Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 3

Tambijevs vairs neatgriezīsies Karagandā un kārto atļauju darbam Krievijā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Tambijevs vairs neatgriezīsies Karagandā un kārto atļauju darbam Krievijā
Leonīds Tambijevs. Foto: saryarka-hc.kz

Latvijas hokeja speciālists Leonīds Tambijevs gatavojas atgriezties Vladivostokas "Admiral" galvenā trenera amatā, kaut gan viņa līdzšinējais klubs Karagandas "Saryarka" negrib laist.

Neoficiāla informācija par Tambijeva pārcelšanos uz KHL parādījās jau pirms desmit dienām. Tāpat tika vēstīts par divām problēmām - kazahu klubs nevēlas laist, ilgi jākārto darba atļauja.

Leonīds Tambijevs šodien informē par lietu kārtību šajā jautājumā.

Runā, ka jums ir piedāvājums no "Admiral"?
- Jā, notiek pārrunas. Paralēli kārtoju atļauju darbam Krievijā, jo esmu Latvijas pilsonis. Pandēmijas laikā visi šie procesi ir palēninājušies, taču nākamnedēļ visiem dokumentiem jābūt gataviem.

Tātad esat noslēdzis darbu Karagandā?
- Jā, tagad mēs esam Kontinentālajā kausā Polijā, bet Karagandā es vairs neatgriezīšos.

Ar "Saryarka" šķīrāties mierīgi?
- Pavisam mierīgi nesanāk. Kad februārī parakstījām līgumu, "Saryarka" boss Argins Nigmatuļins apsolīja, ka neliks šķēršļus, ja man būs piedāvājums no KHL kluba. Mēs uzvarējām Kazahstānas čempionātā un kausā, bet šajā sezonā esam pirmajā vietā vismazāk zaudēto punktu ziņā. Tomēr neizdevās panākt vienošanos pār pāriešanu darbā uz KHL klubu, tāpēc uzrakstīju iesniegumu par aiziešanu pēc paša vēlēšanās. Nav regulējuma treneru pārejām no vienas valsts līgas uz otru, līdz ar to mūsu strīds izskatāms atbilstoši Kazahstānas Republikas darba likumdošanai. Skatoties no cilvēciskā aspekta, klubs nostāja pārsteidz. Mēs taču neesam vergi. Neaizeju pie konkurenta Kazahstānas čempionātā, bet pārceļos uz augstāka līmeņa līgu. Formāli likums ir manā pusē, arī morāli jūtu, ka rīkojos atbilstoši taisnīgumam. Ar "Saryarka" es uzvarēju visos turnīros, tostarp VHL, nostrādāju kā nākas. Pats neprasījos prom, mani uzaicināja. Katram sportistam un trenerim progress ir svarīgs. Man parādījās iespēja pirmoreiz izmēģināt savus spēkus KHL, vēlos to izmantot. Negaidīju, ka būs tādas grūtības ar [Kazahstānas] klubu. Joprojām ceru, ka Argins Nigmatuļins turēs savu vārdu.

Bet komanda zina par jūsu lēmumu?
- Protams, visi zina, es aizlidoju jau ar visām mantām. Parunājos ar spēlētājiem, visi lieliski saprot. Spēlētājiem vienmēr esmu teicis - izvirziet visaugstākos mērķus, tēmējiet uz KHL līmeni un tiecieties spēlēt pret spēcīgākajiem.

Vai saskaņā ar līgumu "Saryarka" jums ir parādā naudu?
- Pēc tam man nepiešķīra bonusus par uzvarām, bet tas lai paliek uz viņu sirdsapziņas. Netaisos ar viņiem strīdēties par naudu. Gribu ātrāk aizvērt šo lapu.

---

Atgādinām, ka minētajā Tālo Austrumu vienībā šosezon spēlē latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts, turklāt nesen pievienojās latviešu uzbrucējs Miks Indrašis.

---

Izmantotie resursi:
matchtv.ru

     [+] [-]

, 2021-11-20 17:54, pirms gada
Ļoņa molodčiks! Teicams treneris! Jācer, ka kādu dienu stūrēs Dinamo drednautu!

     [+] [-]

, 2021-11-20 19:02, pirms gada
pernambucan0 rakstīja: Ļoņa molodčiks! Teicams treneris! Jācer, ka kādu dienu stūrēs Dinamo drednautu!
Ko viņs tev tik sliktu izdarījis? :O