Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 0

Latvijas sieviešu futbola izlasei pēc sakāvēm Baltijas kausā kritums FIFA rangā

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Latvijas sieviešu futbola izlasei pēc sakāvēm Baltijas kausā kritums FIFA rangā
Latvijas sieviešu futbola izlase. Foto: Nora Krevneva-Baibakova/LFF

Latvijas sieviešu futbola valstsvienība šodien publicētajā FIFA pasaules rangā sieviešu izlasēm atkāpusies par četrām pozīcijām - līdz 101. vietai. Latvietes kopā ar Jordāniju piedzīvojušas lielāko kritumu šajā ranga versijā.

FIFA sieviešu rangs tiek atjaunots ik pa diviem mēnešiem, Latvijas komandai šajā laikā piedzīvojot divus smagus zaudējumus Baltijas kausa izcīņā - 0:5 pret Lietuvu un 1:4 pret Igauniju. Mūsu kaimiņvalstis pasaules sieviešu rangā gan vēl joprojām atrodas zemāk par Latviju - Igaunija ir 105., bet Lietuva ir 106.

Līderes godu pasaulē saglabā ASV futbolistes, kurām seko Vācija, Francija, Nīderlande un Zviedrija. Pirmajā desmitniekā ielauzusies Japānas izlase, turpretim to pamest nācies Ziemeļkorejai.

Latvijas pretinieču 2023. gada FIFA Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijā starpā visaugstāk ir Anglija, kas ieņem sesto vietu. Austrija ir 21. pozīcijā, Ziemeļīrija - 48., Luksemburga ir 122., bet Ziemeļmaķedonija - 131. vietā.

Latvijas sieviešu izlases visu laiku augstākā vieta kopš 2004. gada pastāvošajā rangā ir 61.

Izmantotie avoti:
https://www.fifa.com/fifa-world-ran...