Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:119, Did:0, useCase: 3
Autors: Kārlis Justovičs

Vācietes neizmanto iespējas radīt pārsteigumu, sāpīgi klūpot pusfināla papildlaikā

Vācietes neizmanto iespējas radīt pārsteigumu, sāpīgi klūpot pusfināla papildlaikā
Spānijas valstsvienības futboliste Aitana Bonmati pēc uzvaras vārtu guvuma Eiropas meistarsacīkšu pusfinālā pret Vāciju Cīrihē.
Foto: Miguel Medina/AFP/Scanpix

Šveicē notiekošo Eiropas meistarsacīkšu finālā pašreizējā pasaules čempione Spānija eksaminēs Eiropas titula glabātāju Angliju. Spānietes ar 1:0 papildlaikā pieveica Vācijas valstsvienību.

Vācietēm jau trešo cīņu pēc kārtas nācās iztikt bez savainotās komandas kapteines Džūlijas Gvinas. Savukārt 11 metru sitienu sērijā uzvarētajā ceturtdaļfinālā pret Franciju sarkano kartīti izpelnījās Katrīna Hendriha, bet traumējās cita aizsardze Sarāi Lindere.

Pirmajā puslaikā laukumā liels pārsvars spānietēm, kuras vienā no standartsituāciju izspēlēm sitienā raidīja bumbu pa stabu. Vairākkārt savu izlasi nācās glābt pieredzējušajai vārtsardzei Annai-Katrīnai Bergerei. Viņas komandas biedrenes centās izjaukt spāniešu saspēli un dzelt pretuzbrukumos. Klāra Bīla izrāvās vienatnē pret vārtsardzi Katu Kollu, tomēr viņai tika noteikts aizmugures pārkāpums, kā arī raidītā bumba aizripoja gar stabu.

Otrajā cēlienā jau vairāk izdevību vācietēm. 84. minūtē ass tiešais brīvsitiens padevās Bīlai, bumbai aizspurdzot gar vārtu stabu, savukārt kompensācijas laikā Vācijai vēl labāka iespēja, Kollai dažu sekunžu laikā tiekot galā ar diviem bīstamiem sitieniem. Otrajā no tiem bumbu vārtos no neliela attāluma nespēja triekt Karlota Vamzere.

Papildus pusstundā iniciatīva atkal pārgāja spāniešu tvērienā. 113. minūtē laukuma stūrī bumbu tālāk no sava soda laukuma nespēja izraidīt Sidnija Lomane, Spānijai dodoties uzbrukumā, kas noslēdzās ar Aitanas Bonmati filigrānu sitienu no asa leņķa. Pozicionāla kļūda Bergerei.

Astoņkārtējai Eiropas čempionei Vācijai neizdevās izglābties, ātrajā uzbrukumā pēdējā minūtē vācietei veicot neprecīzu centrējumu soda laukumā.

Finālcīņa svētdienas vakarā pulksten 19.00 sāksies Bāzelē.

Eiropas meistarsacīkstes futbolā sievietēm. Ceturtdaļfināls (Šveice)

DatumsPilsētaLaiksSpēleRezultāts
22.07.Ženēva22.00Anglija – Itālija2:1 p.l. (0:1)
23.07.Cīrihe22.00Vācija – Spānija0:1 p.l.

Eiropas meistarsacīkšu futbolā sievietēm finālspēles

GadsUzvarētājaZaudētājaRezultāts
1984.Zviedrija [1.]Anglija1:1*; 4:3 (11m)
1987.Norvēģija [1.]Zviedrija2:1
1989.Vācijas FR [1.]Norvēģija4:1
1991.Vācija [2.]Norvēģija3:1 p.l.
1993.Norvēģija [2.]Itālija1:0
1995.Vācija [3.]Zviedrija3:2
1997.Vācija [4.]Itālija2:0
2001.Vācija [5.]Zviedrija1:0 p.l.
2005.Vācija [6.]Norvēģija3:1
2009.Vācija [7.]Anglija6:2
2013.Vācija [8.]Norvēģija1:0
2017.Nīderlande [1.]Dānija4:2
2022.Anglija [1.]Vācija2:1 p.l.

* – 1984. gada turnīrā fināls norisinājās divu spēļu summā.

Sacensību vietne:
https://www.uefa.com/womenseuro/


, 2025-07-24 01:20, pirms 4 nedēļām
Prieks par Spānijas uzvaru, novēlu viņām arī čempiona titulu. Izcils gols, reti gadās tādus redzēt.
, 2025-07-24 09:51, pirms 4 nedēļām
nevis Izcils gols, bet super debīla vārtsardzes kļūda.....
, 2025-07-24 09:59, pirms 4 nedēļām
otins rakstīja: Prieks par Spānijas uzvaru, novēlu viņām arī čempiona titulu. Izcils gols, reti gadās tādus redzēt.
Bergere vilka visu spēli un beigās stulba kļūda
, 2025-07-24 10:00, pirms 4 nedēļām
Labs gols. 90% būtu centrējušas, ko arī Bergere gaidīja. Tas, protams, nenoliedz arī viņas vainu.
Vācietēm itkā "beigtas" daudzas aizsardzes, bet vienalga, nebija, kas uzbrūk un tās pašas lēnas. Wamsere labi izolēja Pinu, slikti, ka neizdevās pārsist pāri vārtsardzei, tad būtu mača zvaigzne
, 2025-07-24 11:17, pirms 4 nedēļām
Pusfināli ir pirmie, ko skatos EČ.. patīkami pārsteidza, ka visas 4 komandas izskatās pēc eiropietēm.. Bet vācu izlases izskats kā vīriem pirms 20 gadiem! ⚽
, 2025-07-24 11:27, pirms 4 nedēļām
Pippo77 rakstīja: Labs gols. 90% būtu centrējušas, ko arī Bergere gaidīja. Tas, protams, nenoliedz arī viņas vainu.
Vācietēm itkā "beigtas" daudzas aizsardzes, bet vienalga, nebija, kas uzbrūk un tās pašas lēnas. Wamsere labi izolēja Pinu, slikti, ka neizdevās pārsist pāri vārtsardzei, tad būtu mača zvaigzne
Arī es gaidīju centrējumu, tāpat kā komentētāji, un sākumā nesapratu, kā bumba tika vārtos.
, 2025-07-24 14:22, pirms 4 nedēļām
Spànija pelníti vinneja.Abàm komandàm bija Daudz momentu, kopumà skatàma spèlè.
, 2025-07-24 16:18, pirms 4 nedēļām
Tā jau prieks par spānietēm,bet nu kopumā pašvaka spēle,milzum daudz elementāru kļūdu,gandrīz nekādas komandas saspēles.Finālā būs grūti pret anglietēm,ja šādi spēlēs.
, 2025-07-24 16:25, pirms 4 nedēļām
Nezinu,Jāni Bali kas tur bija skatāms tajā futbolā,ja no metra attāluma nevar precīzu piespēli vairākkārt atdot..Nu nav kopumā futbols un hokejs sieviešu sports,milzīga atšķirība no vīriešu rādītā,volejbols basketbols tomēr kas cits!Nu vienīgi emociju,neprognozējamības dēļ var paskatīties,bet baudāmā tur maz.