Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Helmuts Rodke atbild - 3. daļa

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 3. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem. Atvainojos tiem, kuriem bija ilgāk jāgaida uz atbildēm, bija daži tehniska rakstura iemesli, kā arī brīvdienas.

Uzdod jautājumu Helmutam Rodkem!

Jurchiks_pe4o:
Ja man ir skolioze, drīkstu pildīt šos vingrinājumus?

Skatoties, cik izteiktas ir skoliotiskās izmaiņas. Nedomāju, ka kāds no parādītajiem vingrinājumiem ir tik smags, lai radītu problēmas. Ja ir nopietna skolioze, jāuzmanās ar palēcienu un lēcienu vingrinājumu izpildīšanu, iespējams arī ar soļošanu izklupienā. Noteikti jāpilda fizioterapeita ieteiktie mugurkaulu koriģējošie vingrinājumi.

Lauriz14:
Sveiki, jau kādu laiku pastāvīgi skrienu 3km dienā, bet ar to elpošanu ir kā ir. Vai nevarētu kādā video iekļaut ''Kā pareizi elpot skrienot?''

Video laikam būtu grūti parādīt elpošanu skrienot, bet varu dot dažus padomus rakstiskā veidā. Pirmkārt - nevajadzētu elpot sekli un saraustīti, bet pietiekami dziļi, ritmiski, jo no ieelpotā gaisa viena daļa netiek izmantota - tā, kura paliek elpvados, un nenonāk līdz plaušu alveolām. Mērenā tempā skrienot var ieelpu veikt caur degunu, līdz ar to trenējam elpošanas muskulatūru. Protams, intensīvā skrējienā no tā nekas nesanāks, un nāksies ieelpot caur muti. Vēl var skrienot, vai veicot jebkuru citu intensīvu kardioslodzi, akcentēt spēcīgu izelpu.

mytila:
Labdien!
Vai var uzdot jautājumus par pareizu ēšanu ?

Droši var uzdot, jo mana treniņu skola iemāca ne tikai izpildīt vingrinājumus, bet arī pēc iespējas pareizāk ēst, domāt un attiekties pret dažādām lietām. Tikai - lūdzu pēc iespējas konkrētākus.

Timofejs:
Kādā veidā var izārstēt plakano pēdu? Pusgadu nēsāju ārsta izrakstītas pēdiņas, bet tās nepalīdzēja, pēda(s) joprojām sāp. Taisīju ortopēdijas centrā Rīgā, bet vairāk tur neiešu, jo ārsts bija totāls PSRS vecis, neko nepaskaidroja, tik nolēja mani, ka nepareizs dzīvesveids bla bla bla.

Ko darīt lietas labā? Iet uz citu iestādi, kas taisa pēdiņas, vai arī ar šiem vingrinājumiem šo kaiti var izārstēt? Pie vainas bija pārslodzes, tāpēc radās plakanā pēda. Pirmkārt - jāzina precīza diagnoze- kas tieši, un kāpēc sāp. Iespējams, ka pēdas velvei sēžoties pēdas virspuses kauliņi sākuši spiesties viens otrā, arī tādi gadījumi ir bijuši. Varbūt ir vērts uztaisīt rentgena uzņēmumu. Domāju, ka tomēr būs nepieciešams veikt arī dinamisko podometriju, kur pēc daudzkārtēja pēdas nospieduma gaitā ir iespēja pasūtīt individuālas zolītes ikdienas apaviem. Šīs zolītes vismaz reizi gadā ir jāmaina, jo pēdas nospiedums ar laiku izmainās. Tāpat ir ļoti daudz jāveic koriģējošie vingrinājumi, daļa no kuriem ir parādīti manos video. Pēc speciālista ieteikuma rūpīgi jāizvēlas arī sporta apavi. Jāsaprot, ka runa ir par anatomiskām izmaiņām, un tās nenotiek ātri. Būs jāvingro ļoti daudz un pacietīgi! Domāju - ir tā vērts.

     [+] [-]

, 2010-07-21 11:27, pirms 12 gadiem
man ar ir viens jautājums: ar kādiem vingrinājumiem un ko vajag darīt, lai uztrenētu taisnos garos muguras muskuļus?