Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Sasniegts jauns Latvijas rekords tramplīnlēkšanā sievietēm

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sasniegts jauns Latvijas rekords tramplīnlēkšanā sievietēm
Foto no sacensībām. Foto: Infoski.lv

Jaunā ogrēniete Šarlote Šķēle Rumānijā notikušajās Starptautiskās Slēpošanas Federācijas (FIS) sacensībās tramplīnlēkšanā meitenēm, kur sacentās gan juniores un jaunietes, uzstādīja jaunu Latvijas rekordu sievietēm, aizlecot 64,5 metrus.

Pirms dažām dienām Rumānijas pilsētā Rasnovā aizvadītas vairāku dienu sacensības "FIS kauss", kurās Latviju pārstāvēja biedrības "Ogres stils" pārstāve Šarlote Šķēle. Četrpadsmit gadus jaunā sportiste startēja visas dienas, piedaloties četrās sacensībās. Pirmajās divās dienās divdesmit dalībnieces, kuru vidū bija astoņu valstu pārstāves, sacentās no mazā tramplīna HS71. Dalībnieču vecums atšķīrās, jo startēja gan Šarlotes vienaudzes, gan arī divus gadus jaunākās, kā arī divus un pat četrus gadus vecākas konkurentes, vairākas no kurām ir piedalījušās arī pasaules junioru čempionātos. Abas reizes no mazā tramplīna Šarlotei Šķēlei izdevās iekļūt desmitniekā un uzrādīt astoto rezultātu, vidēji veicot 50-53 m tālus lēcienus. Uzvarētāja no Polijas spēja pārvarēt 60 m atzīmi.

Noslēdzošajās divās dienās tramplīnlēcēji sacentās jau no lielā tramplīna HS100, kur Šarlotei Šķēlei izdevās uzstādīt jaunu Latvijas rekordu lēkšanā ar slēpēm no tramplīna dāmām. Vispirms pirmajā sacensību dienā no lielā tramplīna pirmajā no diviem mēģinājumiem viņa aizlēca 64m (otrajā mēģinājumā 58m), savukārt otrajā sacensību dienā vispirms tika aizlēkts 62,5m tālu, bet otrajā mēģinājumā pirmajā dienā sasniegtais rekords tika uzlabots vēl par pusmetru – 64,5 metri, kas deva dalītu 13.vietu. Šoreiz labākā bija 4 gadus vecākā rumāniete, kas bija klasi augstāka par pērējām konkurentēm un vienīgā sasniedza 90m atzīmi.

Iepriekšējais oficiālais tālākais lēciens – 59m –tika sasniegts pirms diviem gadiem, un to paveica pati Šarlote.

Šarlote 14 gadu vecumā spējusi iegūt FIS punktus un ierindojās 27. pozīcijā pasaules FIS cup kopvērtējumā.

Informāciju palīdzēja sagatavot
Modris Krūze
Sporta kluba "Ogres stils" treneris

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-10-03 01:35, pirms 6 gadiem
Esmu liels sporta fans, bet to ka Latvijai ir pārstāve tramplīnlēkšanā ar slēpēm nezināju. Domāju, ka šis sporta laikiem Latvijā izmiris uz mūžīgiem laikiem kopš 1967.gada.
Interesanti kāds no vīriešiem ar varbūt ir aktīvs sportists? Būs jāpameklē...

     [+] [-]

, 2015-10-11 13:20, pirms 6 gadiem
Ja esat tāds fans tad tramplīnlēkšanā beidza Latviju pārstāvēt PSRS un starptautiskās sacensībās tikai no 1978gada,jo 1976 g.PSRS arodbiedrību spartakiādē Latvijas pārstāvji ieņēma 16.un27.vietu no105 dalībniekiem1977.g.PSRSlauku sporta spēlēs Kudimkarā es biju 8.bet P.Vaitjuls 12 vietā no 100 dalībniekiem.Apmēram pēc30 gadiem Siguldas viesu namā"Vēja Roze"sanāca veterāni un izveidoja tramplīnlēcēju sporta klubu"Lidojošais slēpotājs",kuru veiksmīgi vada A.Kumeliņš.Drīz pēc šī kluba izveidošanas Ogrē tika izveidots otrs klubs"Ogres stils"kuru vada M.Krūze,kurš pat uzcēla nelielu mākslīgā seguma tramplīnu bērnu apmācīšanai.Tā šo Š.Šķēli Modris veiksmīgi tur arī uzaudzināja.Vakar 10.10. Tallinā ar labiem rezultātiem atkal nostartēja Š.Šķēle lekšanā,bet divcīņā E.Stankēviča no "Lidojošā slēpotāja"apsteidzot Igauņus.Puišiem mūsējiem attiecīgi katrā veidā(lēkšana,divcīņa)6 .vietas

     [+] [-]

, 2015-10-11 13:40, pirms 6 gadiem
Elizabete treniņā Polijā