FIFA vēlas Pasaules kausu rīkot ik pēc diviem gadiem, UEFA un Dienvidamerika iebilst
FIFA ar tās starptautiskās attīstības nodaļas vadītāju Arsēnu Vengeru priekšgalā kaļ plānus no 2028. gada pāriet uz Pasaules kausa finālturnīra rīkošanu ik pa diviem gadiem līdzšinējo četru vietā. FIFA dalībvalstis par šo ieceri varētu balsot jau šā gada decembrī, taču UEFA varētu kļūt par galveno šīs idejas pretinieci, tādējādi vēl vairāk saspīlējot abu organizāciju attiecības. Vēlāk dienas gaitā savus iebildumus pauda arī Dienvidamerikas CONMEBOL, kas vērtējams kā liels trieciens FIFA plāniem.
UEFA prezidents Aleksanders Čeferins sarunā ar The Times pauda, ka Pasaules kausa rīkošana ik pa diviem gadiem nogalinātu futbolu, un kritizēja FIFA, ka tā plānus kaļ šaurā lokā organizācijas iekšienē, nevis ir veikusi apspriedes ar reģionu konfederācijām. Čeferins sola bloķēt FIFA ieceri: "Kā mēs to varētu izdarīt? Mēs varētu izlemt tajā nespēlēt. Cik zinu, arī dienvidamerikāņi ir vienisprātis ar mums. Tā ka vēlu veiksmi rīkot Pasaules kausu [bez Eiropas un Dienvidamerikas]. Domāju, ka tas nekad nenotiks, jo šī ideja ir tik ļoti pretrunā futbola pamatprincipiem."
"Katru vasaru aizvadīt viena mēneša turnīru spēlētājiem būtu nāve. Ja turnīru rīkotu ik pa diviem gadiem, tas pārklātos ar Pasaules kausu sievietēm, ar olimpisko futbola turnīru. Pasaules kausa vērtība ir tieši tajā, ka tas notiek ik pēc četriem gadiem un tas ir jāgaida - tas ir kas liels, gluži kā olimpiskās spēles. Neredzu, kā mūsu federācijas varētu to atbalstīt. Ceru, ka FIFA nāks pie prāta, jo neuzskatu, ka pareizā pieeja ir šo ideju sludināt visur, izņemot pašās konfederācijās. Viņi nenāca pie mums, viņi mums nezvanīja, neesmu saņēmis nekādu vēstuli - tikai lasījis medijos," slovēnis turpināja un izslēdza iespēju pāriet uz Eiropas čempionāta rīkošanu ik pa diviem gadiem, ja FIFA iecerētais kalendārs tiks apstiprināts.
"Abiem turnīriem ir jānotiek ik pa četriem gadiem. Rīkošana divreiz biežāk nedubultotu ienākumus. Finansiāli UEFA varbūt būtu ieguvēja, bet problēma būtu tā, ka tas nogalinātu futbolu, tas sabeigtu spēlētājus. Neredzu, kā klubi varētu palaist spēlētājus, un tas vēl vairāk sašķeltu futbola pasauli. Jau tagad redzam, ka klubi pandēmijā nevēlas laist spēlētājus, bet kas notiktu, ja klubi pateiktu, ka spēlētājus nelaidīs vairs nekad? Ko tad? Nezinu, vai šie cilvēki saprot, ar kādām likmēm spēlējas." UEFA otrdien rīkos apspriedi ar visām 55 dalībvalstīm.
Vengera iecere ir kardināli mainīt sezonas kalendāru, piecu izlašu logu vietā gada laikā aizvadot tikai vienu vai divus koncentrētus logus kvalifikācijas spēlēm, vienam logam ilgstot mēnesi un pārējā laikā ļaujot klubu futbolam ritēt nepārtraukti. Kalendāra izmaiņas tiek uztvertas pozitīvāk, jo tamlīdzīgas pārmaiņas jau ilgi vēlas arī klubi, taču Vengers ir pārliecināts, ka arī Pasaules kausa rīkošanai ik pa diviem gadiem ir liels atbalsts: "Kopumā atsauksmes no asociācijām bijušas ļoti labas. Mērķis ir uzlabot spēlētāju un futbola līmeni visā pasaulē, un esmu pārliecināts, ka šis ir pareizais risinājums, kā organizēt moderno futbolu. Visām konfederācijām ir jābūt pieejamam augstākā līmeņa futbolam, augstākā līmeņa spēlēm, nevis tikai Eiropai un Dienvidamerikai." Vengers uzsvēra, ka 133 izlases vēl nekad nav spēlējušas Pasaules kausā un ka jaunā sistēma vairotu mazo izlašu izredzes.
Pret šo ieceri iebildumus izteikusi arī Dienvidamerikas futbola konfederācija CONMEBOL, kas savā mājaslapā publicējusi paziņojumu, ka neatbalsta šo projektu, un tas vērtējams kā liels trieciens FIFA plānos.
CONMEBOL atzīst, ka agrākā projekta stadijā bija to atbalstījusi, taču pēc dziļākas apstākļu izpētes secināts, ka tas būtu pārāk liels slogs futbolistiem, turklāt PK rīkošana ik pēc diviem gadiem nav pamatojama ar sportiskajiem iemesliem. Attiecīgi CONMEBOL pauž savu atbalstu pašreizējam formātam.
Izmantotie resursi:
https://www.thetimes.co.uk/article/...
https://www.conmebol.com/es/una-cop...
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+7 [+] [-]
+9 [+] [-]
+2 [+] [-]
Mērķis ir uzlabot spēlētāju un futbola līmeni visā pasaulē, un esmu pārliecināts, ka šis ir pareizais risinājums, kā organizēt moderno futbolu.
Diez kā tur kaut ko uzlabos ja spēlētāji tiks nokauti un droši pat nespēlēs konkrētos turnīros.
+3 [+] [-]
tas būtu varēns pasākums - izlasēm gada laikā ir jākvalificējas un jāizspēlē EČ un PČ... kvalifikācijā 5 grupas... katrā pa 11 komandām... 20 garantētas spēles...
labākie izlašu spēlētāji savos klubos nemaz netiek spēlēt... jo jāpārstāv izlase kvalifikācijās un čempionātos...
+1 [+] [-]
-4 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
kada talanta soeciali rikot biezak cempionatus???
ka tad ar Eiropas cepmi, kad tad izspeles kvalifikaciju utt, sis formats ir labs reizi 4 gados
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Neredzu nekādu sakaru ar to, ka EČ ietvaros, piemēram, Latvijas izlasei būtu kaut kādas lielākas izredzes cīnīties par medaļām, vai augstām vietām, jo, izņemot Kanādas un ASV izlases, ar tām pašām izlasēm no kurām LV izlase regulāri dabū iekšā jācīnās vien būtu.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Tā tas turpinājās arī tad, kad šī problēma ar pārvietošanos pa pasauli bija zaudējusi aktualitāti.
Futbolisti varētu paklusēt uz hokejistu un basketbolistu sportisko slodžu fona. Vienkārši šajos 90-mit gados kopš notiek FIFA Pasaules kauss futbola sabiedrībā ir iestājusies tāda rutīna un stagnācija, ka tas viss gandrīz jāsāk uzskatīt par Indijas svēto govi, kuru nedrīkst kustināt, un nekādas reformas nav pieļaujamas.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Pie saprātīgām reformām FIFA to visu var padarīt daudz interesantāku un saistošāku. Un arī sponsoriem tas būtu daudz vilinošāk ieguldīt tajā finanšu līdzekļus.
+1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Bet man patika tava doma par hokeja sistēmu. Tā gan nekad nepiepildīsies, jo... nauda. Bet tas tiešām būtu labi, ja vismaz top8 vai pat top16 nebūtu kvaļi jāaizvada. Mazāk spēļu, vairāk atpūtas spēlētājiem top klubos.
[+] [-]
[+] [-]