Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2896, Did:0, useCase: 3

YEKINDAR aizved komandu līdz otrajai vietai "ESL Pro League"

Rolands Eliņš

YEKINDAR aizved komandu līdz otrajai vietai "ESL Pro League"
Mareks YEKINDAR Gaļinskis (pa kreisi). Foto: HLTV

Ziemeļamerikas esporta komanda "Team Liquid" ar Latvijas spēlētāju Mareku YEKINDAR Gaļinski priekšgalā Maltā aizvadītajā "ESL Pro League 16" turnīrā, kas tika izspēlēts datorspēlē CS:GO, sasniedza savu pirmo finālu klātienes turnīros kopš 2019. gada. Ļoti ilgā finālmačā "Liquid" tomēr piekāpās "Vitality". YEKINDAR bija viens no pretendentiem uz visa turnīra MVP titulu

• Mareks YEKINDAR Gaļinskis joprojām "Liquid" komandā iekļauts kā īstermiņa sastāva dalībnieks, jo oficiāli vēl nav nokārtota viņa aiziešana no "Virtus.pro" vienības. Taču, ja "Liquid" vajadzēja vēl kādu pamudinājumu nokārtot YEKINDAR pilnvērtīgu pievienošanos sastāvam, tad šajā turnīrā Mareks to sarūpēja.

YEKINDAR turnīra gaitā izcēlās ar reitingu 1.18, kas bija 15. labākais visā turnīrā un pārliecinoši labākais komandā. Ar veiksmīgu sniegumu tieši izslēgšanas spēlēs YEKINDAR palīdzēja "Liquid" sasniegt finālu, kas ASV bāzētajai komandai klātienes turnīros izdevies pirmoreiz kopš 2019. gada.

• "Liquid" ar grūtībam pārvarēja grupu turnīru, kur ieņēma trešo vietu sešu komandu konkurencē. Izslēgšanas spēlēs izdevās pieveikt "fnatic", MOUZ un "Cloud9" komandas un iekļūt finālā, kas tika aizvadīts svētdienas vakarā.

• Finālā "Liquid" sacentās ar Francijas "Vitality" un pēc pirmajām trim kartēm bija vadībā ar 2-1, taču spēli pabeigt ar uzvaru tomēr neizdevās. "Vitality" ar savu līderi Matjē ZywOo Erbo priekšgalā bija pārāka divās nākamajās kartēs, mačā uzvarot ar 3-2. ZywOo ieguva visa turnīra MVP titulu.

• Tiesa, arī YEKINDAR tika piesaukts kā viens no MVP titula kandidātiem, un, ja komandai būtu izdevies uzvarēt finālā, šāds scenārijs būtu visnotaļ ticams. YEKINDAR finālmačā tika pie statistikas 116-113 un reitinga 1.14, kas bija labākais komandā.

• "Liquid" par otro vietu ESL "Pro League" ieguva prēmiju 85 tūkstošu dolāru apmērā, kamēr uzvarētājiem tika 200 tūkstoši.

• Turnīrā piedalījās arī Helvija broky Saukanta pārstāvētā "FaZe", kas šoreiz apstājās ceturtdaļfinālā un pabeidza turnīru dalītā 5.-8. vietā, iegūstot prēmiju 37.5 tūkstošu dolāru apmērā.

Izmantotie resursi:
https://www.hltv.org/