Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Rādīt piemēru, nevis meklēt caurumus noteikumos

Jānis Celmiņš

Rādīt piemēru, nevis meklēt caurumus noteikumos
Kad futbolu aizstāj slimnīca - Varšavas nacionālais stadions, "Euro 2012" spēļu mājvieta, šobrīd pārvērsts par ārkārtas situācijas slimnīcu Covid-19 pacientiem. Foto: Reuters/Scanpix

Covid-19 pandēmija ir smags pārbaudījums cilvēcei, kas ļoti ietekmējis vairākas svarīgas nozares, ieskaitot sporta sabiedrības norises. Arī Latvijas sports šogad nevar darboties ierastajos apstākļos, kas ir problēma, ar ko jācīnās ilgtermiņā, nevis īstermiņā, cenšoties atrast veidus, kā apiet Latvijas valdības noteikto ierobežojumu jēgu. Latvijas sportam nevajag ieņemt pretēju frontes pozīciju, bet gan izmantot savu ietekmi jauno sportistu un līdzjutēju vidū, lai rādītu piemēru!

Šobrīd Latvijā noteikts periods no 17. oktobra līdz sestajam novembrim (visticamāk, tiks nolemts arī vēl ilgāk), kurā noteikti vairāki ierobežojumi Covid-19 sakarā, kas tiešā veidā iespaido arī Latvijas sportu – nav atļautas grupu nodarbības iekštelpās, nedrīkst aizvadīt spēles un sacensības, kurās nepiedalās valsts augstākās līgas komandas un izlases, kā arī nevar norisināties nepilngadīgo sportistu spēles un sacensības. Tas viss radīja neapmierinātību par pieņemtajiem valdības lēmumiem un kustību #GribuSportot.

Pirmkārt, sportošana kā tāda, lai cik stingri arī nebūtu ierobežojumi, aizliegta nemaz nav, un visi sportot gribētāji ar lielāku vai mazāku pielāgošanos to var darīt. Mūsu portāls jau iepriekš publicēja padomus, kā turpināt treniņus arī šajā laikā - 22 dienas, 22 vērtīgi padomi ierobežojumu...

Otrkārt, portāla Sportacentrs.com redakcija ar šo materiālu vēlējās vērsties pie Latvijas sporta vadības un Latvijas sporta elites pārstāvjiem. Šis ir laiks, kad jāizvērtē sava kompetence, un jāņem vērā, ka pieņemtie lēmumi šoreiz var iespaidot daudz vairāk nekā tikai sporta nozares norises.

Nav pieņemama situācija, ka sporta federācijas vadītājs publiski spekulē par Covid-19 patiesumu, interneta vidē daloties ar viltus ziņām, kuru uztveršana par patiesām 2020. gadā var radīt tiešus draudus veselībai, un publiskajā telpā piedāvājot politiskas sazvērestības teorijas. Tā nav oriģinālas nostājas ieņemšana vai sabiedrības informēšana par "alternatīviem faktiem". Tā ir bezatbildīga rīcība.

Tā ir bīstama vairākos slāņos. Vistiešāk jau brīdī, kad jāpieņem lēmums par sacensību turpināšanu vai pārtraukšanu, komandu sūtīšanu uz ārzemēm vai nē, kādas komandas vai sportista ielikšanu karantīnā. Ja persona, kas iepriekš publiski zobojusies par ekspertu padomiem Covid-19 sakarā, lobē un pieņem lēmumu par izlases sūtīšanu uz turnīru ārzemēs, tad vietā ir jautājums par to, vai tiešām izvērtēti iespējamie veselības riski un tie proporcionāli ir atbilstoši šī turnīra svarīgumam? Kā arī – vai šie veselības riski ir pēc labākās sirdsapziņas izskaidroti uz izlasi aicinātajiem spēlētājiem?

Sporta elites reakcija atsaucas arī uz sporta sekotājiem un amatieriem. Šis ir laiks, kad sporta federācijām un klubiem rādīt piemēru, nevis meklēt caurumus valdības pieņemtajos noteikumos (treniņu aizvadīšana pa kluso, spēļu noformēšanu kā tematiskās ballītes, treniņu noformēšanu kā publiskās slidotavas utt.). Ja reiz MK likumā noteikts, ka izņēmumi par treniņiem un spēlēm šobrīd attiecas tikai uz pieaugušajiem, tad meklēt veidu, kā to apiet un iekļaut sastāvā nepilngadīgos spēlētājus, nav piemēra rādīšana sabiedrībai un sporta veida sekotājiem. Ja noteikti ierobežojumi, kas rada #GribuSportot pretreakciju, tad sporta vadībai vajadzētu vērsties pie klubiem, komandām un sporta skolām, skaidrojot situāciju un iespējas, nevis tikai lepni retvītot un dalīties ar #GribuSportot ierakstiem sociālajos tīklos, uzskatot, ka tas popularizē sportu.

Turklāt piemēru var rādīt, nevis tikai izpildot likumā noteikto minimumu, bet arī darīt to, kas nav obligāts, bet ir medicīnas ekspertu rekomendēts. Nevis tikai uzvelkot sejas masku brīdī, kad to pieprasa likums. Nevis informēt par masku vilkšanu tribīnēs kā neērtu noteikumu, bet skaidrot, kādēļ tas ir nepieciešams. Un atzīt savas kļūdas. Ja sporta federācijas vadītājs publiski neievēro sociālo distancēšanos tribīnēs, tad tas ir signāls, ka nekas slikts tas nemaz nav.

Dabiska reakcija uz noteiktajiem ierobežojumiem ir neapmierinātība, taču šis nav laiks, kad ierobežojumi nozīmē, ka valdība, medicīnas eksperti un sporta sabiedrība atrodas frontes pretējās pusēs. Lai cik netaisni šķistu kādi no pieņemtajiem noteikumiem, tie nav pieņemti, lai kādam skādētu. Veselības ministrijas mājaslapā melns uz balta norādīts, ka "iedzīvotāju līdzdarbošanās līmenis ievērot valstī noteiktās rekomendācijas un prasības ir pārāk zems, kā rezultātā notiek strauja vīrusa izplatība". Galu galā, šis ir laiks, kad arī nepieciešams domāt ilgtermiņā, nevis tikai par konkrēto trīs nedēļu laika periodu. Cenšanās par varītēm izmantot izņēmumus un atrast caurumus valdības noteikumos, galu galā, nozīmē zāģēt zaru, uz kura sports pats sēž, un cerēt, ka zars izturēs. Šobrīd mums nekas cits neatliek, kā uzticēties ekspertiem, lai arī cik ļoti negribētos to darīt, un lai kā arī gribētos sākt ieviest pašiem savu patiesību. Realitāte ir realitāte. Ja nedomāsim ilgtermiņā, kā palīdzēt valstij, pasaulei un gluži vienkārši citiem cilvēkiem tikt galā ar ārkārtas situāciju, arī visi īstermiņa ieguvumi ātri pazudīs.

Sportacentrs.com redakcija

1 2 58 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2020-11-03 09:55, pirms 3 gadiem
Vārds "dezinformācija" man saistās ar totalitāriem režīmiem, tāpat kā šādu anonīmi kauninošu rakstu tapšana. Brīvo pasauli raksturo ideju cīņa un nekāds force majeure nedod morālas tiesības nosodīt cilvēka vārda brīvību.

Ja jums kāds viedoklis nepatīk, celiet galdā argumentus, kas ir spēcīgāki par tiem, ko paudis rakstā pieminētais un vārdā nenosauktais (kāpēc?) federācijas vadītājs. Man nav pienākuma zināt, par kuru cilvēku ir runa, bet raksta autoram gan ir pienākums saukt cilvēku vārdā un minēt konkrēti šī cilvēka sacīto, lai mēs visi varēto to izlasīt un ar savu galvu izvērtēt.

  +7 [+] [-]

, 2020-11-03 10:35, pirms 3 gadiem
Neviens šeit neko anonīmi nav rakstījis, galā ir pateikts, tas ir visas redakcijas viedoklis un viedokli izpaust drīkst, pat ja kādam tas nepatīk.

Bet attiecīgā federācijas vadītāja paustā nostāja nav viedoklis, tā ir apšaubāmu ierakstu publicēšana, kuri pierādīti kā nepatiesas ziņas, ne pa velti šim vadītājam soc.tīklu kontos dažas ziņas dzēstas no fact-checkeru puses.

Un beidz pieminēt vārda brīvību, vārda brīvība neatļauj apzināti, savu uzskatu dēļ, radīt valstī risku mudināt uz ierobežojumu pārkāpšanu.

Piedodiet man, bet visa sporta sabiedrība uzvedas kā mazs bērns konfekšu veikalā, kuriem mamma neatļauj grābt ko gribi.

Šādos amatos cilvēkiem ir jādomā par visu sabiedrību, nevis kaut kādiem īstermiņa zaudējumiem savā konkrētajā nozarē.

Arī šī gribusportot kustība ir farss, jo mēs visi zinām cik tāda Entuziastu Hokeja Līga pelna uz amatieriem un tas nav nekas cits kā viņu bizness un tikai tādēļ ir šī pretestība, jo latvietim galvenais ir savs maciņš un sava labsajūta nevis kaimiņa veselība.

Vai tiešām kādam kaut kas notiktu ja 1-2 mēnešu tiktu iepauzēta organizēto sacensību un komandu sporta veidu dzīve, vai tiešām šie bērni pēkšņi netiks NHL, NBA un vēl nezin kur. Visa sakne sarunās ir vecāk, kuriem vienkārši nebūs kur bērnu likt, vai beidzot nāksies iesaistīties sava bērna audzināšanā.
Šis viss ir absurds. Sporta draugi padomājiet beidzot valstiskā līmenī. Un ar;i valdībai tiek rokas sasietas, ja visi savos soc.tīklos dižojas kā māk apiet noteikumus, šeit pareizi ir minēts, ka ir jāskatās uz likuma jēgu, nevis ka tas nav perfekti uzrakstīts. Protams ka tad tiek pastiprināti ierobežojumi, ko vēl jūs visi sagaidāt?

Jūs gribiet valdību kura melos un teiks cik viss ir labi un turpinam dzīvi kā ierasts, lai gan tajā pašā laikā mirst jūsu vecāki un vecvecāki?
Diemžēl situācija nav laba un tas ka cilvēki izvēlas klausīties sev patīkamāko viedokli un uzskatīt to par patiesību nenozīmē ka tā ir.

Pamēģini neticēt gravitācijai un nolekt no mājas jumta, vai tava neticība faktiem tevi izglābs? Ļoti šaubos

Piedodiet, bet likums ir likums un tas ka tev nepatīk kāds likums nenozīmē ka var tādu neievērot. Tad mēs varam iet laupīt veikalus un atņemt visiem mantu, ja gribam, jo nepatīk likums, kas aizliedz zagt.

  -3 [+] [-]

, 2020-11-03 11:41, pirms 3 gadiem
Protams, rakstā ne vārda par šo aizliegumu samērīgumu ar reālo situāciju!

  -1 [+] [-]

, 2020-11-03 11:46, pirms 3 gadiem
Skudriniekss rakstīja: Protams, rakstā ne vārda par šo aizliegumu samērīgumu ar reālo situāciju!
Par ko tu tagad gvelz?
Paskaties apkārt pasaulē un tas ka tev nav nomiruši radinieki, nenozīmē ka pie mums nav vīruss, kas izplatās jau nekontrolējami. Laikam visi aizmirsuši ka darbības var veikt preventīvi, nevis tikai reaģējot, kad viss jau ir slikti.
Mums viss ir ļoti samērīgi, viss ir atļauts un neviens nav ierobežots. Sports nav kaut kas ap ko griežas Zeme, nekas nenotiks ja apstāsies.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 11:47, pirms 3 gadiem
Nekad nebūtu domājis, ka eSporta autori ir spējīgi uz tik sakarīgu un loģisku pozīciju. Visu cieņu.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 11:59, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Par ko tu tagad gvelz?
Paskaties apkārt pasaulē un tas ka tev nav nomiruši radinieki, nenozīmē ka pie mums nav vīruss, kas izplatās jau nekontrolējami. Laikam visi aizmirsuši ka darbības var veikt preventīvi, nevis tikai reaģējot, kad viss jau ir slikti.
Mums viss ir ļoti samērīgi, viss ir atļauts un neviens nav ierobežots. Sports nav kaut kas ap ko griežas Zeme, nekas nenotiks ja apstāsies.
Es domāju par to, ka barčiki joprojām ir atvērti un cilvēki vienkārši tusējas tālāk. Lielveikali pilni, skolās sīkie var sēdēt bez maskām blakus cits citam kā siļķes mucā, bet uz treniņu aiziet viņi nevar. Un tādi nesamērīgumi ir ļoti daudz.

  -1 [+] [-]

, 2020-11-03 12:27, pirms 3 gadiem
Varšavā notika EURO 2012 spēles, bet fināls gan notika Kijevā.

     [+] [-]

, 2020-11-03 12:47, pirms 3 gadiem
Šoreiz paldies SC par sociāli atbildīgu komunikāciju! konstruktīvi, korekti, lietišķi.

Tas viss pietrūkst sporta sabiedrībai. Diemžēl nolaidušies līdz sliktākajam piemēram - futbola bazaram.
Ja viņiem ir savādāks viedoklis, ar pētījumos vai pieredzē un citu ekspertu argumenti - lai tiekās ar valdību, cīnās un pārliecina par labākiem pareiziem lēmumiem.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 12:53, pirms 3 gadiem
#gribusportot ir atsevišķu funkcionāru ((bail par savu naudas plūsmu) un egoistisku vecāku brēka.

1.jūnijā vai visās skolēnu brīvdienās sportošana vairs nav aktuāla - tad bērni laukos vai līdzi atpūtā ārzemēs. Tagad esmu iegājis pāris spirta zālēs - ideāli apstākļi individuālam darbam, bet viss tukšs. Un pat ārā reti veiksmīgi ideāli apstākļi treniņiem, uz priekšu...

  +5 [+] [-]

, 2020-11-03 13:17, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Neviens šeit neko anonīmi nav rakstījis, galā ir pateikts, tas ir visas redakcijas viedoklis un viedokli izpaust drīkst, pat ja kādam tas nepatīk.

Bet attiecīgā federācijas vadītāja paustā nostāja nav viedoklis, tā ir apšaubāmu ierakstu publicēšana, kuri pierādīti kā nepatiesas ziņas, ne pa velti šim vadītājam soc.tīklu kontos dažas ziņas dzēstas no fact-checkeru puses.

Un beidz pieminēt vārda brīvību, vārda brīvība neatļauj apzināti, savu uzskatu dēļ, radīt valstī risku mudināt uz ierobežojumu pārkāpšanu.

Piedodiet man, bet visa sporta sabiedrība uzvedas kā mazs bērns konfekšu veikalā, kuriem mamma neatļauj grābt ko gribi.

Šādos amatos cilvēkiem ir jādomā par visu sabiedrību, nevis kaut kādiem īstermiņa zaudējumiem savā konkrētajā nozarē.

Arī šī gribusportot kustība ir farss, jo mēs visi zinām cik tāda Entuziastu Hokeja Līga pelna uz amatieriem un tas nav nekas cits kā viņu bizness un tikai tādēļ ir šī pretestība, jo latvietim galvenais ir savs maciņš un sava labsajūta nevis kaimiņa veselība.

Vai tiešām kādam kaut kas notiktu ja 1-2 mēnešu tiktu iepauzēta organizēto sacensību un komandu sporta veidu dzīve, vai tiešām šie bērni pēkšņi netiks NHL, NBA un vēl nezin kur. Visa sakne sarunās ir vecāk, kuriem vienkārši nebūs kur bērnu likt, vai beidzot nāksies iesaistīties sava bērna audzināšanā.
Šis viss ir absurds. Sporta draugi padomājiet beidzot valstiskā līmenī. Un ar;i valdībai tiek rokas sasietas, ja visi savos soc.tīklos dižojas kā māk apiet noteikumus, šeit pareizi ir minēts, ka ir jāskatās uz likuma jēgu, nevis ka tas nav perfekti uzrakstīts. Protams ka tad tiek pastiprināti ierobežojumi, ko vēl jūs visi sagaidāt?

Jūs gribiet valdību kura melos un teiks cik viss ir labi un turpinam dzīvi kā ierasts, lai gan tajā pašā laikā mirst jūsu vecāki un vecvecāki?
Diemžēl situācija nav laba un tas ka cilvēki izvēlas klausīties sev patīkamāko viedokli un uzskatīt to par patiesību nenozīmē ka tā ir.

Pamēģini neticēt gravitācijai un nolekt no mājas jumta, vai tava neticība faktiem tevi izglābs? Ļoti šaubos

Piedodiet, bet likums ir likums un tas ka tev nepatīk kāds likums nenozīmē ka var tādu neievērot. Tad mēs varam iet laupīt veikalus un atņemt visiem mantu, ja gribam, jo nepatīk likums, kas aizliedz zagt.
Galvenais provokātors ir valdība ar saviem neprofesionaliem lemumiem. Jau sākotnēji sašķēla sabiedrību. Aizliedza visu, bet atļava apmeklēt baznīcu, principā bez jebkādiem ierobezojumiem. ( aizliegtajam paņēmienam ir labs sižets, izsauca policiju un policija tikai noplātīja rokas, lai gan tika pārkapti noteikumi) + neierobežoja lielveikalu apmeklēšanu, kur cilvēku plūsma ir ļoti liela un saslimt risks ir daudz augstāks nekā sportojot,piemeram, stadionā ārtelpās. Ja salīdzina ar konfektēm, tad sanāk vienam bērnam atņēma, bet otram nē un tad rodas jautājums cik tas ir pareizi, vienam bērnam liek pacieties, bet otru turpina barot ar konfektēm.( diezgan loģiski ka otrs būs neapmierināts un sāks raudāt)

Maskas valkāšana ir jāievēro, bet viņa nav tik efektīva kā ,piemēram, robežu slēgšana un lielveikalu ierobežošana. Principā neko nevajadzētu slēgt, ja robežas tiktu kontrolētas stingrāk un iebraucējiem VISIEM būtu jāievēro karantīna 10 dienas noteiktā adresē, bet tas netiek darīts un tāpēc cilvēki ir neapmierināti. Šādi ierobezojumi kā tagad nav efektīvi. Jo covid ieved no ārzemēm, ja tās netiek kontrolētas, tad masku valkāšana, sporta, bāru, restoranu u.c ierobezojumi ir ļoti neefektīvi.Teikt, ka paciešamies un būs labi ir diezgan naivi, jo ja netiek kontrolēti vai ierobežoti galvenie cēloņi vai iemesli, par kādiem uzlabojumiem iet runa, atliek cerēt tikai un vienīgi uz vakcīnu

  -3 [+] [-]

, 2020-11-03 13:39, pirms 3 gadiem
sochee rakstīja: Galvenais provokātors ir valdība ar saviem neprofesionaliem lemumiem. Jau sākotnēji sašķēla sabiedrību. Aizliedza visu, bet atļava apmeklēt baznīcu, principā bez jebkādiem ierobezojumiem. ( aizliegtajam paņēmienam ir labs sižets, izsauca policiju un policija tikai noplātīja rokas, lai gan tika pārkapti noteikumi) + neierobežoja lielveikalu apmeklēšanu, kur cilvēku plūsma ir ļoti liela un saslimt risks ir daudz augstāks nekā sportojot,piemeram, stadionā ārtelpās. Ja salīdzina ar konfektēm, tad sanāk vienam bērnam atņēma, bet otram nē un tad rodas jautājums cik tas ir pareizi, vienam bērnam liek pacieties, bet otru turpina barot ar konfektēm.( diezgan loģiski ka otrs būs neapmierināts un sāks raudāt)

Maskas valkāšana ir jāievēro, bet viņa nav tik efektīva kā ,piemēram, robežu slēgšana un lielveikalu ierobežošana. Principā neko nevajadzētu slēgt, ja robežas tiktu kontrolētas stingrāk un iebraucējiem VISIEM būtu jāievēro karantīna 10 dienas noteiktā adresē, bet tas netiek darīts un tāpēc cilvēki ir neapmierināti. Šādi ierobezojumi kā tagad nav efektīvi. Jo covid ieved no ārzemēm, ja tās netiek kontrolētas, tad masku valkāšana, sporta, bāru, restoranu u.c ierobezojumi ir ļoti neefektīvi.Teikt, ka paciešamies un būs labi ir diezgan naivi, jo ja netiek kontrolēti vai ierobežoti galvenie cēloņi vai iemesli, par kādiem uzlabojumiem iet runa, atliek cerēt tikai un vienīgi uz vakcīnu
Maskas valkāšana ir jāievēro, bet viņa nav tik efektīva kā.........

Patīk tas kādam, vai nepatīk, bet tie cipari, kurus šobrīd uzrāda Ķīna un Dienvidkoreja, kuriem masku nēsāšana ir kā norma jau vairāk kā 15 gadus, apliecina, ka masku nēsāšanā ir pat ļoti efektīva.

Ja mēs nevaram ievērot divas viselementārākās prasības-maskas un distances ievērošanu- tad ko tur runāt vel par kaut ko? Tālāk no valsts puses jābūt tikai pātagai, jo ko nevar piespiest domāt ar galvu, lai domā ar maciņu. Plus valstij būs kāds finansējums bonusā par kuru ārstēt visus šos tiesiskos nihilistus un cilvēkus ar ''savādāku viedokli''.

  +3 [+] [-]

, 2020-11-03 14:10, pirms 3 gadiem
Stulbi vai vnk noteiktu interešu grupu izlobētu lēmumi tiek notušēti un par vainīgajaiem padarīti sportojoši cilvēki.
Es velku masku, es distancējos, es minimizēju savus burbuļus, bet jūs spirtacentra redakcija esat klaunu bars, būtu kaut ko par tēmu uzrakstījuši jo šis sūda rakstelis ir nekam nederīgs, tikai "klausiet valdību". Valdība ir aplauzusies. Ja kas vasarā paši vēl teica ka maskas ir tāds "pakazuhas" pasākums, leiši visu vasaru vandījās pa bodēm maskās.
toļka riga, toļka ģinamo un russkij hakej !

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 14:23, pirms 3 gadiem
sochee rakstīja: Galvenais provokātors ir valdība ar saviem neprofesionaliem lemumiem. Jau sākotnēji sašķēla sabiedrību. Aizliedza visu, bet atļava apmeklēt baznīcu, principā bez jebkādiem ierobezojumiem. ( aizliegtajam paņēmienam ir labs sižets, izsauca policiju un policija tikai noplātīja rokas, lai gan tika pārkapti noteikumi) + neierobežoja lielveikalu apmeklēšanu, kur cilvēku plūsma ir ļoti liela un saslimt risks ir daudz augstāks nekā sportojot,piemeram, stadionā ārtelpās. Ja salīdzina ar konfektēm, tad sanāk vienam bērnam atņēma, bet otram nē un tad rodas jautājums cik tas ir pareizi, vienam bērnam liek pacieties, bet otru turpina barot ar konfektēm.( diezgan loģiski ka otrs būs neapmierināts un sāks raudāt)

Maskas valkāšana ir jāievēro, bet viņa nav tik efektīva kā ,piemēram, robežu slēgšana un lielveikalu ierobežošana. Principā neko nevajadzētu slēgt, ja robežas tiktu kontrolētas stingrāk un iebraucējiem VISIEM būtu jāievēro karantīna 10 dienas noteiktā adresē, bet tas netiek darīts un tāpēc cilvēki ir neapmierināti. Šādi ierobezojumi kā tagad nav efektīvi. Jo covid ieved no ārzemēm, ja tās netiek kontrolētas, tad masku valkāšana, sporta, bāru, restoranu u.c ierobezojumi ir ļoti neefektīvi.Teikt, ka paciešamies un būs labi ir diezgan naivi, jo ja netiek kontrolēti vai ierobežoti galvenie cēloņi vai iemesli, par kādiem uzlabojumiem iet runa, atliek cerēt tikai un vienīgi uz vakcīnu
Tātad tavs ieteikums būtu, ka domāsim kā mazi bērni, nevis pieaugušie un jāaizliedz viss un visiem, jo savādāk daži jūtas apcelti?

Pats saproti ka tā loģika ir vienkārši greiza? Sabiedrībai, pieaugušiem cilvēkiem ir jāpieņem lietas kā ir un ar to jāsadzīvo šādā situācijā, tas atšķir mazu bērnu no pieauguša, dzīvi saprotoša, cilvēka.
Mazi bērni ir tie kas nesaprot likumus, noteikumus un sabiedrisko labumu.

Jo loģika, ja es nevaru tad citi arī nē, šeit neiet cauri. Vai tiešām bāros un kafejnīcā sēž pēc fiziskas slodzes nedaudz smagi elpojoši cilvēki, tiešām godīgi saliekot visu kā ir kāds var pateikt ka 20-30 cilvēki mazā ģērbtuvē tiešām ir drošāk?
Bet no otras puses, mēs nevaram visu aizslēgt, kuri būs tie kas maksās par kārtējajiem pabalstiem pilnīgi visiem apkalpojošās sfēras darbiniekiem, bet tad atkal valdība būs vainīga ka naudu šķērdē.
Šobrīd pieņēma pareizu ļoti nepopulāru, bet loģisku lēmumu.

Un beidzam rādīt uz citiem ar pirkstu jautājot, kādēļ viņš var un es nē?
Diemžēl kādam bija jāpaņem sitiens un to saņēma augstākā riska zona, iekštelpu sports.

     [+] [-]

, 2020-11-03 14:36, pirms 3 gadiem
Banss rakstīja: Stulbi vai vnk noteiktu interešu grupu izlobētu lēmumi tiek notušēti un par vainīgajaiem padarīti sportojoši cilvēki.
Es velku masku, es distancējos, es minimizēju savus burbuļus, bet jūs spirtacentra redakcija esat klaunu bars, būtu kaut ko par tēmu uzrakstījuši jo šis sūda rakstelis ir nekam nederīgs, tikai "klausiet valdību". Valdība ir aplauzusies. Ja kas vasarā paši vēl teica ka maskas ir tāds "pakazuhas" pasākums, leiši visu vasaru vandījās pa bodēm maskās.
toļka riga, toļka ģinamo un russkij hakej !
Iedzer tēju vai nervu zāles.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 14:38, pirms 3 gadiem
varenais_eksperts rakstīja: Iedzer tēju vai nervu zāles.
uzliec masku

  -1 [+] [-]

, 2020-11-03 14:39, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Tātad tavs ieteikums būtu, ka domāsim kā mazi bērni, nevis pieaugušie un jāaizliedz viss un visiem, jo savādāk daži jūtas apcelti?

Pats saproti ka tā loģika ir vienkārši greiza? Sabiedrībai, pieaugušiem cilvēkiem ir jāpieņem lietas kā ir un ar to jāsadzīvo šādā situācijā, tas atšķir mazu bērnu no pieauguša, dzīvi saprotoša, cilvēka.
Mazi bērni ir tie kas nesaprot likumus, noteikumus un sabiedrisko labumu.

Jo loģika, ja es nevaru tad citi arī nē, šeit neiet cauri. Vai tiešām bāros un kafejnīcā sēž pēc fiziskas slodzes nedaudz smagi elpojoši cilvēki, tiešām godīgi saliekot visu kā ir kāds var pateikt ka 20-30 cilvēki mazā ģērbtuvē tiešām ir drošāk?
Bet no otras puses, mēs nevaram visu aizslēgt, kuri būs tie kas maksās par kārtējajiem pabalstiem pilnīgi visiem apkalpojošās sfēras darbiniekiem, bet tad atkal valdība būs vainīga ka naudu šķērdē.
Šobrīd pieņēma pareizu ļoti nepopulāru, bet loģisku lēmumu.

Un beidzam rādīt uz citiem ar pirkstu jautājot, kādēļ viņš var un es nē?
Diemžēl kādam bija jāpaņem sitiens un to saņēma augstākā riska zona, iekštelpu sports.
Ir saprotams kāpēc cilvēki uzdod virkni gana pamatotus jautājumus, jo daudzi mediķu un valdības lēmumi šķiet absurdi. Tomēr aplūkojoties apkārt, un redzot kas vispār šobrīd notiek pasaules mērogā, tad uzreiz kļūst skaidrs, ka visās valstīs mediķi un valdības taustās pareizāko risinājumu pieņemšanai. Nav vienota un vienīgā pareizā lēmuma.
Ir saprotams, ka valsts cenšas saglābt mūsu ekonomiku, bet ko tai darīt, ja globālās ekonomikas apstākļos daudzas valstis visapkārt izsludina lockdown, un ir apstājusies visa loģistika. Vienīgie vinnētāji šai situācijā ir mazie ražotāji, kuri pilnībā ražo vietējam tirgum ar vietējiem izejmateriāliem.
To visu var turpināt apspriest bezgalīgi, bet, diemžēl, no tā nekur nepazūd galvenā problēma-COVID-19.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 14:53, pirms 3 gadiem
Ilgstoši ierobežot bērnu un jauniešu sportu - tas būtu ilgtermiņā sāpīgs lēmums. Jo šī sabiedrības daļa ļoooti smagi saskaras ar atkarībām no telefoniem un datoriem, piekopj mazkustīgu dzīvesveidu u.c.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 15:06, pirms 3 gadiem
Meža_briesmonis rakstīja: Ilgstoši ierobežot bērnu un jauniešu sportu - tas būtu ilgtermiņā sāpīgs lēmums. Jo šī sabiedrības daļa ļoooti smagi saskaras ar atkarībām no telefoniem un datoriem, piekopj mazkustīgu dzīvesveidu u.c.
Ja Tu izlasīji šo rakstu, tad noteikti izlasīji arī to, ka nav neatrisināmu problēmu, un ir pat uzrakstīti priekšlikumi, kā šādu problēmu risināt.
Ir jābūt tikai vēlmei to darīt.

     [+] [-]

, 2020-11-03 15:23, pirms 3 gadiem
Meža_briesmonis rakstīja: Ilgstoši ierobežot bērnu un jauniešu sportu - tas būtu ilgtermiņā sāpīgs lēmums. Jo šī sabiedrības daļa ļoooti smagi saskaras ar atkarībām no telefoniem un datoriem, piekopj mazkustīgu dzīvesveidu u.c.
Tas viss izklausās kā vecāku pienākums, nevis valdības, vai kāda cita.

     [+] [-]

, 2020-11-03 15:26, pirms 3 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Maskas valkāšana ir jāievēro, bet viņa nav tik efektīva kā.........

Patīk tas kādam, vai nepatīk, bet tie cipari, kurus šobrīd uzrāda Ķīna un Dienvidkoreja, kuriem masku nēsāšana ir kā norma jau vairāk kā 15 gadus, apliecina, ka masku nēsāšanā ir pat ļoti efektīva.

Ja mēs nevaram ievērot divas viselementārākās prasības-maskas un distances ievērošanu- tad ko tur runāt vel par kaut ko? Tālāk no valsts puses jābūt tikai pātagai, jo ko nevar piespiest domāt ar galvu, lai domā ar maciņu. Plus valstij būs kāds finansējums bonusā par kuru ārstēt visus šos tiesiskos nihilistus un cilvēkus ar ''savādāku viedokli''.
Gribu redzet datus par efektivitāti. Ķīna veiksmīgi tiek galā ar korona vīrusu, jo tur taisa lock downus. Ja kādā reģiona lieli cipari ar saslimstību, tad automatiski tiek ierobežots tas reģions un visi, kuri no tā regiona ceļo uz citu regionu uzliek karantīnu ( netaceros precīzi cik dienas, bet manleiaks bija vismaz 10 dienas)
+ tiek mērīta temperatūra visur, kur tas iespejams un tas rada ilūziju ka maskam ir liela ietekme. Maskas palīdz, tas būtu skaidrs, bet esmu pārliecināts ka lielaka daļa LV iedzīvotaju masku nemaina ik pēc 2 stundām. + perkot LV masku nevar zināt kas tā par masku būs. Rekur ieskau iepazīties https://www.delfi.lv/delfi-tv-ar-ja...

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 15:38, pirms 3 gadiem
sochee rakstīja: Gribu redzet datus par efektivitāti. Ķīna veiksmīgi tiek galā ar korona vīrusu, jo tur taisa lock downus. Ja kādā reģiona lieli cipari ar saslimstību, tad automatiski tiek ierobežots tas reģions un visi, kuri no tā regiona ceļo uz citu regionu uzliek karantīnu ( netaceros precīzi cik dienas, bet manleiaks bija vismaz 10 dienas)
+ tiek mērīta temperatūra visur, kur tas iespejams un tas rada ilūziju ka maskam ir liela ietekme. Maskas palīdz, tas būtu skaidrs, bet esmu pārliecināts ka lielaka daļa LV iedzīvotaju masku nemaina ik pēc 2 stundām. + perkot LV masku nevar zināt kas tā par masku būs. Rekur ieskau iepazīties https://www.delfi.lv/delfi-tv-ar-jani-domburu/raksti/latvija-par-miljoniem-iepirkto-kinas-respiratoru-razotaju-izbrake-testos-asv-95-vieta-filtre-25-56.d?id=52602837
Ja sen jau ir pierādījies, ka Āzijā, kopš maskas nēsāšanas ikdienā, ir divkārt samazinājusies saslimstība ar visa veida infekcijas slimībām. Tad kādi šeit var vel būt jautājumi.
Un ne jau nu arī tur visas maskas ir ļoti kvalitatīvas, jo nevajag aizmirst, ka tās mūsu, tipa nekvalitatīvās, maskas tika iepirktas tieši Āzijā.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 15:41, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Tātad tavs ieteikums būtu, ka domāsim kā mazi bērni, nevis pieaugušie un jāaizliedz viss un visiem, jo savādāk daži jūtas apcelti?

Pats saproti ka tā loģika ir vienkārši greiza? Sabiedrībai, pieaugušiem cilvēkiem ir jāpieņem lietas kā ir un ar to jāsadzīvo šādā situācijā, tas atšķir mazu bērnu no pieauguša, dzīvi saprotoša, cilvēka.
Mazi bērni ir tie kas nesaprot likumus, noteikumus un sabiedrisko labumu.

Jo loģika, ja es nevaru tad citi arī nē, šeit neiet cauri. Vai tiešām bāros un kafejnīcā sēž pēc fiziskas slodzes nedaudz smagi elpojoši cilvēki, tiešām godīgi saliekot visu kā ir kāds var pateikt ka 20-30 cilvēki mazā ģērbtuvē tiešām ir drošāk?
Bet no otras puses, mēs nevaram visu aizslēgt, kuri būs tie kas maksās par kārtējajiem pabalstiem pilnīgi visiem apkalpojošās sfēras darbiniekiem, bet tad atkal valdība būs vainīga ka naudu šķērdē.
Šobrīd pieņēma pareizu ļoti nepopulāru, bet loģisku lēmumu.

Un beidzam rādīt uz citiem ar pirkstu jautājot, kādēļ viņš var un es nē?
Diemžēl kādam bija jāpaņem sitiens un to saņēma augstākā riska zona, iekštelpu sports.
Nav jāaizslēdz viss, ir jāierobežo lielakais risks un tas ir ārzemnieki vai ieceļotaji. Ierobezosim viņus, tad arī no arienes nebūs vīrusa un tad viss varēs funkcionēt daudz maz normali. + slēgt nevis visu valsti, bet konkrētus reģionus, kas būtu daudz efektīvāk.

Laikam nesaprati domu. Nevar riepā aizlīmēt vienu caurumu un cerēt ka kaut kas uzlabosies ja ir daudz lielāki caurumi. Esmu par ierobežošanu, bet tad jabūt efektīvi nevis pavirši. Labāk ir 2 nedeļas efektīvi nekā viarakus menesus pavirši - tas būs gan morāli gan ekonomiski efektīvāk.

Tu runā par to ka jāciešas ( ir daļa taisnība, laiki tādi un nav variantu) , pilnīgi piekrītu, bet tajā pašā laikā valdība nepieņem efektīvus lemumus, lai samazinātu ciešanu laiku.

Redzot lielo cilveku skaitu lieveikalos varetu pastrīdēties, kur vieglāk saslimt, lielveikalos, kuros cilveku plūsma ir vairakas reizes lielaka un kur satiekas daudz vairak cilveku neka sportojot. Sporto parasti veseli cilvēki. Pa lielveikaliem staigā visādi. Intereses pēc ieej lielveikalā un saskaiti cik cilvekus satiksi 2m attaluma no sevis ( esmu pārliecināts minimums 50)

P.S esmu par ierobezojumiem, bet tad viņiem jābūt maksimali efektīviem.

  +2 [+] [-]

, 2020-11-03 15:42, pirms 3 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Ja sen jau ir pierādījies, ka Āzijā, kopš maskas nēsāšanas ikdienā, ir divkārt samazinājusies saslimstība ar visa veida infekcijas slimībām. Tad kādi šeit var vel būt jautājumi.
Un ne jau nu arī tur visas maskas ir ļoti kvalitatīvas, jo nevajag aizmirst, ka tās mūsu, tipa nekvalitatīvās, maskas tika iepirktas tieši Āzijā.
Jebkas ko tu nēsā priekšā mutei un degunam samazinās izplatības risku, jo labāka maska, jo labāk citus pasargā. Neviens un nekad nav teicis ka maskas pasargā pilnībā no kaut kā. Maska samazina risku, jo vairāk darbības tiek veiktas risku samazināšanai, jo mazāk saslimušo.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 15:48, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Jebkas ko tu nēsā priekšā mutei un degunam samazinās izplatības risku, jo labāka maska, jo labāk citus pasargā. Neviens un nekad nav teicis ka maskas pasargā pilnībā no kaut kā. Maska samazina risku, jo vairāk darbības tiek veiktas risku samazināšanai, jo mazāk saslimušo.
cik novēroju, ar masku lielāku nēsāšanu veikalos pazuda distance starp cilvēkiem kas attiecīgi jau samazina potenciālo ieguvumu.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 16:15, pirms 3 gadiem
Banss rakstīja: cik novēroju, ar masku lielāku nēsāšanu veikalos pazuda distance starp cilvēkiem kas attiecīgi jau samazina potenciālo ieguvumu.
Bet tā jau atkal paša atbildība, palūgt ieturēt distanci. Nevar novelt visu laiku vainu uz kādu citu, ir jāuzņemas atbildība. Nevis kādēļ viņš kaut ko nedara/dara, bet ko un kā es varu darīt lai palīdzētu situācijai?

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 16:34, pirms 3 gadiem
sochee rakstīja: Gribu redzet datus par efektivitāti.
Apskats par vairākiem pētijumiem par masku efektivitāti -
https://www.nature.com/articles/d41...

Būtībā visi dati norāda uz masku vērtību, bet maskas vienatnē nevar novērst/ierobežot izplatību.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 16:40, pirms 3 gadiem
hewlet rakstīja: Bet tā jau atkal paša atbildība, palūgt ieturēt distanci. Nevar novelt visu laiku vainu uz kādu citu, ir jāuzņemas atbildība. Nevis kādēļ viņš kaut ko nedara/dara, bet ko un kā es varu darīt lai palīdzētu situācijai?
es padalos ar novērojamu nevis noveļu vainu. tu tagad vālē kā tāds vecs komunists

  -3 [+] [-]

, 2020-11-03 16:59, pirms 3 gadiem
Lielai farmai un Bilam protams izdevīgi ka kopējais sabiedribas vesselibas stavoklis krīt ..gan vakcinas labak tirgosies ,gan pie reizes populacijas samazinašanas merķis sak izpildities,viss pēc plana ..lohatrons uzņem apgriezienus

     [+] [-]

, 2020-11-03 17:05, pirms 3 gadiem
Es tā saprotu ka celmiņš atstrādā no valdības pakampto piķi pavasarī/vasarā, kam varēja pieteikties mēdiji?!
Šitik izcilus rakstus rakstīja agrāk PSKP CK centrālie laikraksti to vadītāju personā.
Urrā! Urrā! Urrā, tovarišķi!

     [+] [-]

, 2020-11-03 17:14, pirms 3 gadiem
boleks rakstīja: Es tā saprotu ka celmiņš atstrādā no valdības pakampto piķi pavasarī/vasarā, kam varēja pieteikties mēdiji?!
Šitik izcilus rakstus rakstīja agrāk PSKP CK centrālie laikraksti to vadītāju personā.
Urrā! Urrā! Urrā, tovarišķi!
jā, reāli atgrieza mani bērnībā

     [+] [-]

, 2020-11-03 17:15, pirms 3 gadiem
[quote daniel]
#gribusportot ir atsevišķu funkcionāru ((bail par savu naudas plūsmu) un egoistisku vecāku brēka.

jūs kopā ar celmiņu vispirms noskaidrojiet kas tas tāds ir un kas to lieto.
https://www.facebook.com/photo.php?...
un tad gvelziet par kaut kādu pretreakciju vai atsevišķu funkcionāru brēku

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 17:16, pirms 3 gadiem
sakārto vadošo sporta portālu atbilstoši savam nosaukumam un savus skribentus apmāci, tad citus vari mācīt ko darīt vai nedarīt. āksts!

     [+] [-]

, 2020-11-03 17:23, pirms 3 gadiem
Par hokeja hallēm runājot, ir gadījies ietrāpīt dažās privātajās ballītēs uz ledus. Nevaru teikt par visām, bet tajās, kurās es esmu pabijis:

1. Sen vairs nav 20-30 cilvēki uz ledus. Skaits ir krietni samazināts, un pārsvarā savācas uzslīdēt "čomi", kas satiekas un laiku kopā pavada arī ārpus hokeja halles.

2. 10-12 cilvēki ģērbtuvē var brīvi izsēsties, ievērojot tos piesauktos 2 metrus. Nu tā, ka brīvi! Daži apzinīgākie pat ģērbjas maskā un to novelk tikai pirms iziešanas uz ledus.

Salīdzinājumam, bija sanācis arī Vecrīgā iepriekšējā nedēļas nogalē ietrāpīt. Tur viss notiek ne sliktāk kā pirms Covid-19 ierobežojumiem. Bez maskām un pilnīgi noteikti, neievērojot nekādu distanci!

Līdz ar ko, saķert vīrusu teorētiski varēju gan hallē, gan Rīgā, gan lielveikalā, gan pilnīgi noteikti arī darbā vai no saviem bērniem, kuri turpina apmeklēt skolu. No visiem augstāk minētajiem saslimšanas avotiem, hokeja halli es pilnīgi noteikti neievietotu ticamāko slimības saķeršanas saraksta vietu augšgalā..

  +1 [+] [-]

, 2020-11-03 17:51, pirms 3 gadiem
Paskatoties cik cilvēki ņēma dalību vakardienas protesta akcijā, pret masku nēsāšanu, un citiem ierobežojumiem, tad jāsaka, ka nav nemaz tik daudz kovidiotu starp mūsu pilsoņiem.
Vienīgi ārstiem vajadzētu atcerēties tos feisus.

https://skaties.lv/zinas/latvija/sa...

  -2 [+] [-]

, 2020-11-03 19:09, pirms 3 gadiem
Tīrs pasūtija raksts ar mērķi vainot Kozjolu , ka sūtija izlasi uz Vācijā notiekošo turnīru
Sportacentrs paši iešāva sev kāja ar šo rakstu
1 2 58 komentāri