Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Jelgavnieks kļūst par divkārtēju Eiropas junioru čempionu armvrestlingā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Jelgavnieks kļūst par divkārtēju Eiropas junioru čempionu armvrestlingā
Apbalvošana junioriem līdz 75kg. Foto: Latvijas Armvrestlinga federācija.

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisinās 30. Eiropas čempionāts armvreslingā. Tajā par divkārtēju Eiropas čempionu junioru konkurencē kļuva jelgavnieks Kristaps Blūmanis.

"Sacensības parasti sākas ar kreiso roku, pēc tam seko laušanās ar labo roku. Tās ir divas atsevišķas disciplīnas, jo ne katram sportistam abas rokas ir vienlīdz spēcīgas," pastāstīja Kristaps Blūmanis.

Viņam šis bija pirmais Eiropas čempionāts karjerā, un viņš tajā startēja junioru (U-18) vecuma grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Kristaps piedalījās abās disciplīnās – gan ar kreiso roku, gan ar labo roku. Un abās disciplīnās izcīnīja zelta medaļu.

"Sistēma ir tāda: pāra uzvarētājs turpina cīnīties ar citu pāru uzvarētājiem, bet zaudētāji cīnās savā starpā. Dalībnieks, kurš piedzīvo divus zaudējumus, no sacensībām izkrīt. Līdz ar to nav noteikts maksimālais cīņu skaits, kas sportistam jāaizvada vienās sacensībās. Šajā čempionātā es ar katru roku aizvadīju trīs cīņas," skaidro sportists. Armvreslingā nav arī laika ierobežojumu cīņai, bet Kristapam Eiropas čempionāta garākā cīņa ilga vien aptuveni trīs sekundes. "Es cenšos uzvarēt pēc iespējas ātrāk, lai taupītu spēkus, jo nekad nevar zināt, kas tevi sagaida priekšā," tā sportists. Visgarākā cīņa viņa sportista karjerā ilgusi apmēram minūti, bet Kristaps zina stāstīt, ka viņa tētis aizvadījis arī trīs minūtes garu cīņu, pēc kuras bija gandrīz vai beigts un neko vairs nevarēja izdarīt.

Ar armvreslingu Kristaps Blūmanis sāka nodarboties pirms četriem gadiem – 13 gadu vecumā. "Man patika lauzties ar rokām un savā klasē varēju nolauzt visus. Izrādījās, ka arī manam tētim tas labi padodas, un tā mēs abi sākām lauzties. Iegādājāmies speciālo galdu, tad sākam piedalīties sacensībās, iepazināmies ar citiem sportistiem un patiešām aizrāvāmies," atklāj jaunietis. Tagad Jelgavā izveidots armvreslinga klubs "Legacy Jelgava", ko vada daudzkārtējs Latvijas un Eiropas čempions Vladislavs Krasovskis.

Pirmajās armvreslinga sacensībās Kristaps Blūmanis piedalījās 2017. gadā. Pēdējos divus gadus nozīmīgu sacensību ierobežojumu dēļ nebija, tāpēc viņam jo lielāks prieks, ka šogad tomēr Eiropas čempionāts notiek un viņš tajā veiksmīgi debitējis. "Uzskatu, ka armvreslings nav tikai spēka sports. Tas ir arī cīņas sports, un cīņā svarīga ir ari tehnika un ātrums," spriež divkārtējais Eiropas junioru čempions. Šajā nedēļas nogalē viņš debitēs arī Eiropas čempionātā pieaugušajiem svara kategorijā līdz 80 kilogramiem.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas Sporta servisa centrs
un Latvijas Armvrestlinga federācija

     [+] [-]

, 2021-10-29 08:14, pirms 3 gadiem
Armrestlingā....nevis armvrestlingā..😎