Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 3

Latvijas frisbija izlase izcīna desmito vietu Eiropas čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas frisbija izlase izcīna desmito vietu Eiropas čempionātā
Epizode no Eiropas čempionāta. Foto: Latvijas Frisbija federācija

Latvijas vīriešu frisbija valstsvienība piektdien Ungārijā ar izcīnītu desmito vietu noslēdza dalību Eiropas čempionātā, atkārtojot savu visu laiku augstāko sasniegumu.

Ja čempionāta pirmajā pusē latvieši piedzīvoja piecus zaudējumus pēc kārtas, beigu daļā tika gūtas četras uzvaras pēc kārtas.

Turnīrā par 9. vietu latvieši vispirms ar 15:12 pārspēja Somiju, kam sekoja panākumi ar identisku rezultātu 15:11 pār Franciju un Zviedriju, bet izšķirošajā spēlē tieši par devīto vietu Latvijas izlase piektdien ar 11:14 zaudēja Spānijai.

Kā vēstīts, čempionātu Latvijas izlase svētdien iesāka pārliecinoši un pieveica slovākus ar 15:4, bet pēc tam sekoja ilga zaudējumu sērija - pirmā posma noslēgumā ar 6:15 tika zaudēts spēcīgajai Vācijai, ar 7:15 Krievijai un ar 9:15 - Itālijai, bet otrā posma ievadā latvieši ar 12:13 piekāpās arī Spānijai, kam sekoja 12:15 zaudējums pret Beļģiju. Šī neveiksmju sērija tika pārtraukta otrā posma noslēdzošajā spēlē, kad Latvija ar 15:4 sagrāva Poliju.

Pēc pirmajiem diviem posmiem Latvijai zuda cerības uz pirmo astotnieku, bet, ja būtu zaudēts Somijai, mūsu izlasei vajadzētu spēlēt vien par 17. vietu.

Par Eiropas čempionāta zelta medaļām šajā turnīrā cīnīsies Vācija pret Lielbritāniju, kas pirms tam pusfināla mačos uzvarēja attiecīgi Šveici un Krieviju.

Latvijas vīriešu izlase līdz šim veiksmīgāko startu Eiropas čempionātā aizvadīja pirms četriem gadiem, kad Kopenhāgenā izcīnīja desmito vietu starp 17 vienībām. Tikmēr šogad Gijorā uz starta jau izgāja 20 izlases, līdz ar to šoreiz sasniegto rezultātu var nosaukt par visu laiku veiksmīgāko.