Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3014, Did:0, useCase: 3

Krastenbergs: "Mēs vispār nebaidāmies - gatavi zobos noķert tās ripas"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Krastenbergs: "Mēs vispār nebaidāmies - gatavi zobos noķert tās ripas"
Renārs Krastenbergs. Foto: IIHF

2023. gada Latvijas valstsvienībai izdevies spert vēsturisku soli, pirmo reizi sasniedzot pasaules čempionāta pusfinālu. Izšķirošajos mirkļos uz ledus bija arī Renārs Krastenbergs – uzbrucējs, kurš turnīru sāka ārpus pieteikuma. Viņš atzina, ka joprojām nespēj noticēt notikušajam.

"Vēl īsti nesaprotu, kas tikko notika… Skatos apkārt, un negribējās vēl iet nost no ledus. Kaut kas tāds pat nerādījās sapņos," pēc uzvaras priecājās Renārs Krastenbergs. Grupu turnīra pabeigšana ar uzvaru sēriju devusi pārliecības lādiņu. "Mēs uzreiz zinājām. Mēs pēc Šveices zinājām, ka varam paņemt. Esam uz viļņa – sešas spēles pēc kārtas uzvarētas. Zinājām, kas tur zviedriem spēlē, kā viņi spēlē. Nevienam nebija mazākās šaubas."

Krastenbergs laukumā pavadīja 13:05 minūtes. Pēc Mārtiņa Dzierkala noraidījuma viņš ieņēma lomu otrajā virknējumā, tādējādi atrodoties laukumā arī izšķirošajos mirkļos. Uzbrucējs arī izdarīja metienu pa tukšajiem zviedru vārtiem, bet ripa lidoja mērķim secen. "Labāk metu prom nekā mēģinu apspēlēt, apslidot. Viss kārtībā. Batons [Oskars Batņa] trīs iemetienus pēc kārtas vinnēja."

"Mēs zinājām, ka viņi spēlēs tādu meistarīgo hokeju un mēģinās izvazāt līdz tukšiem vārtiem. Mēs nostāvējām un savu spēles plānu izpildījām," pauda Krastenbergs, kuram bija loma arī skaitliskajā mazākumā. Latvijas izlases mazākums ir labākais pasaules čempionātā. "Mums nav bail. Mēs ejam, mēs esam gatavi izlikt visu. Zīle ar seju bloķē metienus. Mēs vispār nebaidāmies – gatavi zobos noķert tās ripas. Mums ir sirds! Bija acīmredzami, ka mēs bijām gatavāki par zviedriem un vairāk gribējām."

"Es arī neko tādu neesmu pieredzējis. Vēl ik pa laikam parādīja, kas darās ārā. Mums ar acīm šie momenti ir jāiemūžina, jāatceras uz visu dzīvi," par atmosfēru arēnā un pie tās teica Krastenbergs.

"Noteikti, ka izdevās zviedrus pārsteigt. Paskatieties viņiem uz sejām. Viņi šeit nebrauca zaudēt. Viņi atbrauca izcīnīt vieglu uzvaru un atgriezties Tamperē. Mēs pārsteidzām ne tikai zviedrus, bet ļoti daudzus pasaulē," vērtēja Zviedrijas otrajā līgā sezonu pavadījušais Krastenbergs.

"Mēs pārliecināti zinājām, ka varam uzvarēt. Mums aiz muguras Šila stāv! Bijām pārliecināti, ka noķersim ripas uz sevi un ka viņš savu darbu izdarīs. Jau sestā uzvara pēc kārtas. Uzvari spēles – un pārliecība rodas. Redzi, ka Arčam spēle iet no rokas, ka visi bloķē metienus, goli atnāk. Mēs izbaudām. Tagad viss ir perfekti, mēs esam pusfinālā, un tas ir galvenais. Mēs esam pusfinālā, un tas jau izklausās fantastiski."

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
PČ kalendārs un rezultāti
MAXIMA prognožu spēle
WILLIAM HILL eksperti un prognozes
TIKKURILA kolorītākais Latvijas hokejists
Baudi PČ hokejā lielākajā sporta bārā Latvijā O'LEARYS