Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2675, Did:0, useCase: 3

Vingrinājumi

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

Ļoti bieži ir novērojams spēka disbalanss tieši starp augšstilba priekšējo muskuli – quadriceps femoris, un aizmugurējo muskuļu grupu. Šī iemesla dēļ neesmu iekļāvis nevienu vingrinājumu ar īpašu akcentu tieši uz to. Taču augšstilba četrgalvainais muskulis tāpat tiek noslogots daudzos no šiem vingrinājumiem, kā arī vieglatlētikas lēcienos. Var teikt, ka spēka rādītāju uzlabošana pārējās muskuļu grupās atslogo quadriceps femoris, novērš daudzas problēmas ar ceļu cīpslām, ievērojami uzlabo kustību tehniku un sportiskos rezultātus.

Ikvienā vingrinājumā ir svarīgi fokusēties uz būtisko. Uz to, kas tiek darīts ar bioloģiskajiem audiem. Tas sekmē veiksmīgāku vingrinājuma izpildījumu un labāku efektu.

Vingrinājumi pēdai un ikriem
Vingrinājumi vēzienam
Vingrinājumi sēžas muskuļiem (gurniem)
Kompleksie vingrinājumi