Krievijai amizanti vārti, Brazīlija Londonā izrauj neizšķirtu
Šovakar "Stamford Bridge" stadionā Londonā notika pārbaudes spēle starp 2014.gada Pasaules kausa finālturnīra saimnieci Brazīliju un Krieviju. Rezultāts tika atklāts mača 73.minūtē, kad pēc vairākiem neveiksmīgiem sitieniem un daudzām piespēlēm Viktors Faizuļins beidzot ieraidīja bumbu vārtos. Krievijai gan neizdevās nosargāt uzvaru - 90.minūtē neizšķirtu panāca Freds (1:1).
Kamēr daudzām Eiropas izlasēm rītvakar priekšā kārtējās Pasaules kausa atlases cikla spēles, Krievija šovakar viesojās Londonas "Chelsea" mājvietā "Stamford Bridge" stadionā, kur tikās ar nākamā finālturnīra saimnieci Brazīliju. Dienvidamerikāņi ceturtdien aizvadīja spēli pret Itāliju, kurā pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 2:0, bet beigās spēlēja neizšķirti 2:2. Salīdzinājumā ar šo maču Brazīlijai bija trīs izmaiņas - Filipes Luiša, Dantes un Halka vietā pamatsastāvā izgāja Marselu, Tjagu Silva un Kakā. Krievijas piektdien paredzētā kvalifikācijas turnīra cīņa Ziemeļīrijā tika atcelta spēcīgā sniega dēļ.
Spēli labāk iesāka Krievija, kas darbojās aktīvāk un arī radīja vairāk momentus. Pamazām iniciatīvu pārtvēra Brazīlija, un puslaika vidū divas iespējas nespēja izmantot Brazīlijas jaunā superzvaigzne Neimars. Pēc salīdzinoši ātrā sākuma spēles temps kritās. Otro puslaiku Brazīlija jau iesāka daudz labāk nekā pirmo, tomēr nespēja nopietni patraucēt Krievijas vārtsargu Vladimiru Gabulovu. Mača 73.minūtē rezultāts beidzot tika atklāts, un to amizantā veidā paveica Krievija.
Krievija nogādāja bumbu Brazīlijas soda laukumā, un pēc vairākiem bloķētiem sitieniem un daudzām īsām piespēlēm bumba vārtu priekšā nonāca pie Faizuļins, kurš beidzot apaļo priekšmetu raidīja vārtu tīklā - 1:0. Pēdējo izspēļu laikā pie Brazīlijas vārtiem bez Žuliu Sēzara bija piespiedušies pat seši brazīlieši. Spēles beigu daļā labāk spēlēja Brazīlija, kas 90.minūtē arī panāca izlīdzinājumu. Marselu ar Halku izspēlēja sieniņu, un Madrides "Real" aizsargs vārtu priekšā atrada Fredu - 1:1. Līdz ar to "Fluminense" uzbrucējs izlasē vārtus guva jau ceturtajā spēlē pēc kārtas - pēdējais, kam tas izdevās, bija Rivaldu, kurš 2002.gadā izcēlās piecos mačos pēc kārtas.
Citā pārbaudes spēlē Baltkrievija Kataras galvaspilsētā Dohā ar rezultātu 2:0 uzvarēja Kanādu.
Izmantotie resursi:
Yahoo! UK & Ireland Eurosport - Sports News...
-2 [+] [-]
Lihtenšteina 1 - 1 Latvija.
sadsadsad
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ja saprotu pareizi (lasīju šo http://www.totalbarca.com/2012/opinion-pieces/the-lfp-tv-rights-and-a-raw-deal/) Spānijā TV tiesības arī tirgo La Liga, bet TV nauda tiek sadalīta galvenokārt starp Barsu un Real, katram klubam tiek virs 40% no TV naudas. Salīdzinājumā MU un City pagājušajā gadā dabūja 6,5% no TV naudas katrs. Tieši tas, manuprāt arī nav godīgi, ka Barsa un Real paņem sev tik daudz naudas. Šie procenti kā saprotu ir noteikti kolektīvajā līgumā starp La Ligu un klubiem un tur pārējiem klubiem ietekmēt līguma noteikumus nav pārāk daudz variantu.
[+] [-]
[+] [-]
Šāda kārtība galīgi neveicina konkurences attīstību La Liga ietvaros. Kā pretējs piemērs ir ASV līgu sistēmas- drafts, kas nodrošina, ka vājāki klubi tiek pie labākiem spēlētājiem, turklāt tur klubiem pastāv algu griesti, līdz ar to konkurences apstākļi visiem ir līdzīgi. Es galīgi nesaku, ka futbolā vajadzētu ieviest kaut ko līdzīgu, bet šāda klaja nevienlīdzība būtiskākā ienākuma avota sadalē tomēr nav godīga. Galu galā Barsa un Real spēlē pret tām pašām osasunām un maljorkām, un bez tām arī Barsas un Real spēles neviens neskatītos.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ja arī Spānijā tiesības tiks centralizētas (nešaubos, ka tas agri vai vēlu notiks), tas tāpat nemainīs to, ka Spānijā būs divi milži. Tie pārdesmit miljoni plusā klubam un mīnusā Barsai/Real nekādi nemainīs to, ka budžetu attiecības būs šausmīgas. Pieminēji Angliju, bet tur ar visu līdzīgo sadali un lielāko TV līgumu pasaules futbolā tāpat ir pamatīga noslāņošanās - EPL ir otra prognozējamākā līga no Top5. Ir pieci klubi ar lieliem budžetiem, tad nākamajā līmenī nāk viena pati Spurs, un pārējie atpaliek vēl iespaidīgāk.
Raidtiesību necentralizācija jau neietekmē (pareizāk - ietekmē minimāli) Spānijas mazo klubu konkurētspēju ar Barsu/Real - šie divi klubi ir ārpus konkurences, un tā būs vēl ilgi. Pašreizējais līgums ietekmē La Liga klubu konkurētspēju ar līdzīga līmeņa klubiem citās valstīs.
Pēdējā komentārā rakstīji šādi: Saprotu arī tādu pozīciju, bet man liekas garlaicīgi, ka visu laiku uzvar vieni un tie paši klubi,
Un Premjerlīgā visu laiku neuzvar vieni un tie paši klubi? Tas, ka Anglijā jebkurš var uzvarēt jebkuru ir mediju radīts mīts. Uzvarēt jau, protams, var - matemātiskas iespējas pastāv vienmēr, bet domu gan jau saprati.
[+] [-]
Arī Anglijā ir pamatīga noslāņošanās, lai gan 5 klubi ar līdzīgu budžetu (arī nosacīti, jo 1. vietā esošai MU ir par 160 mio lielāka peļņa nekā 5. vietā esošajai Pool Top 20 clubs - Deloitte Football Money League |... ) ir labāk nekā 2 klubi ar līdzīgu budžetu. Tomēr vismaz TV naudas gadījumā angļu sistēma ir vienlīdzīgāka, līdz ar to, manuprāt, taisnīgāka. Skaidrs, ka nav salīdzināmas MU un Reading iespējas piesaistīt sponsoru naudu un pārdot atribūtiku utt., bet Spānijā ir vēl trakāk, jo visam šim nāk vēl klāt super neproporcionālā tv naudas sadalīšana.