Pirmoreiz pasaules elites līmeņa esporta komandai galvenais treneris no Latvijas
Anglijā bāzētā esporta organizācija “fnatic” oficiāli iecēlusi Miku “Independent” Siliņu savas CS2 komandas galvenā trenera pozīcijā kā vietas izpildītāju. Tā ir viena no pazīstamākajām esporta komandām, tiesa, šobrīd nepiedzīvo savus labākos laikus. Siliņš portālam Sportacentrs.com norādīja, ka mērķtiecīgi gājis uz priekšu un gatavs izmantot sev doto iespēju pēc labākās sirdsapziņas.
“fnatic” ir Anglijas esporta organizācija, taču plašāk pazīstama ar savu “Zviedrijas ēru”, kad ar zviedru spēlētājiem sastāvā šī komanda dominēja datorspēles “Counter Strike” sacensībās. “fnatic” ir trīskārtēja “Major” čempione (no 2013. līdz 2015. gadam) un arī pēc tam vēl vairākus gadus bija starp pašām spēcīgākajām CS komandām, pasaules rangā regulāri ieņemot vietas “Top10”.
Latvijas esporta speciālists Miks “Independent” Siliņš, kurš iepriekš bija treneris pirmajai profesionālajai esporta komandai Latvijā “Wolsung”, “fnatic” pievienojās kā trenera palīgs 2024. gada maijā. Pēc nostrādāta gada komandā viņš saņēmis paaugstinājumu, kad nolemts par līdzšinējo sadarbību pateikties iepriekšējam galvenajam trenerim dānim Peteram “casle” Ardenskjoldam.
Siliņš galvenā trenera pozīcijā iecelts uz pagaidu laiku. Līdz ar to viņš kļuvis par pirmo Latvijas esporta pārstāvi, kurš vadījis kādu no pasaules elites līmeņa komandām. Jāpiemin gan, ka iepriekš pasaules vadošo komandu sieviešu konkurencē “Nigma Galaxy” vadīja Reinis “hyskeee” Grīnbergs.
Šobrīd “fnatic” ieņem 39. vietu “Valve” pasaules rangā. Komandas sastāvā ir divi Ukrainas spēlētāji, kā arī pa vienam zviedram, dānim un slovākam.
“Esmu gandarīts par doto iespēju palīdzēt savai komandai tik sarežģītā un nozīmīgā brīdī,” portālam Sportacentrs.com sacīja 26 gadus vecais Siliņš. “Šādas izmaiņas sezonas vidū notiek reti, un darba ir daudz. Ļoti ticu, ka varam parādīt daudz vairāk nekā šobrīd to atspoguļo pasaules ranga vieta. Šis ir solis uz priekšu manā karjerā, kuru nedrīkstēju laist garām, un būt daļai no “fnatic” ir sapņa piepildījums.”
“Vai pirms dažiem gadiem vispār varēju iztēloties, ka būšu “fnatic” komandas treneris? Grūti teikt. Esmu gājis mērķtiecīgi uz priekšu, diži daudz nedomājot, kas varētu sekot turpmāk. Neatkarīgi no komandas, kurā darbojos, vienmēr esmu atdevis 100% no sevis, un tas ir tikai laika jautājums, kad sāks parādīties rezultāti.”
CS2 sacensībās nākamais lielais notikums ir Ostinas “Major” turnīrs, kas būs gada pirmās puses sezonas kulminācija. “fnatic” nav izdevies tam kvalificēties. Tāpat jāatgādina, ka no “FaZe” komanda nesen no aktīvā sastāva izņēma Latvijas spēlētāju Helviju “broky” Saukantu, taču bez Latvijas pārstāvjiem “Major” turnīrs nepaliks – uz laiku Brazīlijas “Furia” komandai pievienojies Mareks YEKINDAR Gaļinskis, kamēr citā Brazīlijas komandā “Imperial” kā analītiķis strādā Reinis “hyskeee” Grīnbergs.
fnatic remove casle; Independent becomes interim coach https://t.co/lx7dadIOUk
— HLTV.org (@HLTVorg) May 8, 2025
Bet vispār izskatās, ka esporta apskatniekiem šajā portālā par latviešu valodu ir maza bēda. Tā izplatītā konstrukcija - vārds "iesauka" uzvārds - ir burtisks pārcēlums no angļu valodas prakses, latviski tā cilvēkus neviens nekad nav apzīmējis. Ja vēlētos strādāt kvalitatīvi un pilnvērtīgi, būtu jānoskaidro un jālieto kāds latviskāks formāts.