Bijušais NBA basketbolists: "Profesionāli datorspēļu spēlētāji pavisam noteikti ir sportisti"
Pēc profesionāla basketbolista karjeras beigšanas 2013. gadā Džareds Džefrijs pieņēma darba piedāvājumu no Denveras "Nuggets", lai kļūtu par skautu. 2016. gadā viņš jau tika paaugstināts par profesionālā personāla direktoru līdz 2017. gadā cits bijušais NBA spēlētājs Riks Fokss piedāvāja Džaredam kļūt par Rika esporta organizācijas "Echo Fox" direktoru. /Rakstu sagatavoja Ingars Folkmanis./
“Es redzēju iespēju kļūt par daļu no kaut kā”, stāsta Džareds Džefrijs, kurš NBA nospēlēja 11 sezonas, vairākus gadus pārstāvot arī Ņujorkas "Knicks". “Riks ļoti labi spēja man izskaidrot viņu vīziju, un viss, ko viņš man stāstīja, piepildās. Esmu priecīgs, ka esmu daļa no šīs augošās industrijas.”
"Echo Fox" bija viena no pirmajām nopietnajām esporta organizācijām ar saknēm tradicionālajā sportā. 2015. gadā, kad Echo Fox tika dibināta, esporta industrijā valdīja oriģinālās esporta organizācijas – Cloud 9, Team SoloMid, Team Liquid u.c. Šobrīd tradicionāla esporta organizācijas esportā vairs nav nekas jauns, un tās spēlē nopietnu lomu industrijas attīstībā.
Īpaši cieša saikne pastāv starp "League of Legends" un NBA. Ja neskaita "Echo Fox", tad vēl vairākām "League of Legends" komandām ir ciešas saiknes ar NBA - divas "League of Legends" Ziemeļamerikas līgas (NALCS) komandas, "Golden Guardians" un "Clutch Gaming", ir daļa no NBA komandu, attiecīgi "Goldenstate Warriors" un "Houston Rockets", organizācijām.
Papildus tam Milvoki "Bucks" līdzīpašnieks Veslijs Edens finansiāli atbalsta citu NALCS komandu "FlyQuest", Vašingtonas "Wizards" īpašnieks Teds Leonsis ir līdzpriekšsēdētājs "Team Liquid" īpašnieku grupā, un NALCS jaunpienācēji "100 Thieves" ir saņēmuši ieguldījumu no Klīvlendas "Cavaliers" īpašnieka Dana Gilberta. Džareds Džefrijs uzskata, ka tas apliecina to, ka saikne starp esportu un tradicionālu sportu, it īpaši NBA, ir dabīga.
“NBA spēlētājus vienmēr ir saistījušas datorspēles, jo tā bija saikne, kas mūs vienoja” stāsta Džefrijs. “Mēs bieži kopā spēlējām datorspēles, dodoties izbraukuma spēlēs. Tas bija iemesls, lai sanāktu kopā vienā telpā un darītu visiem kaut ko kopā.”
Esports ir saņēmis daudz kritikas no cilvēkiem, kuri grib saglabāt klasisko sporta būtību. Džefrijs atzīst, ka profesionālos datorspēļu spēlētāji nav atlētiski klasiskā šī vārda izpratnē, bet tas viņu neuztrauc: “Viņi noteikti ir sportisti. Acu un roku koordinācija, psiholoģiskā noturība un koncentrēšanās spējas ir neaptveramas. Tas ir tā pat kā jebkurā citā sportā – lai sasniegtu kaut ko futbola, beisbola vai basketbolā, ir jāvelta tam sevi visu, un šie džeki to dara.”
Džareds Džefrijs atminas, kā viņš ir runājis ar kādu vecāku kungu, kurš bija mazākumīpašnieks kādā no sporta organizācijām: “Viņš man stāstīja, ka tad, kad viņš nopirka savu sporta komandu, populārākie sporta veidi Amerikā bija zirgu skriešanās un bokss. Padomājiet cik daudz ir mainījies kopš tā laika. Neviens tobrīd nevarēja iedomāties, ka oranžas bumbas mešana grozā kļūs tik populāra, cik tā ir šobrīd. Ir tikai nepieciešams laiks, esports noteikti kļūs par kaut ko nozīmīgu, jau šobrīd viss par to liecina.”
Izmantotie resursi:
https://www.sporttechie.com/echo-fo...
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
Kādi vēl jautājumi?
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
visi kas saka savādāk nekad nav mēģinājuši neko sasniegt nevienā spēlē - ja tas neprasītu īpašas iemaņas tad visādi pūces un comoni būtu miljonāri.
plus ar katru jauno paaudzi esports kļūs tikai populārāks, jābūt stulbam lai to nesaprastu, internets, twitch, jūtūbs, tas viss ir bizness un pēc gadiem 100 neviens vairs nefanos par kaut kāiem dīvaiņīšiem kas slido pa apli, slēpo ar šautenēm vai mētā bumbas, pasaule attīstās.
tas nav ne labi ne slikti, tā ir evolūcija, ieslēdziet smadzenes un sapratīsiet, bet ja dzīvo tagadnē un noliedz visu tas tik liecina par zemu iq.
-4 [+] [-]
+3 [+] [-]
Ja skatās pēc sporta definīcjas, tad datorspēles nav nekāds sports. Ja skatās pēc idejas un būtības, tad tas vēl jo mazāk ir sports. Un nav nekāds starpības, cik daudz geimeri "trenējas" vai cik ar to var nopelnīt.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Pēc idejas un būtības es neieteiktu tev skatīties, jo tas ir tikai tīri subjektīvs viedoklis, kurš, pārsvarā balstās uz "iemītu taciņu", tikai retais ir gatavs izkāpt no savas komforta zonas, tikai diemžēl tā izkāpšana nodrošina progresu. Paskaties pagātnē, diezgan daudz kas nebija agrāk iespējams, kas tagad. Kaut vai matemātikas ienākšana sportā un ka tas varētu uzvaras izšķirt. Jāsaprot ir tas, ka laiki mainās un nekas nestāv uz vietas, izņēmums ir laba daļa pasaules skolu sistēmu.
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
Ja kas, nesen bija saruna ar čaļiem kuri datorspēles piķi pelna. Pilnīgi nekādu ambīciju uz sportistu statusu, kā paši teica "kāpēc nespēlēt, ja man par to maksā", vienīgais kas viņus uztrauca, ka uzskata par nūģiem, teicās ka tāpat ka visi ieballē, atpūšas u.t.t., tikai tas viedoklis viņiem nepatika, sporta konteksts pilnīgi nekāds.
-3 [+] [-]
Neesat smieklīgi, esports ir sports, tāpat kā golfs, tāpat kā autosports, motosports utt.
+4 [+] [-]
tāpat kā e-pasts nav tas pats kas pasts
+1 [+] [-]
Es to salidzinu ar sahu. Tas pamata ir prata spejas
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Tas ir drausmīgi, cik tālu viss pasaulē ir aizgājis, ja par sporta veidu tiek uzskatīta šāda nodarbe.
Es arī dažkārt uzspēlēju NBA 2k14, bet tas mani nepadara par profesionālu sportistu.
[+] [-]
lai pavilktu vinu liimeni man nevajag treneet presiiti vai regulaari skriet maratonus. ar logisko domaasanu un reakciju buutu jaapietiek