Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Pieņemti jaunie cīņas noteikumi, sieviešu diskriminācija turpinās

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pieņemti jaunie cīņas noteikumi, sieviešu diskriminācija turpinās
FILA prezidents Nenads Lalovičs un SOK prezidents Žaks Roge
Foto: fila-official.com

Starptautiskās cīņas federācijas (FILA) kongresā šodien ievēlēts jaunais prezidents un apstiprināti sacensību noteikumi, kas šo sporta veidu padarīs skatāmāku. Šādas izmaiņas notikušas tāpēc, lai saglabātu cīņas sporta veida olimpisko statusu.

FILA ārkārtas kongresā Maskavā sestdien piedalījās delegāti no 110 valstīm. Šodien prezidenta vietas izpildītājs oficiāli ievēlēts par FILA prezidentu. Nenads Lalovičs saņēma 125 balsis "par", bet "pret" bija tikai 7 balsotāji. "Paldies, ka man uzticaties un rūpējaties par mūsu sporta veidu", pēc ievēlēšanas teica jaunais prezidents. "Šodien mēs veicām pirmo soli, lai saglabātu mūsu sporta veidu. Atrodamies mūsu sporta veidam svarīgā vēsturiskā brīdi. Jāizdara izmaiņas, lai nodrošinātu nākotni. Mūsu paveiktais būs svarīgs mūsu sportam nākamajos 50 gadus."

"Vēlamies, lai 2020. gada olimpiādē būtu pa sešiem medaļu komlektiem grieķu-romiešu cīņā, brīvajā cīņā un sievietēm (iepriekš bija attiecīgi 7+7+4)," tagad saka prezidents Lalovičs.

Olimpiskais princips paredz sieviešu un vīriešu vienlīdzību, tomēr minētais Laloviča paziņojums joprojām diskriminē sievietes. Jāskatās uz citiem sporta veidiem: ir vīriešu hokejs un arī sieviešu hokejs, ir vīriešu svarcelšana un arī sieviešu svarcelšana... Kāpēc cīņa vēlas sev atšķirīgus principus? Grieķu-romiešu cīņā piedalās tikai vīrieši, tā ir sieviešu diskriminācija. Minētie termini "brīvā cīņa" un "sieviešu cīņa" joprojām ir diskriminējoši, pareizais variants būtu "vīriešu brīvā cīņa" un "sieviešu brīvā cīņa".

Pieņemti arī jaunie cīņas sacensību noteikumu, kas stāsies spēkā jau no rītdienas. Vairs nebūs jācīnās divus vai trīs periodus pa divām minūtēm. Tagad būs divi nogriežņi pa trim minūtēm, turklāt punktus skaitīs kumulatīvi (iepriekš punktus skaitīja katrā periodā atsevišķi). Punktam par pretinieka izgrūšanu no laukuma vairs nebūs tik liels svars, citi paņēmieni turpmāk tiks novērtēti ar lielāku punktu skaitu - par takedown vai turn dos divus punktus. Atcelta izloze par to, kurš "ņems pretinieka kāju" sausa rezultāta gadījumā. Visas izmaiņas tiks publiskotas nedaudz vēlēk, bet to galvenais mērķis ir padarīt cīņu skatāmāku.

"Cīkstoņiem viss atkarīgs no sagatavotības. Ja viņš ir gatavs, tad var var nogāzt pretinieku un var cīnīties sešas minūtes Uzvarēs labākais cīkstonis. Jaunie noteikumi virzīti uz to, lai sportisti veiktu vairāk paņēmienus," norāda FILA viceprezidents Stens Dzedziks. 2020. gada olimpiādē tiek plānots samazināt dalībnieku skaitu līdz 16 katrā svara kategorijā, un izspēlēt tikai vienu bronzas medaļu (iepriekš deva divas).

Kā jau ziņots, Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) procedūras ietvaros 12. februāra sēdē tika izvērtēti olimpiskie sporta veidi pēc 39 kritērijiem un tika rekomendēts cīņas sportu neiekļaut 2020. gada olimpisko spēļu programmā. Pēc tam tika atstādināts ilggadējais FILA prezidents Rafaels Martineti. 29. maijā Sanktpēterburgā notiks SOK sēde, kur tiks izvēlēti trīs sporta veidi, kas turpinās pretendēt uz vienu vietu 2020. gada olimpiskajās spēlēs. Pēc neoficiālas informācijas, minētie trīs veidi varētu būt cīņas sports, karatē un skvošs. Galīgais lēmums tiks pieņemts SOK sesijā 2013. gada septembrī Buenosairesā.

Izmantotie resursi:
rsport.ru

  +1 [+] [-]

, 2013-05-18 15:37, pirms 12 gadiem
Viss pareizi, sievietēm jāzina sava vieta!

     [+] [-]

, 2013-05-18 16:55, pirms 12 gadiem
Vienliidziibai jaabuut. Meeriishanaas ar kraaninjiem viirieshiem un meeriishanaas ar kraaninjiem sievieteem.

  -2 [+] [-]

, 2013-05-19 03:13, pirms 12 gadiem
Dārgais portāl sc.com, VIETU NEIZPILDA, PIENĀKUMUS IZPILDA!!!

  +1 [+] [-]

, 2013-05-20 11:09, pirms 12 gadiem
M rakstīja: Vienliidziibai jaabuut. Meeriishanaas ar kraaninjiem viirieshiem un meeriishanaas ar kraaninjiem sievieteem.
tavs piedāvātais sporta veids nav olimpiādes programmā, līdz ar to olimpiskās dzimumu vienlīdzības apsvērumi tavā piedāvājumā nedarbojas