Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 3

Šveicē spēlējošais Tosins labprāt iegūtu Latvijas pilsonību

Šveicē spēlējošais Tosins labprāt iegūtu Latvijas pilsonību
Aijeguns Tosins. Foto: welovefootball.ch

Viens no iepriekšējās desmitgades spilgtākajiem leģionāriem Latvijas futbolā Aijeguns Tosins šobrīd savu ceļu pretī sporta veida virsotnēm sekmīgi bruģē pieklājīgajā Šveices čempionātā. Sarunā ar Sportacentrs.com nigērietis ar siltām atmiņām atceras laikus Ventspilī, turklāt ar Kurzemes krastu viņam joprojām palikusi cieša saistība. Viņš labprāt pretendētu arī uz Latvijas pilsonību.

Tosins uz Ventspili pārcēlās 18 gadu vecumā, pirms tam bez sekmēm mēģinot iekārtoties Vācijā, Slovākijā un Maltā. Uzbrūkošā stila labās malas pussargs ātri vien iekaroja Latvijas futbola cienītāju uzmanību. Lai arī 2018. gadā "Ventspils" komandā vārtu gūšanas mašīna bija cits nigērietis Adeleke Akinjemi, daudzu acīs nenovērtēts šķita tieši Tosina pienesums tautieša panākumos. Ja pirmais ne bez skandāla pārcēlās uz Norvēģiju, Aijeguns palika Kurzemes krastos gadu ilgāk, kļuva par neapstrīdamu vienības līderi un pērn pārcēlās uz Šveices augstākās līgas vienību "Zurich", kur kopumā 24 spēlēs iesitis astoņus vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles. Pēc "Transfermarkt.com" datiem viņš ir komandas trešais vērtīgākais futbolists.

"Atceros, ka Latvijā bija ļoti auksti! Priekš manis – pārāk auksti! Pirms pārcelšanās uz Ventspili biju pārbaudēs Vācijā, Slovākijā, Maltā. Sākumā man nebija viegli iedzīvoties tieši aukstā laika dēļ, taču apradu un beigās viss izdevās," ar gandarījumu laiku Latvijā atceras Tosins. Kad aģents pateicis, ka ir iespēja spēlēt Latvijā, futbolists neko neesot zinājis par šo valsti. Viņš pauž pateicību "Ventspils" klubam par iespēju uzsākt profesionālo karjeru tieši Baltijas jūras krastos. "Ventspilī man klājās labi, daudz spēlēju un iesitu. Varu viņiem tikai pateikties. Es tur atgriezīšos, jo tās ir manas mājas. Joprojām cenšos noskatīties katru "Ventspils" maču."

"Ventspils" sastāvā Tosins kopumā piedalījās 89 spēlēs un iesita 35 vārtus. Lai arī par valsts čempionu tā arī neizdevās kļūt, 2017. gadā viņš virs galvas cēla Latvijas kausu. Tas bija nigērieša pirmais gads Eiropā, bet pie dzīves Ventspilī viņam palīdzēja iejusties latviete Kitija. Nu viņi kopā dzīvo jau Cīrihē un audzina arī gadu veco meitiņu Andrea.

"Izkarot ceļu Eiropā bija grūti. Kad sākās mana karjera, zaudēju tēvu, bet nedrīkstēju apstāties un atgriezties Nigērijā, jo par visu svarīgāk bija virzīties pretī savam mērķim un darīt lepnu savu ģimeni. Un arī manu tēvu, kurš nu ir debesīs. Iespējams, šāds dzīves pavērsiens deva man lielāku mērķtiecību," neslēpj 22 gadus vecais Tosins. "Gandrīz katru reizi, kad mums ir garākas brīvdienas, ar Kitiju un meitu braucam uz Ventspili. Bijām tur, kad Andrea šovasar svinēja viena gada dzimšanas dienu. Toreiz ierados arī uz "Ventspils" maču, un cilvēki mani atpazina. Tas bija patīkami. Ventspils ir manas mājas."

Tosins nenoliedz, ka labprāt iegūtu arī Latvijas pilsonību, jo Ventspili sauc par savām mājām. Mūsu pavalstniecības iegūšana viņam palīdzētu arī futbolista karjerā un varētu pavērt iespēju spēlēt izlasē. "Esmu laimīgs, jo man ir ģimene. Viņi jau ir Latvijas pilsoņi, bet, ja par tādu kļūtu arī es, būtu piepildījies viens no maniem sapņiem." Mamma Kitija ar meitu runā tikai latviski, kamēr Tosins latviešu valodu zina tikai nedaudz – frāzes "kā tev iet?", "labi", "ko tu dari?", "es tevi mīlu". Šo to saprotot arī krieviski, jo tieši šī valoda dominē Latvijas futbolā.

Tosins ir priecīgs par savu dzīvi Cīrihē, kas esot krietni atšķirīgāka nekā Ventspilī. Nigērietis no Latvijas uz turieni pārcēlās laikā, kad “Zurich” vēl spēlēja latviešu vārtsargs Andris Vaņins, turklāt tieši viņš jaunajam komandas biedram esot ļoti palīdzējis iejusties Šveicē.

"Futbolam šeit ir pavisam citādāki apstākļi nekā Latvijā – spēcīgāks čempionāts, lielāki stadioni, labāks zāliens. Šī ir laba vieta ģimenei, cilvēki bieži nāk klāt un atpazīst mani kā "Zurich” futbolistu," gandarīts ir Tosins. "Līdzīgi kā Ventspilī arī Cīrihē jūtos kā mājās, jo šeit cilvēki runā angliski un franciski, man tā ir vieglāk. Šeit mani ir labi uzņēmuši. "Ventspils" bija tikai sākums, bet "Zurich" ir solis uz priekšu."

Nupat Tosins, kurš nu apgūst arī vācu valodu, ar "Zurich" pagarināja līgumu līdz 2024. gadam, bet pērn rudenī viņš jaunā kluba rindās debitēja spoži – ar vārtiem pret "Thun". Arī Šveicē viņš ātri izkarojis statusu kā viens no vadošajiem komandas futbolistiem.

"Mans noslēpums ir smags darbs – bez tā nevar neko. Visu savu dzīvi esmu smagi strādājis. Citādāk es šobrīd nebūtu Cīrihē. Trenējos ne tikai ar komandu, bet arī individuāli, jo vienmēr gribu būt labākais – gan treniņos, gan spēlēs. Esmu vēl jauns, man daudz jāstrādā pie tā, lai varu palīdzēt komandai, gūt vārtus un dalīt rezultatīvas piespēles," vasarā Tosins guva ceļgala traumu, tāpēc nevarēja spēlēt pāris mēnešus, taču nu viņš ir atgriezies ierindā un 24. oktobrī pret "Vaduz" guva savus pirmos vārtus jaunajā sezonā.

"Mans mērķis vienmēr ir bijis būt labākajam, lai arī kur es atrastos. Gribēju būt labākais futbolists Latvijā, tagad – Šveicē. Strādāju ļoti smagi, gribu, lai par mani runā. Manas ambīcijas ir spēlēt UEFA Čempionu līgā un kādā no pasaules vadošo līgu klubiem. Domāju, man tas ir pa spēkam, jo ticu smagam darbam," augsto mērķtiecību neslēpj Tosins.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 288 komentāri

  -1 [+] [-]

, 2020-11-09 13:25, pirms 3 gadiem
Latvijas futbola nākotne!

  +8 [+] [-]

, 2020-11-09 13:27, pirms 3 gadiem
Drīzāk jāprasa - kurš no afrikāņiem negribētu ES pasi, ja viņam kāds būtu gatavs tādu piedāvāt.

 +20 [+] [-]

, 2020-11-09 13:28, pirms 3 gadiem
Bet kāpēc nē? Džeks apprecējis Latvieti, ja vēlas pārstāvēt Latviju, tas būtu forši.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-09 13:35, pirms 3 gadiem
Varbūt viņš arī zina, kā futbolu spēlē Ventspilī. Bet vai viņš zina, kā - un, galvenais, pret ko - futbolu spēlē Latvijas izlasē? Viņu vajadzētu uzaicināt kā goda viesi uz valstsvienības viesizrādi Sanmarino. Varbūt vēl apdomāsies.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 13:41, pirms 3 gadiem
Un jaunu vārdu viņam vajag. Tosins Laizāns!

     [+] [-]

, 2020-11-09 13:43, pirms 3 gadiem
Nav jādomā - jāņem izlasē.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 13:45, pirms 3 gadiem
žurnaļuga rakstīja: Un jaunu vārdu viņam vajag. Tosins Laizāns!
Nē, Ainārs Melngalvis
Slēpts komentārs: H.E.N.R.Y.

 +11 [+] [-]

, 2020-11-09 13:46, pirms 3 gadiem
Pilsonību viņš vēlas lielākoties, jo saprot, ka futbolista karjera nebūs mūžīga, bet Eiropas pase gan.

  -4 [+] [-]

, 2020-11-09 13:46, pirms 3 gadiem
Šitādus spēlētājus mums točna nevajag naturalizēt, jo nav pat jāmeklē brilles lai redzētu, ka šis stāsts ir par ES pilsonību, un nevis milzu vēlmi pārstāvēt LV.

  -1 [+] [-]

, 2020-11-09 13:48, pirms 3 gadiem
bet šo mums vajag

     [+] [-]

, 2020-11-09 13:52, pirms 3 gadiem
ainars_vindulis_4034643 rakstīja: Nē, Ainārs Melngalvis
Izlase nav klubs...

  +5 [+] [-]

, 2020-11-09 13:53, pirms 3 gadiem
Kāpēc gan nē? Vai tad tikai krieviem atvērta Latvijas izlase?

  +5 [+] [-]

, 2020-11-09 13:59, pirms 3 gadiem
Ja ir likumīgs pamats un noteiktā kārtībā iegūta pilsonība, neredzu problēmas

  +3 [+] [-]

, 2020-11-09 14:02, pirms 3 gadiem
sinajs rakstīja: Kāpēc gan nē? Vai tad tikai krieviem atvērta Latvijas izlase?
Bez ironijas, valsts izlasei ar tautību nav sakara.. jāspēlē tiem, kas ir labākie ar Latvijas pasi. Domāju Tosins noteikti pastiprinātu izlasi. Arī basketā bija moments, kad grābstījāmies un dalījām pases, bet redz tikām tam pāri. Ar ko futene sliktāka.. pašlaik esam lejā, bet gan jau vilnis uznesīs mūs atpakaļ augšā.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-09 14:04, pirms 3 gadiem
sinajs rakstīja: Kāpēc gan nē? Vai tad tikai krieviem atvērta Latvijas izlase?
Izvēlies vienu no diviem - vai nu priecājies par latvisku izlasi, vai arī nečīksti par krieviem izlasē, ja esi gatavs pieņemt jebkuru, kas ir izrādījis vēlmi spēlēt izlasē.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-09 14:05, pirms 3 gadiem
Pagaidām no naturalizētajiem futbolistiem izlases sakarā jēga nav bijusi liela . Bet, kāds , kurš var iesist golu noderētu gan !

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 14:05, pirms 3 gadiem
backstab rakstīja: Bez ironijas, valsts izlasei ar tautību nav sakara.. jāspēlē tiem, kas ir labākie ar Latvijas pasi. Domāju Tosins noteikti pastiprinātu izlasi. Arī basketā bija moments, kad grābstījāmies un dalījām pases, bet redz tikām tam pāri. Ar ko futene sliktāka.. pašlaik esam lejā, bet gan jau vilnis uznesīs mūs atpakaļ augšā.
Oho, viena pilsonība Ostleram ir "dalījām pases"?
Slēpts komentārs: Ha-ha

  +3 [+] [-]

, 2020-11-09 14:08, pirms 3 gadiem
piters_kvils_5491377 rakstīja: Izlase nav klubs...
Ne pirmais , ne pēdējais kas izlasē nerunā valsts valodā. Jānis Ikaunieks tak pat izlases spēlēs ar komandas biedriem krieviski runā.

  +4 [+] [-]

, 2020-11-09 14:11, pirms 3 gadiem
Ulrihs rakstīja: Oho, viena pilsonība Ostleram ir "dalījām pases"?
Pirms Ostlera bija arī Šturms un Pētersons. Jā, var teikt, ka latviešu saknes bija, taču pie Latvijas pases šamie tā pat tika "dalīšanas" rezultātā (Šturma stāsts vispār ne līdz galam saprotams un hvz kā tika pie pases).

  +5 [+] [-]

, 2020-11-09 14:19, pirms 3 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Pirms Ostlera bija arī Šturms un Pētersons. Jā, var teikt, ka latviešu saknes bija, taču pie Latvijas pases šamie tā pat tika "dalīšanas" rezultātā (Šturma stāsts vispār ne līdz galam saprotams un hvz kā tika pie pases).
pie tam - kā spēlētāji - stipri viduvēji...
kaut kādas pārbaudes spēles un viss...

     [+] [-]

, 2020-11-09 14:31, pirms 3 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Šitādus spēlētājus mums točna nevajag naturalizēt, jo nav pat jāmeklē brilles lai redzētu, ka šis stāsts ir par ES pilsonību, un nevis milzu vēlmi pārstāvēt LV.
Beidzot normāls viedoklis tev, nevis Attīstībai-parveidīgo liberastu murgi!

  -4 [+] [-]

, 2020-11-09 14:34, pirms 3 gadiem
cobham rakstīja: Bet kāpēc nē? Džeks apprecējis Latvieti, ja vēlas pārstāvēt Latviju, tas būtu forši.
Ja es apprecu japānieti, man ko, jāraujās uz japānas izlasi būtu?? Domā ko drukā, lohatron

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 14:37, pirms 3 gadiem
Latvju blozgai radās ideja, lai nav jabrauc uz āfriku dzīvot. Par kādiem nopelniem dot pasi? Tad jau varam visu āfriku par izlasi uztaisīt. Lai dzīvo savā šveicē.

     [+] [-]

, 2020-11-09 14:38, pirms 3 gadiem
juings rakstīja: Pagaidām no naturalizētajiem futbolistiem izlases sakarā jēga nav bijusi liela . Bet, kāds , kurš var iesist golu noderētu gan !
Tad jau labāk ar neiesistiem vātiem

  +5 [+] [-]

, 2020-11-09 14:54, pirms 3 gadiem
Klavulapa-1 rakstīja: Ja es apprecu japānieti, man ko, jāraujās uz japānas izlasi būtu?? Domā ko drukā, lohatron
japoškām tīri labi arī bez Tevis iet

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 14:58, pirms 3 gadiem
Klavulapa-1 rakstīja: Ja es apprecu japānieti, man ko, jāraujās uz japānas izlasi būtu?? Domā ko drukā, lohatron
Nav jāraujās, bet kāpēc aizliegt? Jā būtu forši ja "pa kluso" iemācītos valodu un nokārtotu dokumentus pats, bet neredzu te problēmu par ko cepties.

Un jā, lai gan pamatā ir LV pases iegūšana karjeras vajadzībām tomēr fakts ka viņam ir latviešu meičuks un bērniņš, dod saikni ar Latviju.

  +5 [+] [-]

, 2020-11-09 15:07, pirms 3 gadiem
Klavulapa-1 rakstīja: Beidzot normāls viedoklis tev, nevis Attīstībai-parveidīgo liberastu murgi!
Eu, nekaunies, un atzīsties, kā nosvinēji Trampa uzvaru vēlēšanās?

  +3 [+] [-]

, 2020-11-09 15:16, pirms 3 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Pirms Ostlera bija arī Šturms un Pētersons. Jā, var teikt, ka latviešu saknes bija, taču pie Latvijas pases šamie tā pat tika "dalīšanas" rezultātā (Šturma stāsts vispār ne līdz galam saprotams un hvz kā tika pie pases).
Šturms ar Pētersonu nebija klasiskie "leģionāru" varianti. Tā ka Ostlers vienīgais.

     [+] [-]

, 2020-11-09 15:19, pirms 3 gadiem
Ja riez viņam ģimenē ir Latvijas pilsoņi un viņš pats vēlas iegūt pasi un pielaikot izlases kreklu - laipni lūdzam!

     [+] [-]

, 2020-11-09 15:25, pirms 3 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Pirms Ostlera bija arī Šturms un Pētersons. Jā, var teikt, ka latviešu saknes bija, taču pie Latvijas pases šamie tā pat tika "dalīšanas" rezultātā (Šturma stāsts vispār ne līdz galam saprotams un hvz kā tika pie pases).
Pāris gadus atpakaļ arī Endrjū Šmits.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-09 15:28, pirms 3 gadiem
Juris_Churis rakstīja: Pāris gadus atpakaļ arī Endrjū Šmits.
viena vai otra pase neko nemainīs.
man pretīgāk ir dzirdēt par Latvijas pases turētājiem un pilnīgākiem atseldeņiem.
sportā ar tādu pietiekoši sākot jau 1992.
Slēpts komentārs: mapost
Slēpts komentārs: mapost
1 2 3 4 5 6 7 8 9 288 komentāri