Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Musajeva, Vasiļjevs un Kogans pārvar Eiropas jaunatnes čempionāta vienspēļu kvalifikāciju

Ints Megnis
Ints Megnis

Musajeva, Vasiļjevs un Kogans pārvar Eiropas jaunatnes čempionāta vienspēļu kvalifikāciju
Sabina Musajeva un Daniels Kogans. Foto: galdateniss.lv

Latvijas jaunie galda tenisisti Sabina Musajeva, Deniss Vasiļjevs un Daniels Kogans piektdien pārvarēja Čehijā notiekošā Eiropas jaunatnes čempionāta kvalifikācijas kārtu, kamēr Artūrs Spalis un Haralds Fjodorovs uzreiz iekļuva pamatturnīrā.

Iepriekšējo nedēļu Eiropas jaunatnes čempionātā notika komandu cīņas un piektdien sākušās individuālās sacensības. Komandu turnīrā Latvijai vislabāk gāja junioru meiteņu grupā, kur individuālajās vienspēlēs piektdien 2018. gada Latvijas čempione Musajeva ar 4-2 (8:11, 11:5, 11:9, 12:10, 5:11, 11:6) apspēlēja Luksemburgas pārstāvi Sjaodzinu Ni. Pamatturnīra pirmajā kārtā jeb 1/64 finālā Musajeva sestdien tiksies ar ungārieti Anitu Drabantu.

Tikmēr Viktorija Poriņa junioru meiteņu kvalifikācijas kārtā piektdien četros setos zaudēja konkurentei no Dānijas, bet Diāna Afanasjeva piecos setos atzina Nīderlandes sportistes pārākumu. Tikmēr dubultspēlēs Afansjeva un Poriņa bija viens no tikai diviem pāriem, kam jāpiedalās kvalifikācijas kārtā, Latvijas sportistēm ciešot neveiksmi sausā pret sportistēm no Armēnijas. Musajeva dubultspēles sāks no pamatturnīra, spēlējot duetā ar Vladu Karaulnaiju no Moldovas.

Junioru puišu vienspēlēs Kogans kvalifikācijas kārtā ar 4-1 (11:5, 11:8, 11:5, 9:11, 11:4) apspēlēja Andreasu Cisiosu no Kipras, kamēr Vasiļjevs ar 4-1 (12:10, 11:7, 4:11, 11:7, 11:8) uzvarēja skotu Deniju Badžvu. Pirmajā kārtā sestdien Kogans spēkosies pret īru Ārtu Makloklinu, bet Vasiļjevam pretim stāsies portugālis Gonaslu Gomiss.

Ne tik veiksmīgi nostartēja Aleksandrs Pahomovs, kurš kvalifikācijas kārtā četros setos piekāpās konkurentam no Islandes. Dubultspēļu turnīrs mūsu atlētiem jau ir noslēdzies - Kogans pārī ar Ungārijas sportistu piecos setos zaudēja kvalifikācijas kārtas mačā, bet Pahomovs un Vasiļjevs trijos setos piekāpās portugāļiem.

Tāpat Latvija pārstāvēta kadetu turnīrā, kur vienspēlēs kvalifikācijā nevajadzēja spēlēt Spalim un Fjodorovam. Viņiem pamatturnīra pirmajā kārtā pretim stāsies attiecīgi čehs Ondržejs Kvetons un norvēģis Martins Frosets.

Savukārt zaudējumu kvalifikācijas kārtā piecos setos pret konkurentu no Austrijas piedzīvoja Romāns Streļčuks. Dubultspēlēs Latvija būs pārstāvēta ar Spaļa un Streļčuka duetu, turklāt atkal pretim stāsies austrieši.

Kā vēstīts, komandu sacensības Latvijas juniores noslēdza 32. vietā starp 37 komandām, juniori bija 38. vietā starp 44 valstīm, kamēr kadeti samierinājās ar 36. vietu 39 komandu vidū.