Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 0

"Kurbada" īpašnieks: "Kad Latvijas hokejs tiks sakārtots, labprāt atgriezīsimies"

Rolands Eliņš

"Kurbada" īpašnieks: "Kad Latvijas hokejs tiks sakārtots, labprāt atgriezīsimies"
Andis Pikāns. Foto: Kurbadshalle.lv

Latvijas hokeja kluba „Kurbads” īpašnieks Andis Pikāns portālam Sportacentrs.com apliecināja, ka viņa komanda neturpinās dalību Latvijas hokeja līgā. Šis lēmums tika skaidrots gan pašreizējo finansiālo situāciju „Kurbada” automašīnu transporta uzņēmumā, gan arī atšķirīgajiem viedokļiem ar Latvijas Hokeja federācijas vadību. Pikāns arī nepiekrita šīs sezonas izskaņā pieņemtajam lēmumam par vietu sadalījumu turnīra tabulā, paužot neizpratni par LHF valdes nostāju, taču kopumā ar lielu plusa zīmi novērtēja „Kurbada” septiņus Latvijas augstākajā līgā pavadītos gadus.

„Es vēlētos izdalīt divus galvenos iemeslus šī lēmuma pieņemšanai, jo principā iemeslus te varētu saukt ilgi” teica Andis Pikāns. „Pirmais iemesls brieda jau dažus gadus, bet tagad pienācis brīdis, kad mēs skaidri un gaiši saprotam, ka mums ar Latvijas Hokeja federāciju ir dažāda izpratne par vērtībām un dažāda vērtību skala. Tas ir galvenais iemesls.”

Kā otru iemeslu „Kurbada” īpašnieks minēja pašreizējo finansiālo situāciju, proti, koronavīrusa pandēmija tiešā veidā ietekmējusi arī Pikāna uzņēmumu: ””Kurbada” uzņēmums nodarbojas ar tādu preču transportu, kas šobrīd nav pirmā prioritāte, proti, automašīnām. Globālā situācija arī ir tāda, ka vairākas auto rūpnīcas šobrīd pārtrauc darbu, un tas iedragā visu transporta nozares ķēdi. Ir skaidrs, ka recesija būs, un mums tai ir jāgatavojas, un pirmais, par ko mums jāparūpējas, tie ir mūsu darbinieki, lai varētu viņus saglabāt un sniegt viņiem atbalstu.”

„Kurbada” paziņojums par izstāšanos seko tieši dienā, kad LHF valdes sēde izziņoja savu lēmumu par regulārās sezonas vietu sadalījumu, kas piešķīra pirmo vietu „Olimp”, saņemot tehnisko uzvaru pār „Rīga” 14. marta spēlē, bet „Kurbads” ar tādu pašu punktu skaitu palika otrajā vietā. Pikāns to minēja kā vienu no daudzajiem iemesliem, kādēļ nonācis pie šāda lēmuma.

„Kā jau minēju, iemeslu šeit ir ļoti daudz. Nosaukšu divus kā uzkrītošākos,” sacīja Pikāns. „Mēs šim konkrētajam LHF valdes lēmumam nepiekrītam. Disciplinārā komisijas lēmums, kas tika izziņots pirms pāris dienām, bija pilnībā loģisks, jo,manuprāt, ja Ministru kabinets un Rīgas dome ir izdevusi lēmumu, ko Koziola kungs neņem vērā, tad, manuprāt, tā arī ir Koziola kunga atbildība, ko mēs īsti nevaram ietekmēt.”

Pikāns atsaucās uz 12. un 14. marta hokeja līgas spēlēm, kuras LHF norīkoja aizvadīt bez skatītājiem. 12. martā gan pasaulē, gan Latvijā vairums vadošo organizāciju lēma par tuvāko notikumu pārcelšanu, tika pārcelts arī Latvijas Virslīgas sākums, taču LHF pieņēma lēmumu 12. un 14. marta spēles (abas starp „Olimp” un HS „Rīga”) aizvadīt. Pirmā spēle notika, bet uz otro „Rīgas” hokejisti vairs neieradās saskaņā ar Rīgas domes rīkojumu. Sākotnēji mačs tika atzīts par nenotikušu, bet šorīt LHF paziņoja, ka valde lēmusi par tehniskā zaudējuma ieskaitīšanu „Rīgai”. „Olimp” līdz ar to savāca nepieciešamo punktu skaitu, lai kļūtu par regulārās sezonas uzvarētāju.

„Manuprāt, būtu bijis nepieciešams sekot līdzi varas iestāžu pieņemtajiem lēmumiem un 12. martā čempionāts bija jāpārtrauc,” turpināja Pikāns. „Es pilnībā piekrītu, ka šosezon čempions nav jānosaka, tam nebija nekāda iemesla, taču par to, kā beigās izskatās kopvērtējuma tabula, nepiekrītu – to vajadzēja vienkārši atstāt tādu, kāda tā bija turnīra pārtraukšanas brīdī.”

Savukārt otru uzkrītošāko iemeslu neapmierinātībai ar Latvijas hokejā notiekošo Pikāns nosauca leģionāru jautājumu. „Diemžēl šobrīd tas netiek kontrolēts,” atzina „Kurbada” īpašnieks. „Ārzemnieki spēlē komandās ar tūristu vīzām, bez attiecīga līguma, nemaksā valstij nodokļus. Mums tas nav pieņemams, jo pagājušajā gadā izgājām ļoti sarežģītu procesu, lai pieteiktu Konstantīnu Puškarjovu. Viņam gan bija līgums, gan darba atļauja, ko nav nemaz tik vienkārši iegūt. Taču citas komandas šo ceļu neiet, un tas netiek kontrolēts. Manuprāt, tas taču ir slikti visas līgas prestižam – profesionālā vai vismaz pusprofesionālā līgā taču skaidrs, ka kaut kā hokejistam tiek maksāts, bet šeit tiek atklāti pieteikti spēlētāji ar tūristu vīzām. Manuprāt, tas nav pareizi.”

Neskatoties uz šiem apsvērumiem, Pikāns ar gandarījumu izteicās par „Kurbada” septiņām sezonām Latvijas hokeja augstākajā līmenī, norādot, ka ir ļoti apmierināts ar komandas paveikto: „Šis ir bijis lielisks laiks, kas komandā tika pavadīts kopā.” Viņš arī uzsvēra, ka „Kurbads” no hokeja kopumā nepazūd un turpinās audzināt jaunos hokejistus. Kluba sistēmā paliks vairums esošo treneru, taču Pikāns nevēlējās vēl minēt konkrētus vārdus, kamēr nav pilnīgas skaidrības.

Iespēja, ka „Kurbads” varētu atgriezties Latvijas hokeja līgā, pastāv, taču Pikāns nevēlējās nosaukt kādu konkrētu iespējamo laiku: „Pavisam noteikti šāda iespēja pastāv. Gaidīsim, kad lietas sakārtosies... protams, iespējams, ka tikai mums tā liekas, ka kaut ko vajag sakārtot, iespējams, ka citiem nemaz tā neliekas. Taču mēs noteikti sekosim, kas notiek Latvijas hokejā, gaidīsim, kad tiek sakārtota vietējā hokeja platforma, un tad ar lielāko prieku atgriezīsimies.”

  +5 [+] [-]

, 2020-03-19 16:43, pirms gada
lhf jau visu "sakārtoja", ir bāzesklubi!

 +10 [+] [-]

, 2020-03-19 16:50, pirms gada
Tūristu vīzas, algas naļikā, nodokļi priekš kaķiem... bet LHF gan jau šķiet, ka viss ir kārtībā ar vietējo čempionātu.
Protams, LHF nav ne VID, ne darba inspekcija, bet par neredzīgiem arī nevajadzētu izlikties.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-19 17:09, pirms gada
zzk rakstīja: Tūristu vīzas, algas naļikā, nodokļi priekš kaķiem... bet LHF gan jau šķiet, ka viss ir kārtībā ar vietējo čempionātu.
Protams, LHF nav ne VID, ne darba inspekcija, bet par neredzīgiem arī nevajadzētu izlikties.
Tevis nosauktajām instancēm tas ir tiešajos darba pienākumos un to ir jākontrolē pat bez LHF iniciatīvas.

  +8 [+] [-]

, 2020-03-19 17:14, pirms gada
Ja mājai ir sapuvuši pamati, tad jumta nomaiņa nelīdzēs, un otrādi.

  +6 [+] [-]

, 2020-03-19 17:16, pirms gada
LHF-am izskatās, ka vienīgā "vērtību skala" ir TRTD.... viss pārējais ir ķeksīša pēc un kaķim pie astes.
Slēpts komentārs: Maikl30

  +8 [+] [-]

, 2020-03-19 17:29, pirms gada
Pikānam&Co tuvākajā LHF kongresā, kurā notikšot arī LHF spices vēlēšanas, ir visas iespējas ar darbiem pierādīt, ka viņi patiešām vēlās pārmaiņas LV hokeja saimniecībā.
Tomēr kāda balss zemapziņā saka priekšā, ka nekādas jaunas LHF spices izveide nenotiks, jo nevienam tādas īstas vīzijas un stratēģijas LV hokeja attīstībā tuvākā un tālākā perspektīvā nemaz nav.
Būšu priecīgs, ja šī zemapziņas balss smagi kļūdās.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-19 18:08, pirms gada
Precīzi 1 gadu nokavēts lēmums , bet labāk vēlu nekā nekad .
Gaidam atpakaļ pie jaunas LHF !

  +4 [+] [-]

, 2020-03-19 18:15, pirms gada
Maikl30 rakstīja: LHF ir tikai aizsegs, pasi autotitgotaji mahine ar nodokliem,.. vienk tagad gruti laiki pienakusi tirgot, tapec baiga atruna izdomata, lai tik solo talak, atnaks cits klubs vieta, kautkur jau siem amatieriem jaspele bus!
Puikiņ, labāk klusē, kad vīri runā

  +3 [+] [-]

, 2020-03-19 18:16, pirms gada
LHF - belašu bode, par attiecīgu summu var dabūt belašu ar čempiona titulu, mīkstā uzlikšanu uz spēlētāju pieteikšanas nolikumu u.tml. Nožēlojami.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-19 18:19, pirms gada
Aļimp nopirka titulu?

  +1 [+] [-]

, 2020-03-19 18:42, pirms gada
Ta jau Nadis ir princis, bwt šet nevaru vinam nepiekrist. Ja valdiba dod rikojumu partraukt spoera spels, bet LHF vel vienu aizvada, tad par ko jautajums? Pilniga taisnība Pikāna kungam. Laikam LHF ir paziņas Olimpa, comu bušana. Bet jā, liekas, ka LHF vairak domā par izlasēm, bet vietējā līga ir pabērna lomā. Kuns! Gari butu jāraksta, bet tie, kuri ir dziļāk hokejā, gan jau ir dzirdējuši par LHF jauno hokejistu skilu parbaudisanas sitem, ka sakuma stastija un lieliija sevi, taču kur tas ir nonācis. Vai, vai...

  +4 [+] [-]

, 2020-03-19 19:10, pirms gada
Kazļatina&Co ir lepni par Latvijas hokejas gremdēšanu

  +4 [+] [-]

, 2020-03-19 19:41, pirms gada
kalvītis pied!rsa valsti un pied!rsa arī hokeju!!

  +3 [+] [-]

, 2020-03-19 19:49, pirms gada
Žēl,ja dēļ šitādiem mēsliem,valdes čļeniem(Kalvīšiem Kazjoliem Jansoniem Bļugeriem Šteinbergiem Bukartiem un Mogo Martinsoniem)cieš Latvijas hokejs.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-19 20:02, pirms gada
Uzskatu, ka izmantoja iespeju lai skaisti aizietu un butu iespeja vainot citus. LHF var likt ko grib labi nekad nebus, tapat ka futbola un mums valdiba.

  -2 [+] [-]

, 2020-03-19 20:38, pirms gada
nabagiem nav vietas liela sporta,,pat nav zel..ja neesi godigs vari but brivs..visi saprot ka Olimps uzvareja..ja PO vini varetu ari neuzvaret..bet saja formata vini uzvareja..ja kurbada vadiba sevi uzskata par uzvaretajiem tad man nav nekadas cienas pret tadu klubu..fu fu..skuju taku jums
Slēpts komentārs: aivo50

  +1 [+] [-]

, 2020-03-19 21:13, pirms gada
aivo50 rakstīja: nabagiem nav vietas liela sporta,,pat nav zel..ja neesi godigs vari but brivs..visi saprot ka Olimps uzvareja..ja PO vini varetu ari neuzvaret..bet saja formata vini uzvareja..ja kurbada vadiba sevi uzskata par uzvaretajiem tad man nav nekadas cienas pret tadu klubu..fu fu..skuju taku jums
Tu vates pikuci pasaki kā varēja spēlēt sporta skolas komanda, ja sporta skolas jau tajā dienā bija aizliegtas dēļ RD lēmuma?
Cieņas nav pret šitām komandām viendienītēm - Monarchs , Olimp, Mogo(lai arī tie ilgāk turas, bet tur seguma nekāda nav , vnk īrē halli un kapā).

  +2 [+] [-]

, 2020-03-19 21:41, pirms gada
Zombijs , 20:02, pirms 2 stundām
Uzskatu, ka izmantoja iespeju lai skaisti aizietu un butu iespeja vainot citus. LHF var likt ko grib labi nekad nebus, tapat ka futbola un mums valdiba.

Precīzi!
Bija labs moments nolekt no šī patiešām dārgā pasākuma, ko arī izmantoja

  +1 [+] [-]

, 2020-03-19 21:55, pirms gada
Tumanovs rakstīja: Zombijs , 20:02, pirms 2 stundām
Uzskatu, ka izmantoja iespeju lai skaisti aizietu un butu iespeja vainot citus. LHF var likt ko grib labi nekad nebus, tapat ka futbola un mums valdiba.

Precīzi!
Bija labs moments nolekt no šī patiešām dārgā pasākuma, ko arī izmantoja
Ko Tu teiksi, ja viņš pēc gadiem 2-3 atkal LČ atgriezīsies ar Kurbads pro komandu?

     [+] [-]

, 2020-03-19 22:04, pirms gada
Ko Tu teiksi, ja viņš pēc gadiem 2-3 atkal LČ atgriezīsies ar Kurbads pro komandu?

Viss ir iespējams un visticamāk tā arī būs!
Bet cits formāts
Bez dārgajiem spruktiem un cipuliem, redlihiem utt
Bet ar savas sportaskolas produktiem
+ panems kādu kurbadam lojālu bijušo profu, kurš beidzis karjeru, tjipa Daugava
Piemini manus vārdus

     [+] [-]

, 2020-03-19 22:53, pirms gada
Tumanovs rakstīja: Ko Tu teiksi, ja viņš pēc gadiem 2-3 atkal LČ atgriezīsies ar Kurbads pro komandu?

Viss ir iespējams un visticamāk tā arī būs!
Bet cits formāts
Bez dārgajiem spruktiem un cipuliem, redlihiem utt
Bet ar savas sportaskolas produktiem
+ panems kādu kurbadam lojālu bijušo profu, kurš beidzis karjeru, tjipa Daugava
Piemini manus vārdus
Man arī tāds scenārijs šodien ienāca prātā, tāpēc rakstīju ka iespējams sāks ar JAHLu, ja ne šajā sezonā tad kkad vēlāk

  -1 [+] [-]

, 2020-03-19 22:55, pirms gada
aivo50 rakstīja: nabagiem nav vietas liela sporta,,pat nav zel..ja neesi godigs vari but brivs..visi saprot ka Olimps uzvareja..ja PO vini varetu ari neuzvaret..bet saja formata vini uzvareja..ja kurbada vadiba sevi uzskata par uzvaretajiem tad man nav nekadas cienas pret tadu klubu..fu fu..skuju taku jums
ko nu Tu te irs.
Visu cieņu tādam klubam kā Kurbads, savukārt, Tavs Aļimps nav pat klubs, tikai kreisa komandele...

  +1 [+] [-]

, 2020-03-19 23:04, pirms gada
Abrags rakstīja: ko nu Tu te irs.
Visu cieņu tādam klubam kā Kurbads, savukārt, Tavs Aļimps nav pat klubs, tikai kreisa komandele...
klau...šis frukts raksta no pag nedēlas beigām, un visi komenti ir par aļimpu, nu pozitīvi, viņi čempioni u.t.t. man nav nekas pret kādu aļimpa kārtīgu fanu, bet no ši vairāk tāda trollēšana....nahrenizē (tas ir tikai padoms)

     [+] [-]

, 2020-03-20 00:02, pirms gada
zzk rakstīja: Tūristu vīzas, algas naļikā, nodokļi priekš kaķiem... bet LHF gan jau šķiet, ka viss ir kārtībā ar vietējo čempionātu.
Protams, LHF nav ne VID, ne darba inspekcija, bet par neredzīgiem arī nevajadzētu izlikties.
Ko var gribēt, ja oļigarhu čomi vada procesus Latvijas hoķī!? Te arī parādās tās vērtības, kas nesakrīt Pikānam ar LHF... skumji

  +2 [+] [-]

, 2020-03-20 09:25, pirms gada
Kā var domāt. ka shēmotāji Ruksis, Kozjols, Čekists ieviesīs kārtību ?

     [+] [-]

, 2020-03-20 11:12, pirms gada
Jāsāk ar to, kāda mārrutka pēc Olimpam tikka.dota iespēja spēlēt OHL ja klubam vispār nebija nākotnes vīzijas ?
Un cik saprotu Olimps kā komanda ir jau pagātne.

     [+] [-]

, 2020-03-22 10:11, pirms gada
Ja nav naudas , nau ko pukstēt.