Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 3

Maksims Širokovs: "No Rīgas "Dinamo" aizgājām atšķirīga hokeja redzējuma dēļ"

Rolands Eliņš

Maksims Širokovs: "No Rīgas "Dinamo" aizgājām atšķirīga hokeja redzējuma dēļ"
Maksims Širokovs. Foto: Agris Bricis/OHL

Tieši pirms OHL sezonas sākuma Rīgas "Dinamo" sastāvu atstāja Maksims Širokovs un Aleksejs Širokovs. Kā portālam Sportacentrs.com paskaidroja bijušais "Olimp" treneris Maksims Širokovs, tas notika pēc abpusējas iniciatīvas, saprotot, ka ir atšķirīgs redzējums par "Dinamo" komandu. Taču karjerai punktu Širokovi vēl nevēlas likt un panākuši vienošanos ar Igaunijas komandu Tartu "Valk 494".

Bijušie Latvijas izlases hokejisti Aleksejs un Maksims Širokovs iepriekšējās trīs sezonas aizvadīja "Olimp/Venta 2002" sastāvā un bija iesaistīti arī šīs vasaras procesā, kura rezultātā "Olimp" vietā "Optibet" līgā ienāca Rīgas "Dinamo", pārņemot lielāko daļu "Olimp/Venta 2002" sastāva. Taču pašā sezonas priekšvakarā Širokovi no "Dinamo" komandas plāniem tika svītroti un vēlāk arī oficiāli izņemti no komandas pieteikuma. Maksims Širokovs portālam Sportacentrs.com piekrita paskaidrot situāciju.

"Sagatavošanās posmu izgājām kopā, jā, "sacīja Maksims Širokovs. ""Dinamo" tika piesaistīts treneris ar lielu pieredzi, Leonīds Beresņevs, un viss sanāca tā, ka "Dinamo" pieeja bija visnotaļ profesionāla, ko varbūt īsti nevar savienot ar darbu. Varbūt arī hokeja redzējums bija atšķirīgs nekā treneriem, un mēs ar brāli jutām, ka nav īsti jēgas būt tur, kur tu īsti nemaz nevēlies būt."

"Nav arī mums vairs tie gadi, kad mums jāskrien un kādam kaut kas jāpierāda," turpināja Širokovs. "Vairāk gribam uzspēlēt paši sevis pēc, turpināt izbaudīt hokeja gaisotni – spēles, ģērbtuves un tā tālāk. "Dinamo" šobrīd mēģina pieiet lietām profesionāli, un veiksmi viņiem, taču mums laikam tas vairs nav aktuāli. Pieci treniņi nedēļā, sporta zāles un visu laiku būt labākajā formā – nez vai mūsu vecumā to vēl vispār varētu izdarīt, un tomēr vairāk vēlējāmies uzspēlēt tīri prieka pēc. Trenerim cits redzējums. Tāpēc nolēmām izstāties jau pašā sākumā, lai tur pēc tam nerodas lielākas nesaskaņas."

"Tā ka lai veicas "Dinamo" un lai veicas puišiem! Kurus mēs jau tur principā paši arī savācām kopā vienā foršā grupā. Bet nu mēs to kuģi pametām," smaidīja Širokovs, kurš iepriekšējā sezonā bija "Olimp" galvenais treneris. Pēc tam gan viņš norādīja, ka pavisam korekti būtu teikt, ka sadarbība beidzās pēc abpusējas iniciatīvas. "Neatradām vidusceļu ar komandas vadību."

Pārsvarā Krievijas sponsoru atbalstītā Rīgas "Dinamo" iepriekš spēlēja KHL, taču pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā no šīs līgas izstājās un šovasar stājās "Olimp" vietā Latvijas līgā ar jau krietni ierobežotāku finansējumu. Maksims Širokovs pastāstīja, ka ar šo pārejas procesu šovasar arī tieši nodarbojies: "Rīgas "Dinamo" mūs uzrunāja, teiksim tā, sākumā uz līdzīgiem sadarbības nosacījumiem, piemēram, ka mēs lielāko daļu savas komandas paturam. Teiksim, no "Olimp" ir trīs vadošās maiņas, un tad "Dinamo" nodrošinātu pārējo – ekipējumu, ledu utt. Tā tas bija domāts, un tā mēs darbojāmies, kamēr beigās... jā, nu beigās sanāca tā, kā dzīvē sanāca, ka ar mēs ar treneri un kluba vadību tomēr kopsaucēju neatradām," nedaudz rūgti pasmējās Širokovs. "Vēlreiz saku, ka nav vairs tas vecums, lai ietu kaut ko darīt tikai darīšanas pēc. Mums tomēr tā karjera iet uz beigām, patiesībā jau beigusies, tagad var tikai prieka pēc kopā ar brāli uzspēlēt, izbaudīt hokeju, un lai nav tur jāklausās par sevi visādas negācijas no citiem."

39 gadus vecais Maksims un 41 gadu vecais Aleksejs tagad izmēģinās spēkus Igaunijas hokeja līgā, kurā Latvijas pārstāvniecība turpina palielināties. Jau iepriekš tajā spēlēja "Kurbads", tagad arī HS "Rīga" komanda, kā arī vairāki Latvijas hokejisti ir citās komandās, ieskaitot pagājušās sezonas čempioni Tartu "Valk 494", kurai pievienojušies arī brāļi Širokovi.

"Man ir darbs "Baltijas Vilkos", kur trenēju U13 un U15 komandas. Un papildus tam tagad esmu pieteicies arī Igaunijas čempionu komandā," teica Maksims. "Varbūt jau šajā nedēļas nogalē aizvadīšu pirmās spēlēs šajā līgā, kopā ar brāli pret "Kurbadu" varētu uzspēlēt. Bet nu Tartu komandā esmu tīri hokejista statusā – kamēr vēl var, gribējās ar brāli kopā spēlēt, un ja reiz ir iespēja, tad labprāt."

"Nedomāju arī, ka tas ir kaut kāds milzīgs solis uz leju – neskaitot Latvijas līgas trīs vadošās komandas, Igaunijā hokeja līmenis ir apmēram līdzīgs kā mums, it sevišķi tagad ar Lietuvas komandām kopā. Bet nu tas mans subjektīvs viedoklis," sacīja Širokovs. "Tartu kluba vadība zvanīja un piedāvāja, ņēma arī vērā mūsu pieredzi kā spēlētājiem un treneriem, lai varētu mēs kaut ko arī Igaunijas hokejam dot. Varbūt varēsim palīdzēt klubam ne tikai spēlēšanas, bet arī trenēšanas ziņā."

Maksims Širokovs Latvijas hokeja līgā debitēja 2000./2001. gada sezonā un pēc tam spēlējis dažādos klubos Slovākijā, Zviedrijā, Kazahstānā, Šveicē, Ukrainā, Baltkrievijā, Itālijā un Rumānijā, kā arī debitējis KHL. Latvijas izlasē viņš aizvadījis 44 spēles, kurās guvis astoņus punktus (1+7). Savukārt Aleksejs Širokovs Latvijas izlasē piedalījies 182 spēlēs, kas ir devītais augstākais rādītājs izlases vēsturē. Viņš Latviju pārstāvējis desmit pasaules čempionātos un Vankūveras olimpiskajās spēlēs, Latvijas līgā debitējot jau tālajā 1996. gadā.

  +3 [+] [-]

, 2022-10-05 15:19, pirms gada
Beresņevs ir pieradis strādāt tā, kā ir pieradis, bet bračkām tas viss bija vairāk savam priekam - tik tālu jau saprotams. Makss jau diplomātiski šo momentu noliek priekšplānā un neko nerunā par finansēm.

  +2 [+] [-]

, 2022-10-05 15:49, pirms gada
Ļoti jau nu diplomātiski visu pateica ... bet reāli tur ir drūmākā Dinamo smirdoņa apakšā, ko noklusēja ...

  +1 [+] [-]

, 2022-10-05 16:23, pirms gada
Labāk solīdi un diplomātiski. Nevar jau zināt, kā nākotnē būs, varbūt paši pēc 5 gadi rd trenēs lietuvas 2 līgā

     [+] [-]

, 2022-10-05 19:09, pirms gada
Nu nevarēja vīrs paklusēt. Ķipa igauņu komandai labāki principi. Tika vai nu izspiests, vai apdalīts naudiņā.

     [+] [-]

, 2022-10-06 12:13, pirms gada
relax81 rakstīja: Ļoti jau nu diplomātiski visu pateica ... bet reāli tur ir drūmākā Dinamo smirdoņa apakšā, ko noklusēja ...
Nevis diplomātiski, bet ļoti pašaizliedzīgi - paņēma vainu uz sevis, tip negribu tik daudz trenēties

     [+] [-]

, 2022-10-07 02:55, pirms gada
Īstenībā viņi abi ir forši džeki, šis jautājums nav pat apspriežams.

     [+] [-]

, 2022-10-07 17:55, pirms gada
huy rakstīja: Nevis diplomātiski, bet ļoti pašaizliedzīgi - paņēma vainu uz sevis, tip negribu tik daudz trenēties
Negribu un LAIKS NEPIETIEK
Lai spēlētu OHL ar to skilu un iepriekšējo treninu bagāžu, kas ir abiem bračkām, Mikelli, Bērzińam un vēl dažiem veterāniem, kuri savulaik labās līgās spēlêjuši, pietiek vairākām sezonām OHL just for fun līmenï

Nu un par naudu- nav pat stāsts
Patreiz neviena OHL komanda nemaksā tādas algas, Lai spēlētājs, kuram ir gimene ar bērniem, varētu to labā līmenī nodrošināt
Kā papildus ienākumi-super, bet vajag pamatdarbu. Un tas nesakrīt ar Berjas treninu režīmu