Skaitļi: "Dinamo" janvāris - ko gan mēs darītu bez Hosas?
Rīgas "Dinamo" aizvadījusi kārtējo regulārās sezonas mēnesi, vēl par 10 spēlēm pietuvojoties play-off cīņām. Šajā mēnesī komanda nevar lepoties ar bagātīgu punktu vai gūto vārtu ražu, taču tas nav traucējis komandai saglabāt savu vietu kopvērtējumā un uz rītdienu raudzīties ar gaišu skatu.
Pēdējās minūtēs zaudēto punktu epopeja
Ik reizi, kad Rīgas "Dinamo" hokejistiem mača nogalē izslīd no rokām tā pavediens, un pretiniekiem izdodas "atņemt" kādu jau teju nopelnītu punktu, atskan publiskas pārdomas par to, cik gan daudz rīdzinieki punktus ir zaudējuši pēdējās minūtēs. Šķiet, tēmai pieskāros jau vienā no iepriekšējiem "Dinamo" apskatiem, taču īsi atgriezīšos arī šoreiz.
Šosezon komandas bilance maču pēdējās piecās minūtēs ir viens pazaudēts punkts. Ja piecreiz pretiniekiem ir izdevies panākt neizšķirtu, tad rīdzinieki mača nogalēs ir vienreiz izrāvuši uzvaru, bet vēl trīs reizes - neizšķirtu. Pagarinājumos un pēcspēles metienu sērijās veiksmīgāki jau ir bijuši pretinieki, taču pie bullīšu realizācijas atgriezīsimies vēlāk.
Protams, ka zaudēti punkti sāp vairāk. Tā tas bija arī aizvadītajā mēnesī, kad mača nogalē izlaisto vadību pret Ņižņijnovgorodas "Torpedo" atceramies krietni labāk par izcīnītajiem neizšķirtiem pret Maskavas "Spartak" un Astanas "Baris", kas nozīmē, ka janvārī pēdējās piecās minūtēs "Dinamo" ir izcīnījusi, nevis zaudējusi, tieši vienu punktu.
Hosa vs. Rēdlihs
Janvāra mēnesī komandas jaunieguvums Marcels Hosa ātri pierādīja visiem skeptiķiem, ka to, ko prata pirms diviem gadiem (t.i. gūt punktus), prot vēl joprojām, neskatoties uz zināmām neveiksmēm Kazaņā un Maskavā. Tanī pašā laikā, pārliecība par slovāka fizisko varējumu (nejaukt ar cīņassparu) komandas sekotājiem, šķiet, tā arī neradās.
"Dinamo" uzbrukuma līdzšinējais līderis Miķelis Rēdlihs savukārt nespēja gūt nevienu punktu uzreiz deviņās no desmit janvāra spēlēm. Miķelim kā Zvaigžņu spēles dalībniekam un lielākajam punktu vācējam komandā citi klubi nenoliedzami pievērsa pastiprinātu uzmanību, tādējādi biežāk veiksmīgi nekā neveiksmīgi izslēdzot latviešu hokejistu no spēles, taču šis nebūt nebija pirmais mēnesis, kurā Miķelim veltīta īpaša uzmanība.
Paralēli tam, Marcels Hosa, kuram pagājusī un šī sezona noteikti nebija no tām veiksmīgākajām, spēja atvērties teju momentāli. Kamēr Miķelis Rēdlihs ar saviem maiņas partneriem spēlē kopā jau kopš augusta, Marcelam ieroču pienesēji vēl bija tikai jāatrod (vienīgi mēneša vidū Cipuli nomainīja Ankipāns), un skaitļi runā paši par sevi.
Min./sp. | Punkti (V+RP) | Lietderības koeficients | |
---|---|---|---|
Marcels Hosa | 16:32 | 10 (6+4) | +11; -3; -2(maz.) |
Miķelis Rēdlihs | 19:20 | 1 (0+1) | +5; -5 |
Kamēr Miķelis katru spēli uz laukuma pavadījis teju 20 minūtes, Hosam atvēlētas tikušas 16:32 (pirmajos mačos Marcela spēles laiks bija ap 15 minūtēm). Vēl pietam, atšķirībā no Rēdliha, slovāku uzbrucējs laukumā dodas arī mazākumos, kad par metieniem no "Hosas punkta" labāk nemaz nedomāt.
Skaitļi parāda arī to, ka mīts, ka ar Hosas aizsardzības un komandas spēles spējām "Dinamo" ielaiž "kaudzēm" vārtus, nav gluži patiess. Kā redzams, Hosam esot laukumā komanda ielaidusi vien trīs vārtus, kā arī divus vārtus mazākumos.
Kur palicis vairākums?
Lai gan aizvadītajā mēnesī komanda guvusi vidēji 2,55 vārtus spēlē, kas ir ievērojams uzlabojums salīdzinot ar 1,85 vārtiem spēlē, kas tika gūti novembrī, acīmredzami ir pasliktinājusies komandas spēle vairākumā.
Rīgas "Dinamo" ar 20,1 procenta vairākumu realizāciju gan vēl joprojām ir otrajā vietā visā līgā, taču janvāra mēnesī spēlētāji realizējuši vien 4 no 44 jeb 9,1 procentus vairākumu. Sliktākā vairākumu realizētāja līgas šosezon ir Čehovas "Vityaz", kas pamanījusies gūt vārtus biežāk nekā Rīgas "Dinamo" to spējusi janvārī - 11,6 procentos gadījumu.
Dotajā gadījumā nozīmīgākie ir divi faktori - vairākuma pirmais un vairākuma otrais virknējums. Ja vairākuma pirmais virknējums ir bijis nemainīgs visas sezonas garumā, un janvāra mēnesī saskāries ar grūtībām funkcionēt ne vien vairākumā, bet gan jebkādos apstākļos, tad otrajā virknējumā ātri vien iespēlēts tika Marcels Hosa, kuram vēl bija jāatrod sava vieta komandā un kas noteikti kavēja virknējuma pienesumu komandas vairākumam. Galu galā deviņus no desmit punktiem Marcels guva janvāra otrajās piecās spēlēs.
Trīs pēcspēles metienu sērijas
Janvārī uzreiz trīs gadījumos Rīgas "Dinamo" maču liktenis izšķirts tika vienīgi pēcspēles metienu sērijā, taču, turpinot sezonas tendences, uzvarēts tika tikai vienā no šīm sērijām (šosezon - 30%). Šis rādītājs pavisam noteikti nav iepriecinošs, jo vienā mirklī, ko dažam labam trenerim vēl joprojām labpatīkas dēvēt par loteriju, komanda pazaudē svarīgus punktus.
Lai gan janvārī komanda sekojusi savām pēcspēles metienu sēriju tendencēm, šādas tādas korekcijas statistikas ailītēs tomēr ir notikušas. Kamēr Rīgas "Dinamo" pēcspēles sēriju uzvaru īpatsvars ir nedaudz krities, tabulā iekļauti arī visi tie spēlētāji, kas janvārī vai nu ķēruši ripas vai, tieši pretēji, centušies raidīt tās pretinieku vārtos, un šo spēlētāju "pirms" un "pēc" janvāra statistka. Gints Meija janvārī veica savu pirmo bullīti "Dinamo" kreklā, taču pretinieku vārtsargs ar to tika galā.
Starp aktīvajiem spēlētājiem, ja atskaita Niklasa Luseniusa 50 procentu rādītāju (viens trāpīts, vien garām raidīts metiens), neapšaubāms līderis vēl joprojām ir Aleksandrs Ņiživijs, kurš četru sezonu gaitā precīzs bijis 16 no 34 gadījumiem, kas ir ļoti augsts rādītājs. Rīdzinieku biežāk pārspētais vārtsargs ir CSKA spēlējošais Sergejs Gaidučenko.
Ko gaidīt tālāk?
Gan Maskavas CSKA, gan Rīgas "Dinamo" lieliski apzinās to cīņu, kuras abas cenšas izcīnīt - iespēju play-off pirmajā kārtā izvairīties no Sanktpēterburgas SKA potenciālā pēriena, tā vietā mērojoties spēkiem ar kādu salīdzinoši klusāku un nestabilāku pretinieku.
Pirms play-off cīņām sava spēle noteikti ir jāatrod pirmajai maiņai. Mums ir jāizmanto tas potenciāls, ko mums piedāvā gan Miķeļa Rēdliha, gan Marcela Hosas atrašanās komandā - divu pretiniekiem izteikti bīstamu uzbrukuma virknējumu līdzāspastāvēšanu, kas Rīgā nav redzēta jau kādu laiku.
Lai gan 1. februāra spēlē pirmais uzbrucēju trijnieks mums sagādāja uzreiz trīs vārtu guvumus, tas vēl diemžēl neliecina par to, ka šīs maiņas grūtākās dienas jau ir aiz muguras. Ja Miķelim un Karsumam un Spruktam atkal ilgāku laiku neizdosies tikt pie punktiem, cerams, ka Rautakallio nekavēsies šo maiņu izjaukt, un tikpat ātri salikt kopā jaunus virknējumus, kas pašreizējā situācijā varētu būt efektīvāki.
Un, lai kā arī atsevišķi spēlētāji vēlētos domāt par lielo, sulīgo kontraktu, ko kāds Krievijas klubs viņam noliks uz galda uzreiz pēc tam, kad būs pacēlis Gagarina kausu, par to sapņot ir pāragri, jo tieši šobrīd sākas sezonas daļa, kurā izšķiras tas, cik priecīgi būs Rīgas "Dinamo" spēlētāji ne vien par komandas uzvarām un sasniegumiem, bet arī bankas konta izrakstu pēc gada vai diviem.
Regulārajā sezonā vairs atlikušas tikai astoņas spēles. Ar šīm astoņām spēlē komanda var vienīgi pakāpties uz augšu, bet ne krist zemāk. Lai gan teorētiski Poprada vēl var nonākt astotajā pozīcijā, komandas vadības uzvedība liecina, ka "Lev" savu pirmo sezonu KHL tomēr pabeigs ārpus play-off zonas. Viss ir iespējams.
+16 [+] [-]
-3 [+] [-]
+4 [+] [-]
-4 [+] [-]
papētiet, kā viņš spēlē pēc all star game. viņš ir tipisks ņiživijs #2, pārlieku liela vēlme vienam izdarīt visu, vairākumos viņa mudīšanās pie bortiem(ala sašisms) un regulāra zipas zaudēšana, regulāra vārtu apslidošana un partneru neredzamība, regulātra "super" piespēļu(lasi šķērsām un riskantas, kuras ja iziet ir bīstams moments, problēma tikai ka viņiem abiem ar sašku iziet mazāk nekā 20%, un no tām 20% vēl puse ir neprecīzas), kad vairākumā ir jākustina ripa, mums ir 2 spēlētāji, kas momenta pievienojas pretinieka komandai - bremzē pirms ieiešanas zonā, veidojot offsaidus(īpaši oriģinālais saša), ieejot pretinieka zonā vai saņemot ripu uzbrukuma zonā nevis skatās kam piespēlēt, bet gaida kad pretinieks pieslidos, vai pats slido pretiniekam virsū un 50% zaudē ripu, īpaši kruta tas izskatās kad PP uzmetas 2i vienam no mūsu saškiem, un tas mēģina apspēlēt abus!!!!
īsāk sakot, ja gribi sačakarēt PP - laid vienu no saškām, būs "labi". un ja agrāk vismaz viens no viņiem varēja realizēt bullīti, tad šosezon viņi hokeja spēlēšanai neder galīgi, viens jau no sezonas sākuma, otrs tagad pievienojās, ja viņi sapratīs, ka hokeju spēlē nevis tikai 2-3 cilvēki, bet nereti veseli 6, tad būs kaut kāda jēga, cik reizes labās metienu pozīcijās ir kāds cits, bet viņi tik slidinās aiz vārtiem, gar bortiem, pat kad pretinieks uznesas 2atā, tāpat apspēlēt mēģina, bēdīgi.
sprukts arī sāk saškoties, tādas pārgalvīgas piespēles pēdējā laikā dod, pagaidām gan tasveiksmīgo piespēļu % ir daudz labaks nekā saškām.
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Paldies.
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Vins aizsardziba vismaz pedejas speelees ir krietni labaks , neka tas bija tad ,kad vins meta tos 30 pari golus par sezonu... kaa saka slave jau tikai pec teicama darbinja... Hossa bija labs uzbrukuma , bet slikts aizsardziba , tgd ir labs gan viena puse , gan otra , tpc Malachaga...