Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:369, Did:0, useCase: 0

Džonsons "Masters" pēdējo raundu sāks ar četru sitienu pārsvaru

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Džonsons "Masters" pēdējo raundu sāks ar četru sitienu pārsvaru
Dastins Džonsons. Foto: Zuma Press/Scanpix

Svētdien Ogastā tiks izspēlēts gada pēdējais "major" turnīru raunds, kad ar lielu pārsvaru (četru sitieni) "Masters" pēdējās 18 bedrītes sāks pasaules pirmais numurs Dastins Džonsons.

Līderi pēc trešā raunda: - 16 Dastins Džonsons, -12 Sundžejs Ims, Abrahams Ansers un Kamerons Smits, -11, Dilans Fritelli, -10 Džastins Tomass, -9 Sebastjans Munjoss, Patriks Rīds un Džons Rams.

Sestdien vispirms tika pabeigts otrais raunds, kura noslēgumā kļuva par vienu līderi vairāk. Piektdien rezultātu -9 sasniedza ranga 1. un 3. vietā esošie Dastins Džonsons un Dastins Tomass, kā arī Abrahams Ansers (#21) un Kamerons Smits (#45), bet sestdien viņu rezultātu atkārtoja pasaules otrais numurs Džons Rams.

Spānijas golferim no otrā raunda bija jāizspēlē nepilnas astoņas bedrītes. Viņš rīta spēli sāka ar vieglu bērdija trāpījumu 13. bedrītē, bet atlikušajās piecās bedrītēs situāciju neuzlaboja. "Major" turnīru vēsturē pirmoreiz izveidojās situācija, ka pēc kāda no raundiem vadībā bija viss ranga pirmais trijnieks.

Pēdējo raundu fenomenāli sāka Džonsons, kurš pirmajās četrās bedrītēs ieguva četrus sitienus – otrajā bedrītē "eagle", kam sekoja divi bērdiji pēc kārtas. Džonsons sestdien nebija noķerams, trešo raundu izspēlējot ar -7. Ranga līderis nostartēja bez zaudētiem sitieniem, izveidojot komfortablu pārsvaru pirms svētdienas cīņām. -16 ir atkārtots labākais rezultāts pēc "Masters" trešā raunda. 2015. gadā to iespēja Džordans Spīts, kurš finišēja ar -18.

Džonsons tādā pozīcijā ir bijis iepriekš, taču "major" turnīrā uzvarējis tikai vienreiz – 2016. gadā "US Open". Šoreiz viņam pozitīvais ir tuvāko sekotāju pieredzes trūkums. Abrahams Ansers un Sundžejs Ims pirmoreiz spēlē "Masters". Kamerons Smits "major" turnīros nav bijis augstāk par 4. vietu, bet tuvākais "major" čempions ir sešu sitienu attālumā esošais Džastins Tomass.

Kamēr par uzvaru lielas intrigas nav, jau tagad skaidrs, ka pagājušā gada čempions Taigers Vudss izstājies no cīņas par sesto uzvaru Ogastā. Viņam sestdiena sākās ar celšanos trijos naktī un pirmo sitienu plkst. 7:30, pabeidzot otro raundu. Vudss pēc sestdien nospēlētām 26 bedrītēm ar rezultātu -5 ir pārāk tālu, lai pretendentu uz titulu.