Merzļikins rezervē, Korpisalo teicams sniegums "Blue Jackets" uzvarā
Nacionālās hokeja līgas (NHL) pēc Latvijas laika agrajā spēlē pirmo uzvaru sezonā izcīnīja latviešu vārtsargu pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas ar 3:2 pārspēja pagājušās sezonas pēdējās vietas īpašnieci Detroitas “Red Wings”.
Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins šajā mačā palika rezervē, bet Matīss Kivlenieks ir "Blue Jackets" takša sastāvā jeb rezerves sastāvā. Kolumbusas vārtos stājās soms Jonass Korpisalo, kurš aizvadīja teicamu spēli, vairākkārtīgi glābjot savu komandu un atvairot 35 no 37 metieniem.
Spēli apņēmīgāk iesāka “Red Wings”, izdarot vairākus metienus pa vārtiem, bet vārtsargs Korpisalo darbojās pārliecinoši. Nedaudz vēlāk spēle izlīdzinājās. Piektajā minūtē lielisku iespēju atklāt rezultātu izniekoja “Blue Jackets” uzbrucējs Robinsons, kurš izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu nespēja raidīt ripu vārtu tīklā. Neiemet tu, iemetīs tev- spēles septītajā minūtē Detroitas komandu vadībā izvirzīja bijušais Rūdolfa Balcera komandas biedrs Bobijs Raiens, kurš pēc komandas biedra uzvarēta iemetiena un precīzas piespēles, trieca ripu vārtos. Korpisalo, kurš brīdi iepriekš spēja špagatā atvairīt sarežģītu metienu, šajā situācijā bija bezspēcīgs. Perioda vidusdaļā “Blue Jackets ”amerikāņu aizsargs tika pie iespējas pirmo reizi karjerā izpildīt soda metienu, bet to nespēja realizēt. Pirmā perioda turpinājumā komandas apmainījās ar bīstamiem metieniem, bet abu komandu vārtsargi darbojās visai droši.
Visu otro periodu spēle ritēja līdzīgā cīņā. Perioda sākumā “Red Wings” nopelnīja pirmo iespēju spēlēt vairākumā, taču tajā neko ievērības cienīgu neizveidoja. 36. minūtē dāņu uzbrucējs Olivers Bjorkstrands, kurš pagājušajā sezonā bija Kolumbusas komandas labākais snaiperis, izlīdzināja rezultātu. Viņš pirmais tika pie pretinieku spēlētāja nobloķētas ripas un raidīja to vārtu augšējā stūrī. 38. minūtē lielisku iespēju izvirzīties vadībā neizmantoja kolumbietis Brūns Dženers, kad pretinieku komandu fantastiskā veidā glāba vāciešu vārtsargs Greiss.
Trešā perioda sākumā savu komandu mazākuma atstāja pirmo “Red Wings” vārtu autors Raiens, bet “Blue Jackets” šo iespēju nespēja realizēt, trāpot pa vārtu pārliktni. Pēc vairākuma “Blue Jackets” turpināja spēlēt aktīvi, un tas nesa augļus- sākumā vārtus no aizvārtes guva francūzis Aleksandrs Teksiers, bet pēc tam pārsvaru dubultoja komandas līderis Pjērs Luks Dubuā, kurš izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu raidīja ripu vārtos. Perioda otrajā pusē Kolumbusu vairākkārtīgi glāba Korpisalo, kā arī veiksme, jo spēles pēdējās minūtēs Marka Stāla mestā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. “Red Wings” spēles beigās nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Entonijs Manta samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr rezultātu izlīdzināt neizdevās.
Jau naktī uz trešdienu abas komandas tiksies atkārtoti.
Bobby Ryan. Off the draw, back of the net. #LGRW pic.twitter.com/XqRE5N1kgA
— Detroit Red Wings (@DetroitRedWings) January 18, 2021
SILKY 😳 #CBJ | @18Dubois pic.twitter.com/wZaFsVPzl8
— Columbus Blue Jackets (@BlueJacketsNHL) January 18, 2021
RELENTLESS pic.twitter.com/gBjKg0MpOx
— Columbus Blue Jackets (@BlueJacketsNHL) January 18, 2021
Izmantotie resursi:
https://www.nhl.com/
+4 [+] [-]
Kur Korpisalo patiešām ir izcils - viņam šī bija karjeras 5. spēle (no tām kurā viņš ir atbildīgs par iznākumu, kopumā gan 6.) pret DET un piektā uzvara pamatlaikā, t.i., DET vēl ne reizi nav sanācis kaut vai neizšķirtu pamatlaiku noformēt, ja vārtos ir Korpisalo. Individuālās statistikas cipari gan ir pabriesmīgi (88.35% atvairīto un ap 3.50 vārti vidēji spēlē), bet uzvaras ir un DET ir vienīgie pret kuriem soms nekad nav zaudējis.
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Pozīcijas meklēšana ir laba lieta, taču mazajos laukumos un ar daudz "metošāku" un ātrāku hokeju tā pozīcija var arī neatrasties.
Laiks nav viens un tas pats, kas vecums. Vecums - nākošsezon Kalniņam jau būs 30. Tas nav vecums, kad nedraftētu un ZAmerikā nekad nespēlējušu vārtsargu pēkšņi kāds ņems pie sevis bez liela iemesla.
Laiks - viņam vēl vajag laiku, lai saprastu, kas ZAmerikā notiek. TOP jaunais vārtsargs Merzļikins ņēmās pussezonu (lai gan citā komandā viņam visdrīzāk būtu gads AHL). Kalniņam, visdrīzāk, viens gads būtu kā minimums, bet varbūt divi (to paturam prātā).
Konkurence - KHL viņš ir pirmais numurs, NHL viņam sevi jāpierāda. Francouzs, kurš līdzīgā, tomēr, labākā situācijā no KHL devās uz NHL (Avs), gan paveicās, gan arī viņš pats izmantoja iespēju. Malacis. Visādi citādi - kā iet sistēmu rotācijas vārtsargiem, turklāt, veterāniem... ļoti dažādi.
Gudļevskis, Kivlenieks, varbūt, nav labākie piemēri, taču arī viņi parāda cik ļoti jābūt īstajā laikā un vietā, rādot savu spēli.
Nu, tad, nu, lūk - mazs, ZA hokejā pilnīgi nepieredzējis, pavecs vārtsargs. Kam viņš tur ir vajadzīgs? Nē, "pamēģināt", jā, droši, jo sezonas laikā visādi var gadīties, pie mačiem pat ECHL vārtsargi tiek, bet tā, ka SPĒLĒT NHL!?
Jau kaut kad rakstīju - NHL komandām Kalniņā ir jāierauga kaut kas nu TIK UNIKĀLS, lai viņi ieguldītu naudu vārtsargā, kurš, nospēlēs pie viņiem, nu max dažas sezonas, ja ņem vērā, ka reti kurš vārtsargs pēc 35 gadu vecuma "ir faktors" NHL. 30 gadi tagad, 2 sezonas AHL, 3 sezonas NHL (labākajā gadījumā).
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
vai tad somiem nav tikai mazliet lielāki laukumi nekā NHL?
+2 [+] [-]
BET
Viņš bija Čehijas līgas All-Stars un labākais vārtsargs, KHL TOP vārtsargs, Čehijas izlases vārtsargs 5 PČ un 1 OS, 3 gadus faktiski esot pirmajam Čehijas izlases vārtsargam.
Kas no tā visa ir Jānim?
Pāris nedēļas bijis KHL labākais vārtsargs, 1 spēle PČ un Ungārijas čempionāta zelts.
Ja viņš 24 gados spēlētu tā (tolaik viņš spēlēja Ungārijā)... nez vai kaut kas būtiski mainītos.
Ja viņš 20 gados spēlētu tā kā spēlē tagad - KHL un tik labi. Tad, varbūt, jā, taču. Arī tur būtu jābūt kaut kam ekstra interesantam. NHL komandas draftē garos vārtsargus. Tādā augumā kā Kalniņš, draftā tiek izvēlēti ~5% vārtsargu.
Protams, var cerēt, ka Jānis būtu viens no tiem (varbūt, ka arī būtu), bet tā ir jau ĻOTI lielu varbūtību uzdošana par īstenību.
-1 [+] [-]
[+] [-]
nu bet, tā varētu teikt, ka ir sava priekšrocība Kalniņam, ka spēj pielāgoties dažāda izmēra laukumiem ...
[+] [-]
ZAmerikas hokejs, lai arī ir pietuvojies Eiropas hokejam kā vēl nekad, tomēr, ir kaut kas cits un reti kuram sanāk ātra pārēja.
[+] [-]
Neies par divvirzienu Kalniņš .irsu plēst
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Sajaucu ar Bobrovski , tas no Kuzņas ieleca NHL, sievu sitējs Varlamovs no Loko sistēmas nāca
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]