Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

MMA cīkstonis Mārtiņš Boževnieks no pasaules čempionāta pārved sudraba medaļu

Andris Liepa
Andris Liepa

MMA cīkstonis Mārtiņš Boževnieks no pasaules čempionāta pārved sudraba medaļu
Mārtiņš Boževnieks (pirmais no labās) uz goda pjedestāla
Foto: Kaspars Semjonovs

Aizvadītajā nedēļas nogalē Nīderlandē risinājās GAMMA pasaules čempionāts MMA amatieriem. No Latvijas sportistiem šajās sacensībās vislabāk veicās “Berserk” kluba pārstāvim Mārtiņam Boževniekam, kurš supersmagajā svarā izcīnīja 2. vietu.

154 kg smagais Boževnieks pirmajā kārtā ar tehnisko nokautu uzveica Spāniju pārstāvošo Hosē Augustinu Himenesu, kuru Latvijas publika atceras no 2018. gada, kad tas Rīgā krustoja dūres ar Rihardu Biģi (9-0). Pusfināla cīņā rīdzinieks bija pārāks par Rafaelu Evangelosu Koskosi no Grieķijas, kuru arī pārspēja ar tehnisko nokautu, bet finālā Mārtiņa Boževnieka ieskrējienu apstādināja amerikānis Laourenss Filips.

Vēl salīdzinoši veiksmīgs starts padevās sporta kluba “Sparta” audzēknim Mahmudam Saifulaevam, kurš pirmās kārtas mačā pēc punktiem uzveica Tomasu Koltunu no Čehijas, bet pēc tam piekāpās Aliksam Žangualmjē (Francija). Pārējiem Latvijas izlases sportistiem sacensības beidzās jau pirmajā kārtā.

Latvijas izlasi Nīderlandē notiekošajā GAMMA pasaules čempionātā bez pieminētajiem Boževnieka un Saifulajeva pārstāvēja Oļegs Jemeļjanovs, Andrejs Kudrjavcevs, Aleksandrs Krasņjakovs un Bilols Abdurasulovs no “Sev Arch'', Ivans Kožečenkovs, Oskars Putāns un Mahmuds Saifulajevs (visi “Sparta”), kā arī Ričards Ozols (MMA Jūrmala).

Jāpiezīmē, ka šogad pasaules čempionātā pirmo gadu varēja piedalīties arī sportisti, kuri uzkrājuši profesionālo pieredzi, kas palielināja konkurenci un līmeni šajās meistarsacīkstēs.