Statistika: 2. maiņa - rezultatīva, Ņiživijs - nelietderīgs
Vakar vakarā Latvijas hokeja izlase beidza savu dalību 2010. gada pasaules čempionātā. Piedāvājam iepazīties ar mūsu spēlētāju un komandas kopējo statistiku.
Rezultatīvākais – Sprukts
Daudzi latviešu līdzjutēji savos spriedumos par labāko šajā čempionātā atzīst mūsu 2. maiņu – tieši šīs maiņas centra uzbrucējs Jānis Sprukts aizvadītajos sešos mačos bijis rezultatīvākais ar 2+3 (pieci punkti). Viņam seko maiņas partneris Mārtiņš Karsums ar 3+1, pie tam atcerēsimies, ka pēdējā mačā Karsums nespēlēja. Pa trim punktiem iekrāja Kaspars Daugaviņš (2+1), rezultatīvākais aizsargs Georgijs Pujacs (1+2) un Herberts Vasiļjevs (0+3). Vienīgais uzbrucējs, kurš palika bez rezultativitātes punktiem, bija Miķelis Rēdlihs, kurš gan aizvadīja tikai 1. posma trīs spēles. Tikai viens punkts sekojošiem uzbrucējiem: Laurim Dārziņam, Kasparam Saulietim (trīs mači 2. posmā), Andrim Džeriņam un Sergejam Pečuram.
Karsumam +5, Ņiživijam -5
Tālāk par lietderības koeficientiem. Kopējā vārtu starpība Latvijai šajā čempionātā bija 15:18, bet atskaitot vairākumā gūtos vārtus un mazākumā ielaistos – 11:13. Pie šādas vārtu starpības 1. maiņas uzbrucējs Aleksands Ņiživijs pamanījās pa čempionātu „iekrāt” koeficientu -5. Viņa maiņas partneriem Mārtiņam Cipulim -3, Vasiļjevam -2. Vismaz -3 arī Dārziņam (-4), Kristapam Sotniekam (-4), Mārim Jasam (-3) un Džeriņam (-4). Toties bija arī tādi, kam vērā ņemami plusi. Labākais bija Karsums – ja Ņiživijam -5, tad Mārtiņam +5! Tikai par vienu plusiņu mazāk, +4, aizsargiem Aleksandram Jerofejevam un Guntim Galviņam. Vēl +3 Spruktam, pārējiem ne vairāk kā +1.
Vasiļjevs atkal daudz noraidās
Jau ierasts, ka Latvijas izlasē bieži vien nevajadzīgus noraidījumus izpelnās uzbrucējs Vasiļjevs. Arī šajā čempionātā viņš to apliecināja, kopā ar aizsargu Galviņu uz sodīto soliņa pavadot visvairāk – pa astoņām minūtēm. Sešas minūtes Jasam. Jāizceļ Sotnieks, kurš vienīgais no aizsargiem pa visu čempionātu nenopelnīja nevienu pašu noraidījumu.
Cipulis – aktīvākais metējs
Latvijas izlasei bieži tiek pārmests par nemešanu pa vārtiem. To noteikti nevar attiecināt uz Cipuli – Mārtiņš met vienmēr, kad ir iespēja. To apliecina arī statistika – sešos mačos viņš vārtu rāmī ripu raidījis 20 reizes jeb 3.3 reizes ik spēli. Vārti gan tikai vieni... Tikai nedaudz no Cipuļa atpaliek Daugaviņš – 17 metieni (divi vārti). Trijnieku noslēdz Sprukts ar 13 metieniem (divi vārti). Par nemešanu kritizētais Ņiživijs no Jāņa atpalicis tikai mazliet – 12 metieni. No aizsargiem ar 10 metieniem uz kopējā fona izceļas Pujacs.
Visilgāk uz ledus – Pujacs un Reķis
Pujacs sešās spēlēs uz ledus pavadījis 124 minūtes, Arvīds Reķis – 115. Pa 108 Vasiļjevs un Jerofejevs, 107 Cipulis. Artūrs Kulda trīs mačos nospēlēja 51 minūti, kas nav daudz mazāk nekā 4. maiņas uzbrucējiem, kuriem 61-64 minūtes.
Masaļskim – 91%
Pusspēli (pret Kanādu) aizvadīja Mārtiņs Raitums, atvairot deviņus no 11 metieniem (81.8%). Pārējā laikā latviešu vārtus sargāja Edgars Masaļskis, atsitot 160 no 175 metieniem, kas ir 91.4%.
Latvijas izlases kopējā statistika
Mūsējie bieži nemeta pa vārtiem no labām pozīcijām, bet kad to darīja, tad darīja visai precīzi. Šobrīd, kad čempionāts vēl nav beidzies, mūsu komanda aiz Kanādas, Krievijas, ASV un Norvēģijas ieņem 5. vietu 16 izlašu konkurencē pēc metienu realizācijas procenta (15/160, 9.38%). Vairākuma realizācijā esam aptuveni pa vidu (13.8%, 9. vieta), mazākuma neitralizācijā beigu galā (17/22, 77%). Divi statistikas rādītāji mūsu izlasei ir pagalam neiepriecinoši – Latvijas komandas spēles ir bijušas vienas no neapmeklētākajām (14. vieta, vidēji četri tūkstoši skatītāju), kā arī esam vienīgā vienība, kas vairākumā pamanījusies ielaist vairāk par vienu ripu – čehi vienā pašā mačā mūs pārmācīja divreiz.
+7 [+] [-]
+27 [+] [-]
+160 [+] [-]
+17 [+] [-]
+1 [+] [-]
+12 [+] [-]
Vai nav laiks, kārtīgi atjaunināt izlasi, ņemot vērā ka aiz borta palika, gan Bukarts, gan Jekimovs, jo nu nedomāju ka ar šamiem sastāvā rezultāts būtu sliktāks, bet nu skatoties nākotnē, ieguvums būtu daudz lielāks.
+18 [+] [-]
+2 [+] [-]
Da labi tur lielaakaa dalja metinu ir kkaadi nekaadi...vsargam reali virsuu, radaas taada sajuuta, ka muusu izlases speeleetaaji domaaja, ka traapa pa v-sargu, punktus par to arii dos!
Apskatieties kaa Ovii met...pa speeli izmet kaadas desmit reizes no kuraam 3-5 traapa raamii no kuriem 1 jaakjeksee aaraa... un viss tikai tpc ka cenjshas traapiit stuurii vai zem paarliknja...vaartos bet garaam vaartu sargam...
a letinji met lai statistikaa atziimeetos...
+38 [+] [-]
+44 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+12 [+] [-]
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
P.S. Iespējams arī būtu jāsāk lūkoties jauna trenera virzienā...
+56 [+] [-]
skat.: stats.iihf.com .
+9 [+] [-]
Ja vēlēšanās ir tikai ieraduma pēc, tad var uzsist pa plecu, pateikt paldies un tiekamies nākamo pavasari.
Nav mums tik daudz to spēlētāju, lai kādu trieku pensijā.
+4 [+] [-]
Būsim taču nopietni - būtu teicami, ja mēs nokostu Šveici vai Čehiju, taču diemžēl realitāte bija tāda, ka mums sāncenšos bija vien divas obligāti ņemamās komandas un abas mēs pārliecinoši apspēlējām gan pēc spēles, gan rezultāta. Ja mēs spēlētu otrā grupā, tad nemaz nešaubos, ka būtu beigās augstāk par 12. vietu.
Šajā čempionātā patika Karsums, Sprukts. Pārsteigumi - Štāls, Meija - šie būs nozīmīgi kadri nākamgad. Kulda obligāti jāmēģina piesaistīt izlasei. Kas par spēka spēli no viņa puses! Ja vēl Skrastiņu un Bārtuli pievienotu aizsardzībai...
Kopumā starts uz treknu trijnieku (piecbaļļu sistēmā).
+13 [+] [-]
+30 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+16 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]