Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 3

Kas īsti ir komanda, kas debitē OHL ar Rīgas "Dinamo" nosaukumu?

Rolands Eliņš

Kas īsti ir komanda, kas debitē OHL ar Rīgas "Dinamo" nosaukumu?
Patriks Zabusovs - vienīgais hokejists no šīs sezonas sastāva, kurš arī iepriekšējā sezonā bija Rīgas "Dinamo" rindās. Foto: Dinamo Rīga

Rīgas "Dinamo" komanda trešdien debitēs "Optibet" hokeja līgā, ieņemot "Olimp/Venta 2002" vietu. Kā īsti šāda vietas ieņemšana skaidrojama un vai vispār ir godīgi šo "Dinamo" saukt par to pašu komandu, kas vēl nesen piedalījās KHL? Jo AS "Dinamo Rīga" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis portālam Sportacentrs.com atzina, ka šī projekta iniciatīva bija no "Olimp" pieredzējušajiem hokejistiem, kuri tad arī šobrīd virza komandas procesus (un daži arī tiek jau pastumti nostāk), kamēr "Venta 2002" vadītājs Uldis Kristiņš norādīja, ka ar jauno "Dinamo" nekādi vairs nav saistīts, taču vairākus šīs vasaras notikumus neizprot un nepieņem.

Kas šobrīd ir Rīgas "Dinamo"?

Bija vēl pavisam neseni laiki, kad Krievijas valdībai pietuvinātu uzņēmumu sponsorētais "Dinamo" varēja lepoties ar mārketinga nodaļu ar vairākiem darbiniekiem. Šobrīd tā komanda, kas grasās Latvijas čempionātā startēt ar Rīgas "Dinamo" brendu, neizmanto nekādus sociālos tīklus, kā arī kluba mājaslapā nav pieejama nekāda cita informācija kā tikai oficiālā epasta adrese.

LHF oficiālajā kluba profilā atzīmētas tikai viens personāla pārstāvis – galvenais treneris Leonīds Beresņevs -, kā arī 29 spēlētāji. Lielākoties no "Olimp/Venta 2002" pagājušās sezonas sastāva, un tikai viens (Patriks Zabusovs), kurš "Dinamo" uzspēlēja arī iepriekšējā gadā. Komandas menedžera statuss ir Jurijam Kuzņecovam, savukārt vasarā, kad tika runāts par "Olimp kļūs par Dinamo" scenāriju, uz mūsu portāla interesi Latvijas Hokeja federācijā atbildēja ar aicinājumu vērsties pie "Dinamo" vadības padomnieka Guntara Pastes, sak, viņš tur veidojot procesus un labāk zinās, kas tieši notiek.

Nozīmīga loma komandas procesos tika piesaukta Maksimam un Aleksejam Širokovam, brāļiem, kuri iepriekš bija "Olimp/Venta 2002" sastāvā, turklāt Maksims bija arī komandas galvenais treneris. Taču Sportacentrs.com rīcībā esoša informācija liecina, ka "Dinamo" komandā izcēlies konflikts un viņi abi otrdien, tieši pirms sezonas sākuma, esot pabīdīti malā. Nesaprašanās esot bijusi par kluba finanšu rocību un ar to saistītiem lēmumiem. Maksims Širokovs to neapstiprināja un atstāja bez komentāriem, izsakot cerību, ka viss nokārtosies.

Trešdienas pusdienlaikā Maksims Širokovs mūsu portālam laipni, bet konkrēti norādīja, ka par kluba lietām viņam nav jāvaicā. "Esmu spēlētājs, un klubam ir vadība un treneris. Vai šovakar spēlēšu? Par sastāvu vēl nav skaidrības līdz galam, jo tur ir visādi blakusapstākļi. Nebūs pareizi no manas puses tagad kaut ko stāstīt par komandas sastāvu." Savukārt jautājumu, vai viņš un Aleksejs vēl ir "Dinamo" sastāvā, Širokovs atstāja daudznozīmīgi atvērtu: "Ja godīgi, tad nevaru komentēt. Tā ir iekšējā komandas lieta. Kad būs konkrēta informācija, tad zvaniet un runāsim, vienmēr esmu atvērts sarunām. Bet pagaidām vēl nekas nav sakāms, un domāju, ka viss jau būs kārtībā."

Savickis skaidro savu iesaisti OHL komandā un rēķinās ar finansiālām grūtībām

Komandai ir "Dinamo" brends, taču līdz šim klusa un neskaidra bijusi AS "Dinamo Rīga" padomes vadītāja Jura Savicka iesaiste "Olimp/Venta 2002" pārņemšanā. Savickis otrdien portālam Sportacentrs.com piekrita paskaidrot situāciju no sava skatupunkta.

"Par Rīgas "Dinamo" dalību Latvijas čempionātā iniciatīva nāca no hokejistiem, tā teikt no apakšas, nevis no kluba augšas. Šeit nospēlēja pašu hokejistu, kas tagad ir komandas sastāvā, interese, tādēļ arī tika pieņemts šāds lēmums. Latvijas čempionāts ir ļoti nozīmīga vienība Latvijas sportā. Protams, tas nav sportiski tik augsts līmenis, kā tas, kur iepriekš spēlējām, taču tik un tā – arī mums jāpalīdz Latvijas čempionātam un jāspēlē tajā. Galu galā, tā ir goda lieta spēlēt Latvijas čempionātā. Citādi mums te varbūt viens otrs sportists ir piemirsis, ka aizstāvēt Latvijas krāsas, pārstāvēt Latvijas izlasi un piedalīties Latvijas čempionātā ir liels gods," teica gāzes kompānijas "Itera Latvija" līdzīpašnieks un bijušais VDK virsnieks Juris Savickis, kuram pavasarī pieņemto Sporta likuma grozījumu dēļ būs jāatstāj Latvijas Tenisa savienības prezidenta amats.

"Vienubrīd man jau likās, ka mans laiks Latvijas hokejā ir beidzies, bija pesimisms, taču tomēr hokejisti pierunāja, lai komanda šosezon būtu un spēlētu," turpināja Savickis. Viņam tika uzdots jautājums, vai viņš pieņem lēmumus komandā, uz ko Savickis atbildēja noliedzoši: "Lēmumus nepieņemu. Komandai pateicu skaidri un gaiši, ka centīšos atbalstīt jūs, kur vien varēšu. Bet nu acīmredzot par pašiem galvenajiem jautājumiem viņi nāks pie manis kā padomes priekšsēdētāja un tad arī kopīgi risināsim, kā jau demokrātijā. Par sportisko pusi – mums ir galvenais treneris, pie viņa tad arī vērsieties."

Uz aicinājumu paskaidrot sīkāk, Savickis norādīja šādi: "Redziet, viņi kaut kā visi sapulcējās bez manis un pēc tam teica man: "Juri, gribam spēlēt, gribam attīstīt Latvijas hokeju, gribam, lai būtu Rīgas "Dinamo".". Ko tad man citu bija teikt kā vien piekrist un atbalstīt? To tad arī darīju. Protams, rēķināmies ar to, ka būs grūti. Mums ir smagi ar finansējuma piesaistīšanu, tas ir jāatzīst uzreiz. Tām komandām, kuras ir zem pašvaldībām, tomēr ir vienkāršāka situācija. Mums par naudu jārūpējas pašiem."

Hokeja aprindās bija izskanējušas runas, ka "Dinamo" no iepriekšējās nepabeigtās Krievijas līgas sezonas palikuši neizlietoti līdzekļi, kurus tad tagad izmantot startam OHL, nosedzot vismaz sezonas pirmās puses izmaksas. Savickis par šo uzsvēra, ka tā nav taisnība.

"Ventas 2002" aizmuguriskā pabīdīšana malā

Komandai problēmas ar finansiālo gatavību sezonai gan nav nekāds jaunums. Jau iepriekšējā vasarā "Olimp/Venta 2002" bija izvēles priekšā, jo par atbalstu no ģenerālsponsora "Olimp" nekādu garantiju nebija, un, lai arī klubs saglabāja "Olimp" vārdu nosaukumā, vasaras un Kontinentālā kausa dalības nastu iznesa "Venta 2002" ar tās vadītāju Uldi Kristiņu priekšgalā. "Olimp", savai situācijai uzlabojoties, ar savu devumu pēc tam nāca jau sezonas gaitā.

"Viss notika aiz muguras un pašsaprotami," par komandas pārtapšanu par "Dinamo" mūsu portālam izteicās Kristiņš. "Ieskicējot situāciju, bija tā, ka 2021. gada uzvarētājam "Olimp" ar finansēm daudz par īsu bija jau pagājušā gada rudenī, vēl pirms Kontinentālā kausa. Tiku no vairākām pusēm uzrunāts neatstāt komandu – tobrīdējo Latvijas čempioni - likteņa varā, kas principā nozīmētu, ka komandas nebūtu jau pagājušajā sezonā un nebūtu arī dalības Kontinentālajā kausā. "Venta 2002" ziedoja vēl neizskaidrotam mērķim, un klubs aizvadīja pilnu sezonu, tika OHL finālā un Kontinentālā kausa trešajā kārtā. Taču mājieni un izteicieni par iespējamo pārņemšanu, – pārvērst "Olimp" par "Dinamo" sistēmas klubu – no dažiem cilvēkiem bija jau iepriekšējās sezonas gaitā, "Dinamo" izstāšanās laikā no KHL."

"Bet šovasar kā kluba vadītājs tā arī nesaņēmu nekādus jautājumus vai iespējamos sadarbības piedāvājumus no "Dinamo" par kluba pārņemšanu vai kaut ko tamlīdzīgu," turpināja Kristiņš. "Mani informēja, ka tika runāts ar "Olimp" pārstāvi Nikolaju Sirotkinu, un, kad no viņa saprata, ka turpmāk "Olimp" komandas nebūs, tad arī paši bez manis tur visu sakārtoja, un rezultāts ir tāds, ka "Dinamo" komandas kreklos tagad ir principā "Olimp"/"Venta 2002" pagājušās sezonas komanda. Tiek publiski sacīts, ka "Dinamo" pārņēma "Olimp/Ventu 2002" un ka "Dinamo"/"Olimp"/"Ventas" komandas apvienojās – tad kāpēc iepriekšējās caurskatāmās finansiālās saistības netiek pārņemtas? Tās jau palika "Ventai", un tās nebūt nav mazas."

"Vērsties pie LHF? Jā, man sanāca aprunāties, tiku uzklausīts, bet kaut kādu apsvērumu dēļ nekas vairāk arī nesekoja, un tur juridiski kašķēties par spēlētāju pārejām un citām lietām – tas nav man raksturīgi, to arī nevēlos. Ir ētika un pamatprincipi, uz ko jābalstās mērķa sasniegšanai. Teikšu tā, ka neuzskatu šādu lietu kārtošanas veidu un attieksmi par pieņemamu, kā arī raizējos par šāda projekta ilgdzīvotību un stabilitāti," rūpīgi vārdus izvēlējās Kristiņš.

Rīgas "Dinamo" nākotne - Slovākijā?

Kāda tad ir komandas nākotnes vīzija? Uz šo jautājumu "Dinamo" padomes vadītājs Savickis piedāvāja interesantu atbildi, piesaucot komandas pievienošanos Slovākijas augstākajai līgai. Tas teorētiski pēc budžetu samēru un komandu spēkiem noteikti ir apsverams variants, taču raisa daudz jautājumu par to, kā to varētu realizēt praksē, ņemot vērā ģeogrāfisko attālumu.

"Par "Dinamo" ilgtermiņa nākotni – varu pateikt, ka mēs esam ļoti izpētījuši variantus Slovākijā, proti, lietas būtību un kā tas izskatītos. Esam runājuši arī ar Somijas pusi. Redziet, vēsturē jau tā vienmēr ir, ka hokeja struktūras attīstās, struktūras pazūd un attīstās no jauna. Taču hokejs paliek. Un hokejs paliks jebkurā gadījumā – ir Rīgas "Dinamo" vai nav," izteicās Savickis, konkrētus ilgtermiņa plānus nenosaucot.

  +2 [+] [-]

, 2022-09-07 18:13, pirms 3 mēnešiem
Kāda, bļaķ, Slovākija?

  +3 [+] [-]

, 2022-09-07 18:18, pirms 3 mēnešiem
tukša muldēšana

  +3 [+] [-]

, 2022-09-07 18:54, pirms 3 mēnešiem
Rakstā uzvārdi Sirotkins, Paste, Savickis. Dinamo sastāvā Korņilovs.. katrs pats var izdarīt secinājumus.

  +5 [+] [-]

, 2022-09-07 18:56, pirms 3 mēnešiem
Ja 14 gadus naudu noliek priekšā, diezgan loģiski, ka kļūst grūti atrast sponsorus, kad tie jāmeklē un vairs "nav brenda, kas pievelk pats"
Mirusi mājaslapa, IG konts pamodās tikai vakar - mārketings, darbs ar līdzjutējiem tuvu 0.
Un klubs tiek iegūts ar reketa cienīgām metodēm - super.
Un spriežot, pēc tekstiem par treneru maiņu - Jurka vai kāda viņa labā roka arī jau paspējusi uzspiest.
Nē, nu super klubs

  -1 [+] [-]

, 2022-09-07 18:57, pirms 3 mēnešiem
Slovākija. Arī neslikts variants. Es pat teiktu labs, jo uz Zviedrijas, Šveices, Somijas augstākajām līgām nevaram cerēt. Čehijas, Vācijas arī nez vai. Kas paliek. Alpu līga par tālu. Paliek Polija, Slovākija.

  +1 [+] [-]

, 2022-09-07 19:04, pirms 3 mēnešiem
ņemsim ohl un tad jau čempionu līgā jātiek. Gribas paskatīties kā mūsējie spēkojas ar spēcīgākajām ārvalstu komandām

  +2 [+] [-]

, 2022-09-07 19:08, pirms 3 mēnešiem
Aldis Br rakstīja: Slovākija. Arī neslikts variants. Es pat teiktu labs, jo uz Zviedrijas, Šveices, Somijas augstākajām līgām nevaram cerēt. Čehijas, Vācijas arī nez vai. Kas paliek. Alpu līga par tālu. Paliek Polija, Slovākija.
Kāda Sllovākija??? Vienīgais čempionu līga un OHL.

  +5 [+] [-]

, 2022-09-07 20:12, pirms 3 mēnešiem
okupantu palieka turpina smirdēt

     [+] [-]

, 2022-09-07 20:23, pirms 3 mēnešiem
Kaut kā īpatnēji, ka klubam nav pietiekami līdzekļu un vēlas attīstīties, bet publiskajā telpā nav nekā, kas uzrunātu sponsorus. Pat vecajā Olimp lapā joprojām ir opcija ar bankas karti noziedot..
https://olimp.lv/

Var jau būt, ka šo sezonu vēlas "pārziemot" un ir pespektīvi plāni uz Slovākiju, bet šobrīd izskatās ļoti nereāli.

  +5 [+] [-]

, 2022-09-07 21:27, pirms 3 mēnešiem
Tātad faktiski notikusi citas komandas aizmuguriska pārņemšana un nekādu pievienoto vērtību šī komanda Latvijas čempionātam nedos. Kam un kāpēc ir tik ļoti svarīgi saglabāt "Dinamo" vārdu?

  -3 [+] [-]

, 2022-09-07 21:59, pirms 3 mēnešiem
Visi dārzeņi aizmukuši

     [+] [-]

, 2022-09-07 22:17, pirms 3 mēnešiem
maris777 rakstīja: Kāda Sllovākija??? Vienīgais čempionu līga un OHL.
Alpu līga un Slovākija jau ir salīdzināmos attālumos Vīne un Bratislava ir vienādā attālumā no Rīgas

  -3 [+] [-]

, 2022-09-07 22:17, pirms 3 mēnešiem
hokejists77 rakstīja: Visi dārzeņi aizmukuši
ne visi - Tu un smirdsunis esat tepat vien palikuši...

  +2 [+] [-]

, 2022-09-07 22:26, pirms 3 mēnešiem
zemāk vairs nav kur krist!

  +4 [+] [-]

, 2022-09-07 23:01, pirms 3 mēnešiem
tas ir viss kas jāzina par tā saucamo "apvienošanos"

Kā vienmēr kur čekists, ar meliem, uzmešanu, intrigām un apjāšanu un visam paŗi ir pederācijas vienaldzība vai arī to ķēmu piesegšana

Venta ir reāli uzmesta, es rekomandētu viņiem apsvērt dalību Igaunijā...

LHF smird pēc mēsliem, gāzes un mīkstjura

  -2 [+] [-]

, 2022-09-08 08:20, pirms 3 mēnešiem
ingars31 rakstīja: zemāk vairs nav kur krist!
Kapēc Kapteinis Dārziņš nenāk palīgā ar draugiem kad komandai grūti laiki???

     [+] [-]

, 2022-09-08 09:47, pirms 3 mēnešiem
Kā principiālajai principu un ētikas ievērotājai Venta 2002, kas nevēlas kašķēties juridiski, ar šo:
https://www.ventasbalss.lv/zinas/sa...

  +4 [+] [-]

, 2022-09-08 09:57, pirms 3 mēnešiem
Ja godīgi, kaut kā galīgi pie vienas vietas kā viņi tur dala pārpalikumus no agrākā svinību galda - bet vismaz tik daudz pārējiem vajadzēja pašiem saprast, ka Sv.J nelaidīs nevienu svešu gribētāju klāt tur, kur vēl kaut kas ir atlicis, ko "apgūt".
Galvenais, lai vismaz šo sezonu viņi nospēlē līdz galam un nebojā kalendāru čempionātam.

     [+] [-]

, 2022-09-08 10:05, pirms 3 mēnešiem
hokejists77 rakstīja: Kapēc Kapteinis Dārziņš nenāk palīgā ar draugiem kad komandai grūti laiki???
Ja nevar ieķerties pīrāgā, kurš tev tur par vēdera tiesu grib sportot? nav mūzika, nav dejotāju.

  +2 [+] [-]

, 2022-09-08 10:30, pirms 3 mēnešiem
Tas ir krievu bandītu pirmsnāves gārdziens -ģīīīīīīīīīnamõõõ...

  +1 [+] [-]

, 2022-09-08 10:38, pirms 3 mēnešiem
Tāda čekas, VDK un krievu gāzes agonija Latvijas teritorijā...
Lai jau puišiem, kas tur spēlē veicas. Čempionātam noteikti tas ir ieguvums.

  -1 [+] [-]

, 2022-09-08 10:45, pirms 3 mēnešiem
Man daudz labāk patika Olimpa versija.

  +1 [+] [-]

, 2022-09-08 11:19, pirms 3 mēnešiem
onkols rakstīja: Kā principiālajai principu un ētikas ievērotājai Venta 2002, kas nevēlas kašķēties juridiski, ar šo:
https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/45015-senats-atstaj-speka-spriedumu-piedzit-no-hokeja-kluba-neatbilstosi-izlietotos-finansu-lidzeklus
Pirms nosodīt, vajadzētu dzirdēt Ventas viedokli. Tas var būt arī politisks kašķis vai nepadalījās ar Lembergu.

  +1 [+] [-]

, 2022-09-08 11:35, pirms 3 mēnešiem
otins rakstīja: Pirms nosodīt, vajadzētu dzirdēt Ventas viedokli. Tas var būt arī politisks kašķis vai nepadalījās ar Lembergu.
Tas ir politiskais kašķis, par to šaubu nav, jo Ventas pusē tak bija mūžīgais opozicionārs Landmanis, bet runa nav par nepadalīšanos. Runa ir par to, ka, sākoties ārkārtas stāvoklim un apstājoties visai sporta dzīvei, pašvaldība apturēja arī hokeja kluba finansēšanas līgumu. Bet ne tikai viņiem pārtrauca dot naudu,jo vienkārši vairs nebija īsti ko finansēt, ja jau maču nebija un trenēties nevarēja. Venta nevarēja uzrādīt atbilstošus papīrus par iztērēto, ko atzina arī tiesa un kas arī no viņu paskaidrojumiem bija redzams. Neskatoties uz to, atmaksāt naudu negribēja. Arī vienoties negribēja, ka ar Venta 2002 licencēm pāreja uz HK Ventspils notiek bez kompensācijām, kā to piedāvāja pašvaldība.

     [+] [-]

, 2022-09-08 11:45, pirms 3 mēnešiem
onkols rakstīja: Tas ir politiskais kašķis, par to šaubu nav, jo Ventas pusē tak bija mūžīgais opozicionārs Landmanis, bet runa nav par nepadalīšanos. Runa ir par to, ka, sākoties ārkārtas stāvoklim un apstājoties visai sporta dzīvei, pašvaldība apturēja arī hokeja kluba finansēšanas līgumu. Bet ne tikai viņiem pārtrauca dot naudu,jo vienkārši vairs nebija īsti ko finansēt, ja jau maču nebija un trenēties nevarēja. Venta nevarēja uzrādīt atbilstošus papīrus par iztērēto, ko atzina arī tiesa un kas arī no viņu paskaidrojumiem bija redzams. Neskatoties uz to, atmaksāt naudu negribēja. Arī vienoties negribēja, ka ar Venta 2002 licencēm pāreja uz HK Ventspils notiek bez kompensācijām, kā to piedāvāja pašvaldība.
Venta vairs neeksistē, ja?

     [+] [-]

, 2022-09-08 15:20, pirms 3 mēnešiem
huy rakstīja: Venta vairs neeksistē, ja?
īsti nezinu, formāli gan jau vēl ir

     [+] [-]

, 2022-09-08 16:01, pirms 3 mēnešiem
onkols rakstīja: īsti nezinu, formāli gan jau vēl ir
es domēju faktiski, JAHLā nav, puiku komandās ar nemanu, FB pēdējais ieraksts aprīlī

  -1 [+] [-]

, 2022-09-08 18:30, pirms 3 mēnešiem
Darzenis jau vairakus gadus cekistam tira tualetes un tur nodod savakto info...

     [+] [-]

, 2022-09-09 08:13, pirms 3 mēnešiem
dinamo nebija rusafobu milvards?