Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Velosportiste Buldinska un basketbolists Krūmiņš saņem Jelgavas gada balvas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Velosportiste Buldinska un basketbolists Krūmiņš saņem Jelgavas gada balvas
"Jelgavas Sporta laureāta" dalībnieki
Foto: Ivars Veiliņš, jelgavasvestnesis.lv

Latvijas ceturtajā lielākajā pilsētā vakar tika sumināti aizvadītā gada sporta laureāti. Jelgavas kultūras namā galvenās balvas saņēma gada sportiste Vanesa Buldinska (BMX riteņbraukšana) un gada sportists Edgars Krūmiņš (3x3 basketbols).

2017. gada laureātus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: "Mums ir liels prieks un lepnums par to, ka Jelgava atgriezusies to pilsētu pulkā, kuru sportisti startēs olimpiskajās spēlēs – ziemas olimpiskajās spēlēs februārī piedalīsies divi mūsu pilsētas sportisti: daiļslidotāja Diāna Ņikitina un šorttrekists Roberts Zvejnieks. Tas ir rādītājs, ka mēs varam, tomēr jāatceras, ka sportiskie rezultāti nav atkarīgi no burvju nūjiņas, tas ir milzīgs darbs, ko ik dienu veic sportisti, treneri, viņu ģimenes un citi iesaistītie."

Sporta laureāti tika sumināti desmit nominācijās, no kurām svarīgākās ir "Gada sportists olimpiskajos veidos" un "Gada sportiste olimpiskajos veidos".

Vanesa Buldinska - Jelgavas BMX kluba "Mītavas kumeļi" sportiste jūlijā izcīnīja junioru bronzas godalgu BMX riteņbraukšanas Eiropas čempionātā. Eiropas kausa junioru posmos iegūtas trīs trešās vietas. Sportiste šogad kļuva par Baltijas čempioni. "Uzskatu, ka aizvadītā sezona bija viduvēja, lai gan sasniedzu galveno mērķi – un iekļuvu [junioru] Eiropas čempionāta trijniekā," atzīst Jelgavas gada sportiste olimpiskajos veidos.

Edgars Krūmiņš - kopā ar Latvijas 3x3 basketbola izlasi ieguva pirmo vietu FIBA Eiropas kausa izcīņā. Izcīnīja uzvaras FIBA "Challenger" turnīros un godalgotas vietas FIBA Pasaules tūres posmos. Krūmiņš tika atzīts par Ķīnā notikušā "Challenger" turnīra vērtīgāko spēlētāju. "3x3 basketbols ir iekļauts 2020. gada olimpisko spēļu programmā. Ar katru gadu konkurence tikai augs. Nevaram atslābināties ne mirkli, jāstrādā uz visiem 100 procentiem," norāda Jelgavas gada sportists olimpiskajos veidos.

Gada treneris olimpiskajos sporta veidos ir Sergejs Bobkovs (smaiļošana un kanoe airēšana). Gada perspektīvāko sportistu ieskaitē uzvarēja kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš. Gada sporta spēļu komanda - hokeja klubs "Zemgale/LLU".

"Jelgavas Sporta laureāts", pēdējo gadu uzvarētāji

gadssportistesportists
2017Vanesa Buldinska (BMX riteņbraukšana)Edgars Krūmiņš (3x3 basketbols)
2016Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Kristens Krīgers (BMX riteņbraukšana)
2015Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Alberts Jurčenko (brīvā cīņa)
2014Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Kristens Krīgers (BMX riteņbraukšana)
2013Elīna Pranka (kanoe airēšana)Gatis Pranks (kanoe airēšana)
2012Alīna Fjodorova (daiļslidošana)Gatis Pranks (kanoe airēšana)
2011Lāsma Zaķīte (smaiļošana)Gatis Pranks / Antons Knesis (kanoe airēšana)
2010Iveta Staša-Šaršūne (kērlings)Gatis Pranks (kanoe airēšana)

Izmantotie resursi:
jelgavasvestnesis.lv
jelgava.lv