Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3031, Did:0, useCase: 3

Daugaviņa 3+2: jaudīgākais PČ starts Latvijas izlases vēsturē

Rolands Eliņš

Daugaviņa 3+2: jaudīgākais PČ starts Latvijas izlases vēsturē
Kaspars Daugaviņš. Foto: IIHF

Pēc pirmajām trim dienām pasaules čempionātā turnīra rezultatīvāko spēlētāju tabulas augšpusē ir Kanādas superzvaignes Konora Bedārda, Šveices NHL zvaigznes Romans Jozi un Latvijas izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa vārdi. Daugaviņš izcēlies ar rezultatīvāko čempionāta sākumu Latvijas izlases vēsturē.

Lai gan pārsvarā par Latvijas hokeja izlasi pēc PČ pirmās nedēļas nogales tiek atzīmēts četrinieks iegūto punktu ailītē, reizē piesaucot mieles, ka mačos pret Poliju un Franciju tomēr būtu gribējies sešinieks, jāatzīmē arī cits skaitlis "4", proti, Latvijas izlases vidējā rezultativitāte PČ ievadā. Divos mačos gūti astoņi vārti, un tas ir luksuss, kas Latvijas izlasei nebūt nav ikdienas lieta. Tā vispār ir tikai trešā reize elites divīzijā, kad Latvijai izdevies tik rezultatīvs čempionāta ievads - vairāk iemests tikai tālajā 1999. gada PČ (3:5 pret Šveici un 8:5 pret Franciju), bet vēl astoņi vārti pirmajās divās spēlēs bija arī 1997. gadā (4:5 pret ASV un Itāliju).

Latvijas izlases rindās PČ2024 sākumā jau četri spēlētāji paspējuši savākt vismaz divus punktus (Daugaviņš, Ābols, Roberts Bukarts un Dzierkals), kamēr vismaz viens punkts ir jau 12 dažādiem spēlētājiem jeb vairāk nekā pusei laukuma spēlētāju. Taču īpaši izceļas komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kuram jau pieci rezultativitātes punkti - trīs vārti, turklāt divi no tiem uzvaru nesošie, un divas rezultatīvas piespēles.

Daugaviņš parūpējies par individuāli rezultatīvāko čempionāta ievadu Latvijas izlases vēsturē. Līdz šim tikai Rūdolfs Balcers bija spējis PČ pirmajās divās spēlēs tikt pie pieciem punktiem. Viņš 2019. gada turnīrā pirmajās spēlēs pret Austriju (5:2) un Šveici (1:3) guva vienus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles.

Kopumā Latvijas izlasei pirms šī turnīra bija bijuši tikai desmit PČ elites divīzijā, kurā visa komanda kopumā sasniedza Daugaviņa rezultativitātes līmeni, proti, pirmajās divās spēlēs guva vismaz piecus vārtus. Vairākiem spēlētājiem ir bijis pa trim punktiem pirmajās divās PČ spēlēs, piemēram, pēc 1999. gada PČ pirmajiem diviem mačiem trīs punkti bija pat četriem spēlētājiem - Aigaram Ciprusam, Leonīdam Tambijevam, Aleksandrs Ņiživijam un Andrejam Maticinam.

Un pieci punkti jau visā turnīrā kopā nav nekāda ikdiena Latvijas izlasē - kopš ienākšanas elites divīzijā vairāk par pieciem punktiem vienam spēlētājam vienā PČ bijis 36 reizes. Rekordists kopš pagājušā gada ir Rihards Bukarts (10 spēlēs 11 punkti), kamēr Daugaviņam pašam personīgais rekords ir 2015. gada čempionātā, kad viņš septiņās spēlēs tika pie deviņiem punktiem (5+4).

Daugaviņš PČ2024 sākumā arī nostiprinājis savas pozīcijas kā Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais spēlētājs elites divīzijā, arvien tālāk attālinoties no iepriekšējā rekordista un pašreizējā izlases trenera Laura Dārziņa. Dārziņš PČ elitē 62 mačos sakrājis 40 punktus, 39 punkti ir Ņiživijam, kamēr Daugaviņš tuvojas skaistai 50 punktu jubilejai - viņam pagaidām ir 46 punkti (22+24). Jāpiezīmē, ka tālu nav arī cits 2024. gada izlases pārstāvis - Miks Indrašis ar 37 punktiem ir ceturtais rezultatīvākais PČ spēlētājs Latvijas izlases vēsturē.

Pēc pirmajām trim PČ2024 dienām, kad visas izlases aizvadījušas pa divām spēlēm, Daugaviņš izceļas arī visa turnīra mērogā. Tikpat punktus savākušas vēl tikai NHL zvaigznes Konors Bedārds (Kanāda) un Romans Jozi (Šveice). Bedārdam ir 4+1, līdz ar to vairāk gūto vārtu dēļ IIHF tabulā viņš šobrīd kotējas pirmajā vietā, kamēr Daugaviņš ir otrais. Savukārt Rodrigo Ābols ar 2+1 ir dalītā 14. vietā turnīrā.

Latvijas izlases rezultatīvākie PČ sākumi (vārti pirmajās divās spēlēs

GadsVārtiPČ noslēgumā
1999.11 vārti13. vieta
1997.8 vārti7. vieta
2024.8 vārti???
2000.7 vārti8. vieta
2019.6 vārti10. vieta
2017.6 vārti10. vieta

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
PČ kalendārs un rezultāti
KSENUKAI prognožu spēle
SPORTLAND faktu spēle
Baudi PČ hokejā lielākajā sporta bārā Latvijā O'LEARYS
Vēro PČ hokejā tiešraides iepirkšanās centrā OLIMPIA

  -1 [+] [-]

, 2024-05-13 15:38, pirms 2 nedēļām
Tā tik turpināt! Man jau pirms čempja sāka mākt šaubas, ka Daugaviņš sāk palikt vecs un nevilks vairs izlasi tik ļoti cik agrāk... Par laimi, smagi kļūdījos!
Lai lielmeistars aizved mūs pēc vēl vienas medaļas!

  -2 [+] [-]

, 2024-05-13 16:27, pirms 2 nedēļām
Misters Spirts rakstīja: Tā tik turpināt! Man jau pirms čempja sāka mākt šaubas, ka Daugaviņš sāk palikt vecs un nevilks vairs izlasi tik ļoti cik agrāk... Par laimi, smagi kļūdījos!
Lai lielmeistars aizved mūs pēc vēl vienas medaļas!
ko tur turpināt. divi bomāri pretīm un iemest tik viens cilvēks var. kas būs tālāk, kad nāks nopietni spēki pretīm? nograbēt uz BĒ jau nesanāks, bet nu pagājušajam gadam tikt līdzi pat nav jāgaida vairs.

  -1 [+] [-]

, 2024-05-13 16:57, pirms 2 nedēļām
Kubls rakstīja: ko tur turpināt. divi bomāri pretīm un iemest tik viens cilvēks var. kas būs tālāk, kad nāks nopietni spēki pretīm? nograbēt uz BĒ jau nesanāks, bet nu pagājušajam gadam tikt līdzi pat nav jāgaida vairs.
Kad nāks nopietnāki pretinieki, tad arī būs nopietnāka spēle. Tu jau sacerējies pirms čempja, ka būs tā pat kā pagājušo gadu, kaut vai šobrīd sastāvs ir 3x sūdīgāks nekā pagājušo gadu Apsēdies un nesvilsti pie pirmā zāģa pret kādu līdervienību

     [+] [-]

, 2024-05-13 23:31, pirms 2 nedēļām
Ja nezina vēsturi - pretiniekus un kalendāru, ar ko bija jāspēlē iepriekš, tad mute vaļā no brīnumiem