Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 3

Nākotnes barjera aizveras "Salaspils" deguna priekšā, "Smiltene" atgriežas

Emils Ozerinskis

Nākotnes barjera aizveras "Salaspils" deguna priekšā, "Smiltene" atgriežas
Kongo DR izlases futbolists Glodi Ngondā salaspiliešu rindās. Foto: Pavasara kauss

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas padome pieņēmusi lēmumu nepielaist jaunās sezonas "Optibet" Nākotnes līgas turnīram "Salaspils" komandu, kas nav izpildījusi 2023. gada sezonas kritērijus. Līdz ar to valsts otrajā spēcīgākajā turnīrā varēs turpināt spēlēt "Smiltenes" komanda.

Pirms pusotras nedēļas LFF Klubu licencēšanas padome nepielaida Nākotnes līgai Jūrmalas "Spartaku", savukārt "Salaspils" vienībai tika piešķirts papildus termiņš akreditācijas noteikumu izpildei. Tā kā salaspilieši nav iekļāvušies noteiktajā izpildes termiņā, tad ceļš uz Nākotnes līgu atvēries otrajai rezervistei "Smiltenei", kas pagājušajā sezonā palika turnīra pēdējā vietā.

Konstatējot, ka "Salaspils" vēl joprojām neatbilst kritērijiem dalībai Nākotnes līgā, B kategorijas licence komandai nav piešķirta. Savukārt rezervistei "Smiltenei" dotas desmit dienas infrastruktūras un finanšu kritēriju ekspertu norāžu izpildei.

"Salaspils" rindās pirmssezonas pārbaudes spēlēs parādījās virkne ar "Riga" līgumiem esošie futbolistiem, kuri gan neesot bijuši apmierināti ar nosūtīšanu uz "Salaspili". Pirmsezonas pārbaudēs salaspiliešu rindās spēlēja Kongo Demokrātiskās Republikas izlases futbolists Glodi Ngondā, Ganas jaunatnes izlases pārstāvējušais Džoselfo Bārnss un ukrainis Jurijs Vakulko.

"Smiltene" jaunajai sezonai gatavojas jauna galvenā trenera vadībā. Vidzemes vienības trenēšanu pārņēmis līgatnietis Normunds Zvejnieks. Komanda gatavojas jaunajai sezonai ar vietējiem Smiltenes futbola audzēkņiem kā arī ar papildspēkiem no citām Vidzemes reģiona vietām.

Nākotnes līgas dalībnieces: "Grobiņa", JDFS "Alberts", "Skanste", AFA "Olaine", "Saldus Leevon", "Dinamo Rīga", "Beitar", JFK "Ventspils", "Rēzekne", "Smiltene" un dublieru komandas "Riga II", "Valmiera II", RFS II un "Tukums 2000/Telms II".

Nākotnes līgu paredzēts izspēlēt divos apļos no aprīļa līdz novembrim. Turnīra pirmās spēles iecerētas 7. aprīlī. Turnīra reglamets paredz, ka 14 vienību cīņā divu pēdējo vietu īpašnieces kritīs līmeni zemāk, bet 12. pozīcijā palikusī komanda cīnīsies pārspēlēs ar 2. līgas trešo spēcīgāko komandu. Savukārt čempione (starp ne dublieru komandām) nopelnīs tiesības startēt Virslīgā.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/14683/onl-jaun...

  +5 [+] [-]

, 2023-03-14 18:32, pirms nedēļas
Daugavpilij stadiona nav un viņi mierīgi spēlē virslīgā. Kur te ir loģika?

  +2 [+] [-]

, 2023-03-14 18:57, pirms nedēļas
Ne vārda par kritērijiem ,kuriem Salaspils neatbilst... Prieks par Smilteni , cerams jaunais treneris spēs izveidot konkurētspējīgu komandu!

  +1 [+] [-]

, 2023-03-14 19:13, pirms nedēļas
Jawa rakstīja: Ne vārda par kritērijiem ,kuriem Salaspils neatbilst... Prieks par Smilteni , cerams jaunais treneris spēs izveidot konkurētspējīgu komandu!
Šķiet, ka kaut kur iepriekš pavīdēja, ka FK Salaspils jāsamaksā 25k par pagājušo sezonu un 25k uz nākošo ja vēlas licenci, par nepilnībām jaunatnes sistēmā un noslēgtajiem līgumiem. lff dk kaut kur var pameklēt. Varbut ari jaucu

  +2 [+] [-]

, 2023-03-14 19:20, pirms nedēļas
evil11 rakstīja: Šķiet, ka kaut kur iepriekš pavīdēja, ka FK Salaspils jāsamaksā 25k par pagājušo sezonu un 25k uz nākošo ja vēlas licenci, par nepilnībām jaunatnes sistēmā un noslēgtajiem līgumiem. lff dk kaut kur var pameklēt. Varbut ari jaucu
Kas Riga šiem nevar atmest 50k? Tā tak knapi vienai Jojiča mēnešalgalga .

  +3 [+] [-]

, 2023-03-14 19:25, pirms nedēļas
Pandora rakstīja: Daugavpilij stadiona nav un viņi mierīgi spēlē virslīgā. Kur te ir loģika?
Nu beigās panāca, ka BFC Daugavpils spēlēs Esplanādes laukumā - tas nav ne mata tiesu sliktāks par Hanzas vsk. laukumu kur spēlē FK Metta

  +1 [+] [-]

, 2023-03-14 22:25, pirms nedēļas
Kuri būs mājas spēļu laukumi Skanstei un Dinamo Rīgai?

  +1 [+] [-]

, 2023-03-14 22:27, pirms nedēļas
Sanak, ka neviena no 3 komandām, kuras zaudeja vietu 1.liga pagājušajā sezona nepameta so līgu. Tas viss dēļ Karostas, Spartaka un Salaspils. Ja godigi man prieks ka Rēzekne un Smiltene paliek.

  +1 [+] [-]

, 2023-03-14 22:27, pirms nedēļas
Aldis Br rakstīja: Kuri būs mājas spēļu laukumi Skanstei un Dinamo Rīgai?
Hanza un RTU?

     [+] [-]

, 2023-03-15 10:09, pirms nedēļas
Vai "Spartaks" un "Salaspils" spēlēs vismaz 2.līgā?