Kāpēc amerikāņu sporta veidu video spēlēm ir vērā ņemamas esporta līgas
Nav jābūt kaislīgam esporta līdzjutējam, lai būtu lietas kursā par eksistenci slavenākajām video spēlēm, kuras balstītas uz Amerikas Savienoto valstu (ASV) profesionālajām sporta līgām, tostarp basketbolu, hokeju, beisbolu un amerikāņu futbolu. Tomēr šo video spēļu esporta līgu milzīgā popularitāte ierindas tradicionālā sporta sekotāju var pārsteigt. Uzzini zemāk, kā šo video spēļu esporta līgas spējušas kļūt par sava veida fenomenu.
1. Tām ir pārbaudītas vērtības, kurām sekot
Šo video spēļu izcelsme no tradicionālajiem sporta veidiem izskaidro vēl vienu iemeslu, kura dēļ to esporta līgas ir tik ļoti populāras. Proti, to izspēle jau uzreiz droši varējusi sekot tam pašam desmitgadēm atzītajam formātiem, kurā norisinās attiecīgo tradicionālo sporta veidu līgas.
Līdz ar to jau šo esporta līgu pirmsākumos nebija jāizgudro nekas jauns - tās nebija online kazino ar derīgu Īrijas licenci, bet gan struktūra un izspēles formāts katrai bija jau pieejams. Tipiski šīs amerikāņu sporta veidu video spēļu esporta līgas seko formātam, kurā ir regulārais čempionāts, kam seko izslēgšanas spēles, jeb “play off”, visam kulminējot ar vienu fināla spēli, vai arī finālsērijām, kurās tiek noskaidrots sezonas uzvarētājs.
Tāpat arī, kas ir ļoti būtiski, sākotnējajai galvenajai mērķauditorijai, kuru aprakstījām iepriekšējā punktā, attiecīgās video spēles formāts tādēļ bija labi zināms. Šāda noteikta esporta līgu struktūra ne tikai atvieglo, bet arī padara aizraujošāku kā dalību spēlētājiem, tā arī skatīšanos un sekošanu līdzi šo līgu faniem un līdzjutējiem.
2. Tām palīdz tradicionālo sporta veidu popularitāte
Pasaulslavenās video spēles kā NBA 2K, MLB The Show, EA NHL vai Madden NFL nav tur notiekošo izgudrojušas no nulles - pats par sevi saprotams, ka šīm simulācijām par pamatu kalpo attiecīgo sporta veidu līgas, attiecīgi NBA ar basketbolu, MLB ar beisbolu, NHL ar hokeju un NFL ar amerikāņu futbolu.
Tā kā šajās spēlēs parādās visas komandas ar visiem spēlētātājiem, tad nav nekāds pārsteigums, ka pastāv korelācija starp šo tradicionālo sporta veidu līdzjutējiem un attiecīgo video spēļu franšīžu spēlētājiem. Tas ir liels šo sporta līgu video spēļu esporta līgu popularitātes iemesls, jo ja citu video spēļu auditoriju veido esporta entuaziasti, tad šajās piedalās arī tādi tradicionāla sporta līdzjutēji, kurus esports citā veidā nepiesaistītu.
3. Aiz tām stāv industrijas vadošie spēki
Vairums no populārāko amerikāņu sporta veidu video spēļu ražotājiem ir starp šīs industrijas lielākajam un vadošākajām kompānijām. Piemēram, 2K Sports izdod NBA 2K, bet Electronic Arts (EA) ir autori Madden NFL franšīzei. Līdz ar to, šīs kompānijas ir arī dibinātāji, attiecīgi, NBA 2K League un Madden NFL Championship Series esporta līgām.
Šādiem ietekmīgiem video spēļu ražotājiem ir iespējas un līdzekļi ieguldīt šo video spēļu mārketingā un infrastruktūrā. Tajā ietilpst arī video spēļu esporta līgas, kuru spēlētāji un komandas saņem iespējami labākos apstākļus un profesionālo vidi savām virtuālo sporta veidu ambicījām, tostarp iespējās piesaistīt sev sponsorus un atbalstītājus.
4. Tajās iesaistās arī lielākie zīmoli no citām jomām
Esporta lielā popularitāte un pieaugošais potenciāls nav palicis nepamanīts arī ārpus video spēļu pasaules. Investīcijas šajās sporta veidu video spēļu esporta līgās veic daži no pasaulē visatpazīstamākajiem zīmoliem. Protams to vidū ir ar sportu jau tiešā veidā saistīti zīmoli, kā sporta apģērbu un preču ražotājs “Nike”, tomēr tas ne tuvu nav viss.
No tādiem pārtikas un dzērienu zīmoliem kā “Snickers”, ‘’Taco Bell”, “Bud Light”, “Red Bull” un “Domino’s Pizza”, līdz pat tehnoloģiju uzņēmumiem kā “Microsoft”, “Sony”, “HP”, “Intel” un “Acer”, šajā rakstā apskatīto esporta līgu popularitāte par atbalstītājiem saviem turnīriem un komandām sūdzēties noteikti nevar.
5. Kopienas sajūta
Daudzi no šo esporta līgu spēlētājiem uzauguši ar šīm video spēlēm, kuru pirmsākumi meklējami jau visvecāko spēļu konsoļu laikos. Tikmēr citi to vien tikai dara. Pievienojot arī tos, kas tām pievērsušies kā attiecīgā sporta veida līdzjutēji, veidojas kopiena, kurā šķietami lielo daudzumu atšķirību, tostarp vecums, izcelsme, lokācija un pat dažādi uzskati, priekšā pārāka izrādās aizraušanās ar attiecīgo video spēli.
Lielākais nopelns, bez pašas video spēles, protams ir globālajam interneta tīmeklim. Caur sociālajiem tīkliem, interneta forumiem un citām saziņas platformām, esporta spēlētāji un līdzjutēji var iesaistīties diskusijās par esporta līgās notiekošo, sekot līdzi un apspriest spēļu translācijas, kā arī piedalīties virtuālos pasākumos. Tas palīdz saglabāt spēlētāju un fanu interesi par video spēli un tās esporta līgu nepārtrauktu, padarot to par sava veida dzīvesstilu.