Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Krišs Jaunzemis kļuvis par pirmo divkārtējo "Openkart" Ceļojošā kausa ieguvēju

Juris Grīns
Juris Grīns

Krišs Jaunzemis kļuvis par pirmo divkārtējo "Openkart" Ceļojošā kausa ieguvēju
Foto: Toms Kalnītis

Triobet Kardikeskus trasē Tallinā, aizraujošā cīņā pārspējot savu sīvāko konkurentu un 2015.gada čempionu Andreju Laipnieku, Krišs Jaunzemis kļuva par pirmo divkārtējo Openkart Ceļojošā kausa ieguvēju.

Viņa pārsvars pēc desmit braucieniem bija tikai 0,12 sekundes. Trešais finišēja viens no labākajiem sezonas debitantiem Dāniels Lācis, ceturtais jau otro gadu pēc kārtas Normunds Skreija, kurš izlaida lielāko daļu sezonas. Augsto piekto vietu pārspējot Kristapu Grīnieku izcīnīja Renārs Paiders. Jaunzemis un Laipnieks katrs bija ātrākie ar četriem no desmit kartingiem, bet Lācis un Skreija uzrādīja labāko laiku pa reizei, tiesa gan Dānielam bij identisks laiks Andrejam ar kartingu Nr.2, tomēr saskaņā ar tradīciju, pirmā vieta pienākas braucējam, kurš izcīnīja augstāku vietu kopvērtējumā. Sacīkstes ātrākais apļa laiks 35,96 sekundes Laipniekam ar kartu Nr.5, Lācis bija vienīgais no pārējiem, kuram arī izdevās iebraukt 35 sekundēs - 35,98.

Sastāvs

Šogad kausa izcīņai kvalificējās TOP19 braucēji un viena vieta ar Wild Card bija rezervēta iepriekšējā gada kausa ieguvējam Marekam Štolcermanim. Traumas dēļ sacīkstē nevarēja piedalīties Izaicinājuma kausa ieguvējs Kaspars Ritums, čempionāta astotās vietas ieguvējs Gatis Vītols baudīja atvaļinājumu kalnos, Artūrs Bonders jau kādu laiku dzīvo un strādā Itālijā, pēdējā brīdī uz sacīksti netika arī Edgars Bambītis, savukārt Marekam bija plānots komandējums uz Krieviju, kas atcēlās, taču uz to brīdī sastāvs jau pilnībā bija nokomplektēts. Brīvās vietas aizņēma ļoti spēcīgi braucēji - Zane Mēnes, Dāniels Lācis, Normunds Skreija un Ivars Strencis, kurš vienīgais ir piedalījies visās septiņās kausa izcīņās.

Prognozes

Pirms sacīkstes tie, dalībnieki, kuri vēlējās varēja aizpildīt prognožu lapu, norādot, kuru vietu dalībnieki ieņems, tādējādi veidojot interesantu reitingu, kas balstās uz dalībnieku pašu novērtējumu. No 20 dalībniekiem savu prognozi iesniedza 12, prognozēja arī Ritums, Mārcis Jaunzemis un abi organizatori. Reitings ir veidots pēc vidējās prognozētās vietas, aprēķinā netiek ietverts dalībnieka paša vērtējums par sevi. Saskaņā ar reitingu pārliecinoši pirmo vietu ieņēma Laipnieks (vidējā prognozētā vieta 1,8), otrais ar 2,8 Krišs, bet trešais Grīnieks ar 3,1, arī ceturtā vieta sakrita ar čempionāta kopvērtējumu - Freimanis (5,4). Piektā vieta tika prognozēta Dānielam (5,7), bet sestā Skreijam (6,6). Pieci no šiem sešiem dalībniekiem arī iekļuva TOP6, vienīgi Freimanis finišēja septītais, bet sešiniekā neprognozēti ar augsto piekto rezultātu ielauzās Renārs Paiders, kuram tika prognozēta 9.vieta.

Formāts

Tieši pirms sacīkšu dienas trasei tika mainīta konfigurācija, bet virzienu uzzinājām tik pirms pašas braukšanas. Formāts ierastais kausa izcīņā - vispirms katrs dalībnieks veic vienu 5 minūšu treniņu, bet pēc tam pa vienam piecminūšu braucienam ar katru no 10 gokartiem, bet rezultāts ir katra brauciena labāko apļa laiku summa. Kopumā trasē braukšanas laiks bija 55 (!) minūtes ar atpūtas pauzēm 5-7 minūšu garumā - tas prasīja labu fizisko un arī psiholoģisko noturību un augstas koncentrēšanās spējas. Treniņu dalībnieki veica ar tiem pašiem kartiem ar kuriem bija paredzēts pēdējais brauciens. Šoreiz pirmo reizi tika lietoti arī atsvari, pie papildu 5 kg tika Laipnieks, pa 10 kg Kalnītim, Lācim un Mēnesei, bet 15 kg Freibergam.

Sacīkstes gaita

Pašu sacīkšu norisi var katrs izanalizēt pievienotajā bildē, kur redzama katra dalībnieka vidējā apļa laika izmaiņas pēc katra no braucieniem. To, ka galvenā cīņa notiks starp Krišu un Andreju nebija nekādu šaubu - Andrejs bija vadībā līdz pat sestajam braucienam, kurā viņu pirmo reizi apsteidza Krišs, kurš pēc pirmajiem diviem braucieniem nebija pat otrajā vietā, kas izskaidrojams ar to, ka pirmais brauciens Jaunzemim bija ar otru sliktāko kartu (nr 2), kamēr Andrejam bija apmēram 3-4. ātrākais kartings. Jau trešajā braucienā Andrejs un Krišs bija pirmajās divās vietās un tā īsti viņu pozīcijas vairs neviens nespēja apdraudēt. Jau pieminētajā sestajā braucienā Krišs izvirzījās vadībā un turpmāk līdera maiņa notika ik pēc katra brauciena. Pirms pēdējā izšķirošā hīta Andrejam bija 0,09 sekunžu pārsvars, bet trasē bija jādodas ar jau pieminēto otro kartu, kamēr Kriša nr 3 bija caurmērā 0,2-0,3 sekundes ātrāks. Tā arī notika pēdējā brauciena trešajā aplī Krišs uzstādīja laiku ar ko pietiktu uzvarai, bet apli vēlāk to vēl uzlaboja 36,20 pret Andreja 36,41 (labākais laiks ar nr 2) bija pietiekami, lai izcīnīto vēsturisko otro panākumu Openkart ceļojošā kausa izcīņā.

Par trešo vietu arī bija izveidojies savs sastāvs, kurš pēdējo pjedestāla pakāpienu vēl nevarēja salīt līdz pat pēdējam braucienam. Kopš piektā brauciena līdz pat beigām šajā grupā bija Skreija, Lācis, Grīnieks un Paiders. Pirmajā daļā veiksmīgāks bija Normunds, taču, tuvojoties sacīkstes beigām, pamazām tempu kāpināja Dāniels un Kristaps. Pirms pēdējā brauciena trešais bija Grīnieks ar 0,01 sekundes pārsvaru pār Lāci, taču pēdējais nogrieznis Kristapam bija jāveic ar pārliecinoši lēnāko kartingu nr.4, kas izredzes uz pirmo trijnieku neatstāja nekādas. Piektajā vietā 0,43 sekundes aiz Grīnieka bija Skreija, bet 0,9 Paiders. Kā jau prognozēts brīnumu nebija un Kristaps nespēja noturēties trešajā vietā - vēl vairāk viņu apsteidza ne tikai Dāniels, bet arī Normunds un par 0,06 sekundēm arī Renārs. Līdz ar to Dāniels ir pieteicis sevi kā nopietnu augstu vietu pretendentu nākamajā Openkart sezonā. Jāuzteic Skreija, kurš kopš maija ir aizvadījis ļoti maz laika trasē, bet tik un tā spēja jau otro gadu pēc kārtas ieņemt ļoti augsto ceturto vietu.

Iesācis sacīksti ar lēno nr.4 beigu beigās līdz 7.vietai aizcīnījās Artūrs Freimanis, 0,16 sekundes viņam zaudēja Nils Trapāns, kuram astotā vieta ir vērtējams kā ļoti atzīstams sniegums, devītais viņa komandas biedrs Harijs Cīrulis. Ja Paidera piektā vieta bija vērtējams kā pārsteigums, tad Gata Bergmaņa 10.vieta ir jau supersasniegums un lielākais pārsteigums šajā sacīkstē, turklāt citi dalībnieki reitingā viņa izredzes bija novērtējuši krietni par zemu, paredzot Gatim tikai 19.vietu. Zanes 11.vieta ir arī vērtējams kā lielisks sniegums. Divpadsmitajā vietā finišēja titulētākais openkartists Ivars Strencis, kurš šajā sacīkstē atkārtoja Openkart aizvadīto sacīkšu rekordu - 162! Ivara rezultāts noteikti ir vērtējams ar plus zīmi, jo, pirmkārt, tas ir piecu vietu kāpums salīdzinot ar iepriekšējo gadu, otrkārt, kausa izcīņas formāts Ivaram nekad nav bijis tas veiksmīgākais pat viņa karjeras ziedu laikos, turklāt šobrīd Strencis trasē parādās tikai atsevišķās sacīkstēs.

Edgara Sproģa 13.rezultāts ir vērtējams kā ļoti labs, savukārt Kleinhofs noteikti cerēja uz ko vairāk nekā 14.vietu, lai gan tas ir vienas vietas progress, ja salīdzina ar iepriekšējo gadu. Čudovs principiālā duelī bija zaudējis savam komandas biedram Edgaram par 0,75 sekundēm, taču finišēja priekš gada debitanta titulu ieguvušajam Tomam Kalnītim, aiz viņa finišēja Andris Ratkus, Jurģis Brauers un Ričards Freibergs, bet prognozēti 20.vietu ieguva Vilnis Kepe. Te gan Vilnim pilnīgi noteikti nav iemesla satraukumam, jo šogad konkurence bija lielākā kāda jebkad bijusi, piemēram, relatīvais rādītājs - vidējais apļa laiku blīvums, kas tiek izteikts procentos, salīdzinot visu dalībnieku vidējo apļa laiku pret uzvarētāja vidējo apļa laiku, bija nieka 101,15%, kas pārspēja pirms gada uzstādīto rekordu 101,30%. Arī divdesmitās vietas rezultāts salīdzināts ar uzvarētāja rezultātu bija rekordtuvs - tikai 102,3%. Ar šādu atstarpi citus gadus būtu iespējams ieņemt 16-18.vietu. Tik tuvus laikus uzvarētājam arī pats Vilnis līdz šim kausa izcīņā nebija uzrādījis.

Izmantotie resursi:
OpenKart