvājums nāca jūlija sākumā, laiks sagatavoties mums bija nu ne vairāk kā pusotra nedēļa, nerunājot jau par jauno auto dizainu, saskaņojumiem, un, pats galvenais, dokumentu sagatavošanai ceļošanai uz Krieviju, kuru vēl vairāk apgrūtina esošā situācija pasaulē. Bet mums izdevās, milzīgs paldies manai ģimenei, kurā strādāja visi, kā arī manai komandai un atbalstītajiem, mēs esam jau ieradušies Krievijā. Trasi Krievijā esmu jau izpētījis, tā ir mūsdienīga trase ar vairākiem līkumiem, trasē ir ļoti skatāmi tandēmi, trase noteikti ir pazīstama ar savu slaveno betona sienu “Magnēts”. Tandēmu braucieni šajā trasē ir ļoti tuvi, kā teikt durvis durvīs. Lielākā daļa braucēju perfekti jau pārzina šo trasi, šķiet tikai man šī būs pirmā reize šajā trasē. Nāksies pielāgoties, esam gatavi.”

Bertāns pirmos treniņus aizvadīja jau piektdien, bet šodien un rīt visiem iespēja sekot līdzi sportista startam Krievijā.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe

     [+] [-]

, 2021-07-25 12:53, pirms pusgada
ir kāda tiešraide?