Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Zīle Rīgā izcīna KOK Eiropas čempiona titulu, Zuša pretinieks gūst traumu

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Zīle Rīgā izcīna KOK Eiropas čempiona titulu, Zuša pretinieks gūst traumu
Kristaps Zīle (pa kreisi) pret Mihalu Valčaku. Foto: Sportacentrs.com

Par jauno kikboksa organizācijas "King of Kings" Eiropas čempionu kikboksā pussmagajā svarā kļuvis latviešu cīkstonis Kristaps Zīle (3-3-1), kurš "ATTA Centre" Rīgā notiekošā "KOK Mega Series" galvenajā mačā pieveica poli Mihalu Valčaku (2-3). Uzvaras turnīrā guva arī citi latviešu cīkstoņi dažādās disciplīnās, tostarp Kristaps Zutis MMA.

Vakara galvenajā cīņā Kristapam Zīlem padevās veiksmīgs pirmais raunds, esot aktivākajam starp abiem cīkstoņiem un veiksmīgi samazinot distanci pret augumā nedaudz garāko Mihalu Valčaku.

Otrajā raundā Zīle un Valčaks vairāk klinčoja, bet agresora lomā ringā atkal bija latvietis, kurš kontrolēja iniciatīvu, cenšoties dažādot savus sitienus, kamēr polis lūkoja atbildēt ar pretuzbrukumiem.

Noslēdzošais raunds sākās ar lielu latvieša ofensīvu, uz ko Valčakam bez klinča lielu atbilžu nebija. 40 sekundes līdz raunda beigām polis izlaida jaudīgu Zīles sitienu ar labo roku, taču nokdaunā nenonāca.

Zīle gan bija aizvadījis pārliecinošu cīņu, un arī tiesnešiem, atšķirībā no citiem šīvakara dueļiem, par uzvarētāju šaubu nebija - KOK Eiropas čempiona jostu pussmagajā svarā izcīnīja tieši latviešu atlēts. Pasaules čempiona tituls atrodas lietuvieša Sergeja Maslobojeva īpašumā.

Kristapa Zuša (2-1) un Nikolas Gobuša (13-7) duelī veiksmīgāks sākums padevās mājinieku cīkstonim. Zutis apturēja pretinieka mēģinājumus pārvest cīņu parterā, un kontrolēja cīņu stājā, izdarot vairāk sitienu un liekot pretiniekam aizsargāties.

Tiesa, ar to arī pēc pusotras aizvadītas minūtes ringā cīņa nepatīkamā veidā izbeidzās - Gobušs, kurš uz cīņu jau bija devies ar teipiem ap labo ceļgalu, ringā to savainoja vēlreiz un cīņu vairs nebija spējīgs turpināt, tiesnesim cīņu apturot.

Sabilnieks Zutis līdz ar to izcīnīja savu otro uzvaru profesionālajā MMA, pirms divām nedēļām “Milžu cīņu” šovā pieveicot arī gruzīnu Soslanu Gasijevu, taču par šādā veidā gūtu panākumu latviešu smagsvars manāmi nebija apmierināts arī pats, ringu pametot uzreiz pēc gala verdikta paziņošanas.

Boksa cīņā uzvaru ar tehnisko nokautu pirmajā raundā guva Reinis Porozovs (16-4). Nīderlandes bokseri Faršanu Derekehu (6-3) uz dēļiem nolika Porozova taisnais sitiens ar labo roku.

Kārtīgu šovu skatītājiem sagādāja Jura Zundovska (6-2) un Nagļa Tamaševiča (1-1) boksa mačs. Abiem nevairījās no atklātām sitienu apmaiņām un uzbruka ar lielu intensitāti. Pirmā raunda izskaņā Zundovskis spēja nosūtīt lietuvieti nokdaunā, jau raunda vidū parādoties asinīm no pretinieka deguna.

Otrajā raundā latviešu bokseris turpināja uzbrukt ar tikpat lielu jaudu, izdarīja lielu spiedienu un pretinieku salauza - Tamaševičs izlaida vairākus Zundovska sitienus un, lai arī kājās ar lielām pūlēm noturējās, jau bija uzgriezis pretiniekam muguru. Tiesnesis konstatēja, ka lietuvietis vairs nav spējīgs cīņu turpināt, un tā tika izbeigta, Zundovskim izcīnot uzvaru.

Aizraujošu kikboksa cīņu sarūpēja latvietis Eduards Mišins (8-6-1) un polis Jakubs Kvašņevskis (1-1). Pēc trim līdzvērtīgiem raundiem par uzvarētāju nevarēja vienoties arī trīs ringa tiesneši - pa vienam atdeva uzvaru katram no cīkstoņiem, bet trešais fiksēja neizšķirtu -, kas nozīmēja papildraunda piešķiršanu. Izšķirošajā raundā gan veiksmīgāks izrādījās poļu kikbokseris.

Papildraundu uzvarētāja noskaidrošanai nācās piešķirt arī Vjačeslava Teleša un Giljermo Bloklanda cīņā. Tiesneša aizrādījumiem un pauzēm bagātā duelī veiksmīgāks gan izrādījās Nīderlandes pārstāvis Bloklands, kurš pēc cīņas pateicās arī hallē sanākušajiem līdzjutējiem, arī pretī saņemot gaviles.

     [+] [-]

, 2022-11-28 01:52, pirms 2 gadiem
papa vajzdēja šādi sākt .
Latvijas cīņu sporta zvaigzne Kristaps Zutis

     [+] [-]

, 2022-11-28 01:53, pirms 2 gadiem
vai vars nav? Kriš?