Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Ļašenko: "Ļoti vērtīgi, ka mums šobrīd izceļas tieši vietējie treneri"

Rolands Eliņš

Ļašenko: "Ļoti vērtīgi, ka mums šobrīd izceļas tieši vietējie treneri"
Vadims Ļašenko. Foto: F64

Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko sarunā ar Sportacentrs.com atzinīgi novērtēja vīriešu izlases paveikto Nāciju līgā un norādīja, ka attaisnojies lēmums galvenā trenera amatā sniegt ilgtermiņa uzticību Dainim Kazakevičam.

"Nāciju līgā izdevās sasniegt mērķi – pacelšanos uz C līgu. Tas bija Latvijas izlases uzdevums, un tas tika paveikts," sacīja LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Cikla beigās rudenī uzvaras neizdevās gūt, kas varbūt nedaudz mazināja iespaidu par šo gadu, taču pirms tam Latvijas izlasei bija ilga uzvaru sērija un nezaudēto spēļu sērija."

"Kopumā uzskatu, ka šis Latvijas futbolam sasniegumu ziņā ir ļoti veiksmīgs gads – mums ir arī RFS klubs, kas spēlē UEFA Konferences līgas grupu turnīrā, nupat arī Latvijas U19 izlase ar treneri Jakubu Dovalilu priekšgalā atkal iekļuva EČ kvalifikācijas Elites kārtā. Tas viss noved pie tā, ka mums gluži vienkārši sanāk biežāk runāt par panākumiem, nevis kaut ko citu," sacīja Ļašenko.

LFF prezidents pateicās izlases līdzjutējiem par atbalstu komandas spēlēs un vēlreiz apliecināja savu cerību, ka tuvākajos gados Latvijas izlase savas spēles jau varēs uzņemt jaunā, krietni augstāka līmeņa stadionā: "Skaidrs, ka līdzjutējiem daudz labāk patīk uzvarētāji, un mūsu futbolisti ar savām uzvarām jau paši arī nopelnīja to, ka tribīnes septembra spēlē pret Moldovu bija pilnas. Jā, pretinieki D līgā varbūt nebija paši skaļākie, taču uzvaras ir un paliek uzvaras. Tāpat jau Latvijas izlasei bija labi rezultāti arī 2021. gada PK ciklā, paņemot punktus pret Norvēģiju un Turciju."

"Jā, mums ir atmiņā arī iepriekšējā Nāciju līga, kad arī D līgā klājās ne tā, kā gribētos," sacīja LFF prezidents. "Taču jau pašā sākumā nodoms bija sniegt galvenajam trenerim Dainim Kazakevičam iespēju strādāt ar izlasi ilgtermiņā, un šobrīd gribētos teikt, ka šis solis arvien vairāk attaisnojas. Jā, par to bija publiskas diskusijas un kritiķi, un sākumā arī man vēl nebija pilnīgi viss skaidrs šajā jautājumā, taču zinājām, ka vēlamies vietējo treneri, kurš ir vienmēr tuvumā, nevis kā iepriekš ar Slavišu Stojanoviču, un ka vēlamies ilgāku darba termiņu nekā iepriekš, kad treneri mainījās visnotaļ ātri. Domāju, ka ir paveikts liels darbs pie izlases stūres, un rezultātu tendences to apliecina."

Ar Kazakeviču LFF valde noslēdza līgumu 2020. gada sākumā, un Ļašenko oficiāli LFF prezidenta amatā tika ievēlēts tikai pusgadu vēlāk. Taču Ļašenko vadītā federācija šogad martā pagarināja līgumu ar Kazakeviču, sniedzot viņam vienošanos līdz 2024. gada beigām.

"Ļoti vērtīgi, ka mums šobrīd izceļas tieši vietējie treneri – gan izlases uzvaru sērijas sakarā, gan RFS spēlēšanas grupu turnīra sakarā mēs runājam par vietējiem treneriem, kuri līdz ar to ceļ savu vērtību un prasmes," norādīja Ļašenko. "Jā, viens no treneru kvalitātes kritērijiem ir arī pieprasījums pēc viņiem ārzemēs, ar ko Latvijas futbols īpaši neizceļas, tam es piekrītu, taču tajā pašā laikā domāju, ka ir pamats domāt, ka situācija drīz varētu uzlaboties."

Ļašenko arī atzina, ka Latvijas izlases sakarā nepatīkamus brīžus sagādāja vārtsarga Roberta Ozola izrunāšanās Virslīgas spēlē, kas esot iepilinājusi pamatīgu darvas karoti visādi citādi pozitīvajā rudens noskaņojumā: "Viņa laukumā izteiktie vārdi nav nekādi savienojami ar Latvijas izlases un Latvijas futbola vērtībām. Arī mums federācijā tas viss bija ļoti nepatīkami, taču domāju, ka beigās viņš arī saņēma attiecīgu sodu. Vai Ozola neizsaukšanā uz izlasi runāju ar treneri? Jā, runājām, un vēlreiz saku – beigās nonācām pie, manuprāt, pareizas un atbilstošas rīcības. Ceru, ka arī pats futbolists šādus vārdus atstās tālā pagātne un izsvītros no sevis. Bet mēs savukārt noskaņojamies uz to, kas gaidāms – pavisam drīz jau nākamā Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupu izloze."

Slēpts komentārs: HotābičsXIV

  -2 [+] [-]

, 2022-10-03 17:35, pirms 2 mēnešiem
Nav nekā tur vērtīga, bet LFF vadonis priecājās ka LV futbolisti vājā grupā, uzvar un paceļās..
Kaut izliekas ka šo divu speļu septembrī, nav bijis zaudējumu Moldovai un ničai pret Andoru, kur LV spēlēja šausmīgi..
Protams ka Lašenko nekad kļūdās neatzīs , tikai glaudīs sev pa spalvai un uzskatīs ka LV futbols iet uz augšu, kaut ir skaidrs ka neiet...

     [+] [-]

, 2022-10-03 17:39, pirms 2 mēnešiem
viens no treneru kvalitātes kritērijiem ir arī pieprasījums pēc viņiem ārzemēs, ar ko Latvijas futbols īpaši neizceļas

https://www.delfi.lv/sports/news/fu...
(divās spēlēs ir bijis "Akhmat" galvenā trenera p.i.)

  +2 [+] [-]

, 2022-10-03 20:31, pirms 2 mēnešiem
Mani vairāk intresē, Kalns tikko pēdējā pēcspēles intervijā pateica, ka izsauktie spēlētāji tajā padsmit dienu periodā esot tikai divus pilnvērtīgus treniņus aivadījuši un nekādā formā atgriezušies atpakaļ, jautājumi par Kazakēviča metodiku

  -1 [+] [-]

, 2022-10-03 21:59, pirms 2 mēnešiem
Neprasiet viņam neko, ko viņam padotie uzraksta, to viņš runā.

  +1 [+] [-]

, 2022-10-03 22:06, pirms 2 mēnešiem
fall in love rakstīja: Mani vairāk intresē, Kalns tikko pēdējā pēcspēles intervijā pateica, ka izsauktie spēlētāji tajā padsmit dienu periodā esot tikai divus pilnvērtīgus treniņus aivadījuši un nekādā formā atgriezušies atpakaļ, jautājumi par Kazakēviča metodiku
Tad jau jautājums par Kalna kompetenci... Kāpēc laid laukumā spēlētājus, kuri nav gatavi (nav pietiekami trenēti)?

  +1 [+] [-]

, 2022-10-04 07:08, pirms 2 mēnešiem
Bet te daļa komentētāju arī uzvedas dīvaini..pirms pēdējā cikla daudzi slavēja Daini norādot, "ka beidzot mums ir treneris"...un "ko tagad teiks visi nīdēji"...kopumā liekas, ka šis fenomens ir izplatīts arī citur...kas ir Vecvagars? Štelmahers? Tagad Dainis? Kādi ir bijuši viņu panākumi pirms izlašu trenēšanas un kas deva pārliecību, ka viņi ir spējīgi to darīt? Un kāpēc sabiedrība...žurnālisti.. ļoti skaļi nepacēla šos jautājumus?

     [+] [-]

, 2022-10-04 13:08, pirms 2 mēnešiem
BimBamBol rakstīja: Tad jau jautājums par Kalna kompetenci... Kāpēc laid laukumā spēlētājus, kuri nav gatavi (nav pietiekami trenēti)?
Valmieras problēmas nav jautājums, izlases sniegums arī bija blāvs

     [+] [-]

, 2022-10-04 13:12, pirms 2 mēnešiem
RAZOR rakstīja: Bet te daļa komentētāju arī uzvedas dīvaini..pirms pēdējā cikla daudzi slavēja Daini norādot, "ka beidzot mums ir treneris"...un "ko tagad teiks visi nīdēji"...kopumā liekas, ka šis fenomens ir izplatīts arī citur...kas ir Vecvagars? Štelmahers? Tagad Dainis? Kādi ir bijuši viņu panākumi pirms izlašu trenēšanas un kas deva pārliecību, ka viņi ir spējīgi to darīt? Un kāpēc sabiedrība...žurnālisti.. ļoti skaļi nepacēla šos jautājumus?
Un es biju to skataa, jo tad nebija jautājumu un iemeslu šaubīties, tagad ir. Mainīt viedokli atkarībā no informācijas, kas tev pieejama ir normāli un nav problēmu atzīt, ka iespējams esmu kļūdījies