Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Baltijas skvoša izlašu komandu turnīrā Latvijai otrā vieta

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Baltijas skvoša izlašu komandu turnīrā Latvijai otrā vieta
Foto: Latvijas Skvoša federācija.

Otrajā Baltijas skvoša izlašu komandu turnīrā “Baltic team challenge” uzvarēja Igaunijas izlase, Latvijai pārliecinoša otrā vieta, bet trešie lietuvieši, kuriem šoreiz neizdevās nokomplektēt spēcīgāko sastāvu vīriešu izlasei.

Igauņi kopumā turnīrā uzvarēja 11 spēles, zaudēja – piecas, Latvijas skvošisti uzvarēja 9 un zaudēja 7 spēles, bet lietuviešiem izdevās uzvarēt četrās spēlēs un nācās piekāpties 12. Latvijas un Igaunijas savstarpējo uzvarēto un zaudēto spēļu attiecība bija 3: 8, Latvijas un Lietuvas -9:2, Igaunijas un Lietuvas – 9:2.

Daļā spēļu spēku samēri nebija vienlīdzīgi, tikai viena spēle izvērtās sīvos piecos geimos starp Latvijas čempionu Andreju Sautinu un Lietuvas vicečempionu Martinu Pempi, uzvarot Andrejam, pāris spēlēs uzvarētāji tika noskaidroti četros geimos. Igauņi arī bija spiesti aizvietot vienu uz Latviju jau atbraukušo, bet saslimušo spēlētāju.

Latvijas izlasi pārstāvēja Andrejs Sautins, Jānis Plūme, Aivars Lucijanovs, Lukass Kančs, Ēriks Strods, dāmām Baiba Lulle, Sonora Liepa un Laura Gaigala. Šādā secībā atbilstoši nacionālam reitingam spēlētāji spēlēja pa vienam mačam ar Lietuvas un Igaunijas attiecīgā numura spēlētājiem - pirmais Latvijas spēlētājs ar pirmo spēlētāju no Lietuvas un Igaunijas, otrais ar otro utt. Uzvarētājvalsts tika noteikta, summējot visu spēļu rezultātus.

Jāpiebilst, ka Latvijas izlasē spēlēja visvairāk juniori, kuru savstarpējās spēles ar Lietuvas un Igaunijas jauniešiem tika atceltas, kaimiņvalstīm nespējot nokomplektēt pienācīgu pretsparu mūsu jaunajiem spēlētājiem. Kopā ar pieaugušajiem Latvijas pieaugušo spēlēja juniori Sonora Liepa, Lukass Kančs un Ēriks Strods, igauņiem izlasē spēlēja viens juniors – Martins Etverks, Lietuvu pārstāvēja tikai pieredzējušie spēlētāji.

Infromāciju sagatavoja
Latvijas Skvoša federācija