Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Dainim Podžukam sudrabs F2 sacensībās Lietuvā

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Šajā nedēļas nogalē no 10.līdz 11. jūnijam Lietuvas pilsētā Telšos norisinājās vērienīgs sporta pasākums - Eiropas čempionāts Formulā 4. Skatītājiem par prieku paralēli F4 sacensībām, Baltijas labākie Formula 2 ātrumlaivu piloti sniedza vērienīgas un asām emocijām piepildītas sacīkstes - Formula 2 sacensības.

Lietuvas F2 posms pulcēja labākos Baltijas braucējus - divkārtējo Eiropas F2 čempionu, lietuvieti Edgaras Riabko, igauni Stefanu Arandu, kuram šī bija debija F2 sacensībās un trīs titulētākos Latvijas braucējus - Uvi Slakteri, Nikitu Lijcu un Daini Podžuku.

Šī sacensību klase vienmēr ir priecējusi skatītājus lielā ātruma dēļ un arī šī sacensību reize nebija izņēmums.
Sacensībām tika doti 3 starti un Lietuvas posma uzvarētājs tika noteikts pēc 3 braucienu kopvērtējuma. Tā kā šajās sacensībās visi piloti bija pasaules līmeņa sportisti, tad rezultāts nebija prognozējams un visu noteica labākais starts kā arī veiksme.

Pirmā brauciena laikā vadībā uzreiz izrāvās latvietis Ņikita Lijcs, kuram arī izdevās visu sacensību laiku saglabāt savu pozīciju, atraujoties no saviem sacensību konkurentiem. Uzreiz pēc pirmā sacensību brauciena, mainītās starta pozīcijās sākās otrais sacensību starts. Šajā braucienā vislabāko starta laiku uzrādīja latvietis Dainis Podžuks, kurš ar lielu atrāvienu izvirzijās vadībā. Viņam cieši aizmugurē sekoja Lietuvas sportists. Daiņa Podžuka meistarība neļāva divkārtējam Eiropas čempionam tikt viņam garām un sacensību braucienā Dainis Podžuks ieguva 1.vietu.

Trešais F2 brauciens tika aizvadīts nākamajā dienā, 11.jūnijā. Eiropas čempionātā F4 tika piedzīvotas vairākas avārijas, tāpēc F2 Lietuvas posms tika aizvadīts pašā vakarā kā visu sacensību noslēdzošais brauciens. Tā kā pirmajā braucienā uzvarētājs bija latvietis Nikita Lijcs un otrajā braucienā latvietis Dainis Podžuks, tad sacensību uzvarētājs tika noteiks pēc trešā brauciena rezultāta.

Uz starta līniju devās piecas F2 ātrumlaivas un atskanot starta signālam, ar lielu atrāvienu vadībā izvirzijās igaunis Stefans Arands. Uzreiz pēc viņa uz uzvaru devās Dainis Podžuks un Edgaras Riabko. Asā cīņā Dainis Podžuks izvirzijās vadībā un noturēja otro pozīciju līdz pat sacensību noslēgumam.

Pēc visu trīs braucienu kopvērtējuma, latvietis Dainis Podžuks Lietuvas posmā F2 ieguva 2.vietu.

Informāciju sagatavoja:
55ART