Gudļevskis atvaira visus 25 metienus un tiek atzīts par mača otro zvaigzni
Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis otro reizi sezonā aizvadīja sauso spēli Amerikas hokeja līgā (AHL), palīdzot “Sound Tigers” pēcspēles metienu sērijā pārspēt “Marlies” ar 1:0.
Jāatzīmē, ka Gudļevskis palika nepārspēts arī bullīšos, atvairot visus trīs pretinieku komandas mēģinājumus. Šī bija 18. spēle vārtsargam šosezon un otrā bez ielaistiem vārtiem. Kristers svinējis piecas uzvaras, atvairījis 89,7% metienu, vidēji mačā ielaižot 2,68 vārtus.
Matīss Kivlenieks nebija tik veiksmīgs – “Monsters” piekāpās “Wolves” ar 1:3, bet pats vārtsargs tika galā ar 23 no 25 metieniem, pēdējā ripa ielidoja jau tukšos vārtos. Matīss izcīnījis sešas uzvaras 23 mačos, atvairījis 88,8% metienu un vidēji ielaidis 3,22 vārtus spēlē.
Četri Teodora Bļugera metieni nepalīdzēja “Penguins” mačā pret “Wolf Pack”, kas tika zaudēts papildlaikā ar 0:1. Uzbrucējs guvis 12 vārtus un atdevis 11 piespēles 39 mačos. Tikmēr Ontario hokeja līgā (OHL) Renāra Krastenberga “Generals” ar 5:6 atzina “Sting” pārākumu. Latvietis maču pabeidza ar -1, bet pēc 38 aizvadītajām spēlēm viņa kontā ir 24 (13+11) punkti.
Izmantotie avoti:
TheAHL.com | The American Hockey League | The...
Ontario Hockey League – Official Site of...
FINAL: #SoundTigers WIN!! Vande Sompel gets his 2nd shootout winner and Gudlevskis makes a 25-save shutout!! pic.twitter.com/zHNL499UH5— Bridgeport Sound Tigers (@TheSoundTigers) 22 января 2018 г.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Gudļevskis pēc atvairīto metienu procenta šobrīd ir 10. sliktākais līgā, lai gan vidēji spēlē ielaiž tikai 2.68 vāttus (21. vieta AHL). Tas viss reizinās ar apstākli, ka viņam ir bijis jāatvaira 9. mazākais metienu skaits starp vārtsargiem, kas kvalificējas statistikas rangiem.
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
GAA - 2.65-2.83 (pašlaik - 2.68, tāpat kā debijas sezonā)
SVS - 89.7-90.7 (pašlaik - 89.7, tāpat kā pagājušajā sezonā)
Tā ir ļoti viduvēja statistika ar apskaužamu stabilitāti. Man arī kaut kā neticās, ka Gudļevskis spēs noslēgt NHL līgumu uz nākošo sezonu, bet 5 sezonas AHL arī nav slikts rādītājs, nākotnē būs ar ko salīdzināt nākamos censoņus - Kivlenieku un iespējams Merzļikinu.
[+] [-]
Kalniņu Jānis šīssezonas Dinamo kontekstā ir neslikts piemērs iepriekš aprakstītajai situācijai.
Par visu pārējo var teikt tā - apskaust stabilitāti ir jēga tikai tad, kad mēs runājam par augstvērtīgu sniegumu ilgā laika nogrieznī. Šeit, būsim godīgi, mēs runājam par ilgtermiņa viduvēju spēlēšanu un tur nav par ko priecāties. Tas tikai parāda to, ka tie arī ir spēlētāja griesti.
Nevajag gan pārprast, ka tagad es Gudļevski mēģinu nolikt. Nē, nemēģinu, vienkārši runājot par viņa situāciju Ziemeļamerikas hokeja sakarā, nekas gaišs prātā nenāk. Eiropā - tur gan viss vēl priekšā un tā kā daudzi viduvēji AHL vārtsargi ir izveidojuši labas karjeras šajā okeāna pusē, nekāda vaina.
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ja ir slikts sv% bet netiek ielaisti nemaz tik traki daudz vārtu, tad diezgan loģiski, ka ir bijuši salīdzinoši maz metienu.
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Savukārt, uz Eiropu skatoties - Mac Carruth - Eliteprospects.com tas ir tas līmenis uz ko objektīvi Eiropā arī Gudis varētu pretendēt...
Jā protams, ir arī Skanstes iela, bet pēc Pītersa un Ārmaļa (pag. sezonā arī AHL lejasgala kīperi) st.Juris var arī Gudi negribēt...
+1 [+] [-]
Ja Gudis šosezon un pagājušajā sezonā spēlē pa $200'000 , tad Tokarskis ar savu pieredzes bagāžu ņem $360'000.
Pārējie tevis minētie nekad nav saņēmuši $100'000 sezonā.
Protams tie ir ASV nodokļi, bet tomēr ir diezgan liela starpība starp Tokarski, kas jau kā veterāns tur spēlē un zaļajiem.
[+] [-]
Vilkoksam tā ir "tikai" trešā sezona profos, turklāt viņš paspējis nomainīt saimnieku.
Savukārt Legasī piemērs ir no tās pašas sērijas kā savulaik LAK nomainīja visus vārtsargus un pat japānis Fukududži dabūja uzspēlēt.
Uz kādu līmeni var cerēt - tas, ko tu piedāvā, manuprāt, ir līmenis kurā viņš var dabūt drošu līgumu jebkurā momentā, kas, tomēr, nav līmenis, kurā viņš var spēlēt. Turklāt, runājot par Eiropu - līmenis un reālie līguma piedāvājumi ir divas dažādas atšķirības (dažādo ierobežojumu dēļ).
[+] [-]
[+] [-]
Nu piemēram, tādiem šī brīža NHL vārtsargiem kā Skots Darlings, Kārters Hatons, Čads Džonsons, Als Montoija arī mierīgi 26-27 gadu vecumā uzlikt zīmogu "mūžīgais AHLietis". Bet tomēr gan apstākļu sakritību, gan citu faktoru rezultātā ir tikuši pie NHL karjeras.
Jā, neviens no viņiem pagaidām nav pat tuvu MVP līmenim, bet domāju, ka jebkurš no iepriekš minētajiem vārtsargu piemēriem būtu priecīgs par šādu karjeru.
[+] [-]
[+] [-]