Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

"Arēnā Rīga" notiks Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

"Arēnā Rīga" notiks Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās
Alberts Jurčenko, Anastasija Grigorjeva, Imants Lagodskis, Laura Skujiņa, Armands Zvirbulis
Foto: Kristīne Čekstere, Latvijas Cīņas federācija

2016. gada Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās (sieviešu brīvā cīņa, vīriešu brīvā cīņa un grieķu-romiešu cīņa) notiks Latvijas galvaspilsētā. Valdība gan nepiešķīra finansējumu nepieciešamajā apmērā, taču grūtības ir pārvaramas.

Eiropas čempionāta tāme ir 1 000 000 eiro, Ministru kabinetam tika prasīti 250 000, taču valdība novembrī piešķīra tikai 70 000 eiro. Līdz ar to nākamgad būs jāprasa vēl. "Ko tur sūdzēties par naudu, strādājam, lai veiksmīgi noorganizētu Eiropas čempionātu," mūsu portālam saka Latvijas Cīņas federācijas prezidents Dzintars Urbančiks.

Decembrī tika parakstīts līgums ar Starptautisko cīņas savienību (UWW) par 8.-13. marta Eiropas čempionāta organizēšanu "Arēnā Rīga". Līdz ar to tiek plānots, ka finansējuma grūtības tiks pārvarētas.

Latvijas Cīņas federācija šo čempionātu rīko sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas domi, Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijas Olimpisko vienību un Latvijas Sporta federāciju padomi. Uz pasākumu ieradīsies apmēram 1000 sportisti, treneri, oficiālo pārstāvji, kā arī liels daudzums tūristu no visas Eiropas. Sacensības ilgs veselu nedēļu un to laikā tiks izcīnīti 24 medaļu komplekti. Šo čempionātu translēs kanāls "Eurosport" un daudzu Eiropas valstu televīzijas, būs translācija arī internetā.

Čempionātā startēs arī mūsu cīņas labākie pārstāvji, tostarp trīskārtējā Eiropas čempione, pasaules čempionāta bronzas medaļniece un divkārtējā Latvijas gada sportiste Anastasija Grigorjeva, Eiropas un pasaules čempionātu bronzas medaļu ieguvēja Laura Skujiņa, Latvijas Olimpiskās vienības pamatsastāva dalībnieki Armands Zvirbulis un Imants Lagodskis, labākais jaunais cīkstonis Alberts Jurčenko un citi mūsējie.

Eiropas čempionāti cīņas sporta veidos notiek katru gadu, taču 2016. gads būs īpašs gads ar to, ka tas būs olimpiskais gads. Tādēļ arī martā Rīgā notiekošais čempionāts būs sava veida ģenerālmēģinājums gan sportistiem, gan treneriem, gan oficiālajiem pārstāvjiem pirms 2016. gada Riodežaneiro Olimpiskajā spēlēm.

  +3 [+] [-]

, 2015-12-18 15:43, pirms 7 gadiem
super, vēl tikai jāsaorganizē skatītāji. visi uz Rīgas arēnu!

  +6 [+] [-]

, 2015-12-18 15:46, pirms 7 gadiem
rādīs pa TV, tā kā mierīgi var sēdēt mājās. varēs redzēt arī Balvos!

     [+] [-]

, 2015-12-18 15:51, pirms 7 gadiem
Ļoti ceru ka Petra Olli arī cīnīsies. Eurospēlēs nepiedalījās bet pasaulē trešā.

  +2 [+] [-]

, 2015-12-19 09:55, pirms 7 gadiem
ikri rakstīja: super, vēl tikai jāsaorganizē skatītāji. visi uz Rīgas arēnu!
Tā ir gandrīz neiespējamā misija. Šajā sporta veidā pieklibo estētiskais aspekts, līdz ar to sporta draugi nepavelkas. Cīņas saime jau sanāks, taču tas nav liels pulks.

  +1 [+] [-]

, 2015-12-19 10:15, pirms 7 gadiem
Tā ir gandrīz neiespējamā misija. Šajā sporta veidā pieklibo estētiskais aspekts, līdz ar to sporta draugi nepavelkas. Cīņas saime jau sanāks, taču tas nav liels pulks.

Ko tu ar to domaa estētiskais aspekts?
manupraat mees pa lielam esam dziedātāju, skreejeeju un riteņbrauceeju tauta

  +1 [+] [-]

, 2015-12-19 11:10, pirms 7 gadiem
markor rakstīja: manupraat mees pa lielam esam dziedātāju, skreejeeju un riteņbrauceeju tauta
Riteņbraucēju vietā es nosauktu dejotājus!

  +2 [+] [-]

, 2015-12-19 15:00, pirms 7 gadiem
točka rakstīja: Tā ir gandrīz neiespējamā misija. Šajā sporta veidā pieklibo estētiskais aspekts, līdz ar to sporta draugi nepavelkas. Cīņas saime jau sanāks, taču tas nav liels pulks.
Kas ir tas "estētiskais aspekts"? Cīņa kā sports ir viens no vecākajiem un tas jau nu netieši parāda, ka ar to viss vairāk vai mazāk ir kārtībā, ja jau ir izdzīvojis no vēl antīko olimpisko spēļu laikiem.

Jebkura sporta veida "interesantumu" nosaka tas vai cilvēks saprot šo sporta veidu (orientējas noteikumos, saport elementu grūtības pakāpi, zina sportistus) vai nē.

  +1 [+] [-]

, 2015-12-19 17:33, pirms 7 gadiem
GR cīņa ir viena no visvieglāk uztveramajām cīņām
1 min kursi un esi jau tikpat gudrs kā hokejā, lai lamātu soģi : DDDDDDD

     [+] [-]

, 2015-12-19 22:02, pirms 7 gadiem
točka rakstīja: Tā ir gandrīz neiespējamā misija. Šajā sporta veidā pieklibo estētiskais aspekts, līdz ar to sporta draugi nepavelkas. Cīņas saime jau sanāks, taču tas nav liels pulks.
Estetika baigais kriterijs?

Dailslidosana ar estetiku nav problemu, bet Latvijas cempionata tribines bija patuksas.

Pirmssvetku depresija jakrata nost un jaskatas uz pozitivo!