Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 3

Mikelsonam pirms "PGA Championship" pēdējā raunda minimāls pārsvars

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Mikelsonam pirms "PGA Championship" pēdējā raunda minimāls pārsvars
Fils Mikelsons. Foto: USA Today Sports/Scanpix

50 gadus vecais Fils Mikelsons sestdien Kiava salā (Dienvidkarolīna) ieguva un izsēja piecu sitienu pārsvaru "PGA Championship" trešajā raundā. Amerikānis svētdien mēģinās kļūt par vecāko čempionu "major" turnīru vēsturē, pēdējo raundu sākot ar viena sitiena pārsvaru pār Bruksu Kepku.

"PGA Championship" Top 9 pēc 3. raunda: -7 Fils Mikelsons, -6 Brukss Kepka, -5 Luī Ustheizens, -4 Kevins Strīlmans, -3 Kristiāns Bezaidenhauts un Brendens Greiss, -2 Braisons Dešambo, Hoakins Nīmans un Gerijs Vudlends.

Fils Mikelsons vadībā bija arī pēc 2. raunda, kad 1. vietu dalīja ar Luī Ustheizenu (-5). Palikšana vadībā pirms pēdējā raunda, protams, ir pozitīvs notikums, taču Mikelsonam neizbēgami ir vilšanās, jo pārsvars varēja būt daudz lielāks.

Mikelsons pirmajās septiņās bedrītēs sakrāja četrus bērdijus, bet 10. bedrītē guva jau piekto. Amerikāņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem tobrīd bija sasniedzis piecus sitienus ar -10. Mikelsons raunda turpinājumā tika noķerts, bet finišā varēja priecāties par viena sitiena pārsvaru.

Kreilis 12. bedrītē zaudēja dienas pirmo sitienu, bet 13. bedrītē bumbiņu ar pirmo sitienu raidīja ūdenī, šai kļūdai esot sekām vēl diviem zaudētiem sitieniem. Mikelsons pēdējās piecas bedrītes izspēlēja ar PAR, raundu pabeidzot ar -7. Vienubrīd viņu bija noķēris Brukss Kepka, kurš vienu sitienu atdeva ar "bogey" 18. bedrītē.

Abi svētdien spēlēs pēdējā pārī. Kepka centīsies iegūt trešo "PGA Championship" kausu pēdējos četros gados, bet Mikelsons kļūt par vecāko uzvarētāju "major" turnīru vēsturē. Viņš jau ir vecākais trešā raunda līderis "PGA Championship" turnīros.

Mikelsons ir vecākais golferis ar līdera statusu pirms "major" turnīra pēdējā raunda kopš 2009. gada britu "Open", kur svētdienu līdera godā sāka 59 gadus vecais Toms Vatsons, kurš toreiz pārspēlē piekāpās Stjuartam Sinkam.

Vecākā "major" čempiona tituls pieder Džuliusam Borosam, kurš 1968. gadā "PGA Championship" triumfēja 48 gadu vecumā. Mikelsons savu pēdējo titulu ieguva 2013. gadā Skotijā.