Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

CAS uzklausījusi lieciniekus "Liepājas" un RFS komandu pārceltajā mačā

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

CAS uzklausījusi lieciniekus "Liepājas" un RFS komandu pārceltajā mačā
Foto: RFS

LETA. Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien uzklausīja trīs Latvijas futbola virslīgas klubu – “Liepāju”, RFS un “Riga” -, kā arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) pārstāvjus RFS prasības lietā pret LFF, “Riga” un “Liepājas” klubu, sarunā ar aģentūru LETA apliecināja “Liepājas” kluba ģenerālmenedžeris Dāvids Jansons.

Jau ziņots, ka janvāra sākumā Latvijas vicečempione RFS vērsās CAS ar prasību pret LFF, “Riga” un “Liepājas” klubu bēdīgi slavenās pārceltās spēles lietā. Tiesas sēde lietā CAS 2020/A/7594 ceturtdien notika video konferences zvana veidā.

“Tika uzklausītas visas ieinteresētās puses, un tika uzdoti jautājumi lieciniekiem, bet CAS lēmums varētu būt mēneša laikā,” par sēdes gaitu saka Jansons. “Lieta tiks izskatīta paātrinātā kārtā, jo tās iznākums ietekmēs RFS un “Riga” startu Eiropas kausos.” Iespējamo tiesas lēmumu “Liepājas” kluba ģenerālmenedžeris, protams, nevar prognozēt, taču viņš saka, ka katrai pusei bija pietiekami labi argumenti, lai cerētu uz uzvaru. “Arī mums likās, ka mūsu argumenti ir pietiekami pamatoti, lai lēmums būtu par labu mums.”

Lēmumam jābūt zināmam līdz jūnija vidum, jo 15.jūnijā plānota Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Čempionu līgas un UEFA Eiropas Konferenču līgas pirmās kvalifikācijas kārtas izloze. Jau ziņots, ka 17.oktobrī Liepājā “Daugavas” stadionā notikusī Latvijas virslīgas 22.kārtas spēle starp “Liepājas” un RFS komandām tika pārtraukta 66.minūtē atkārtota elektrības padeves traucējuma dēļ, kas ietekmēja spēles apgaismojumu dienas tumšajā laikā. Rezultāts tobrīd bija 1:0 mājinieku labā.

Pirmajā gadījumā, kad gaisma pazuda pie RFS komandas vārtiem 55.minūtē, komandas sagaidīja elektrības padeves atjaunošanu, otrajā tika lemts maču pārcelt. Spēles delegāts Sergejs Braga, kā arī divi LFF Sacensību nodaļas darbinieki Artūrs Saļņikovs un Jurijs Andrejevs ieteica spēli turpināt 18.oktobra rītā, taču RFS šādam solim nepiekrita, jo Rīgas klubam, tāpat kā liepājniekiem, nākamajā nedēļā bija jāaizvada svarīga Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle.

Pēc spēles virslīgas organizācijas komiteja lēma “Liepājas” un RFS maču pārspēlēt, sākot ar pirmo minūti. Mačs vēlāk tika pārcelts uz 20.novembri, kad liepājnieki atkārtoti uzvarēja ar 1:0 90 minūšu cīņā. Pirms tam, 19.oktobrī, “Liepāja” vērsās ar iesniegumu LFF Disciplinārlietu komitejā (DK) ar lūgumu piešķirt RFS zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu, paužot, ka RFS atteicās turpināt spēli. Savukārt 28.oktobrī RFS vērsās ar iesniegumu DK ar lūgumu ieskaitīt laukuma saimniekam “Liepāja” zaudējumu ar 0:3 un piešķirt naudas sodu, paužot, ka “Liepāja” nenodrošināja spēles laukuma atbilstību spēles sarīkošanas prasībām.

DK noraidīja abu pušu iesniegumus, un komandas pēc tam pārsūdzēja lēmumu LFF Apelāciju komitejā (AK). AK noraidīja abu komandu apelācijas, taču komitejas lēmumu varēja pārsūdzēt CAS. RFS futbola virslīgā ieņēma otro vietu, par trim punktiem atpaliekot no čempiones “Riga”. Ja RFS tiktu pie tehniskās uzvaras pārceltajā spēlē, komanda kļūtu par valsts čempioni, jo savstarpējās spēlēs tai bija labāka bilance pret “Riga” vienību – 1:2, 2:0, 3:0. Tas nozīmētu arī to, ka 2021./2022.gada sezonas Čempionu līgas turnīrā piedalītos RFS, bet “Riga” spēlētu UEFA Eiropas Konferenču līgā.

Tikmēr “Liepāja” tehniskā zaudējuma gadījumā atkāptos uz sesto vietu, priekšā palaižot Jūrmalas “Spartaku”. Liepājnieki 2020.gadā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā un vieta virslīgas turnīra tabulā neietekmētu viņu spēlēšanu UEFA Eiropas Konferenču līgā.