Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:440, Did:0, useCase: 3

Grigorjeva un Ļebedevs plūc Daugavpils gada laurus, Vasiļjevs populārākais

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Grigorjeva un Ļebedevs plūc Daugavpils gada laurus, Vasiļjevs populārākais
Anastasija Grigorjeva un Andžejs Ļebedevs
Foto: Sergejs Kuzņecovs, daugavpils.lv

Latviešu kultūras centrā Daugavpilī vakar notika ceremonija "Sporta laureāts 2017". Latgales lielākās pilsētas labākā sportiste atkal ir brīvās cīņas cīkstone Anastasija Grigorjeva, savukārt par gada sportistu atzīts spīdvejists Andžejs Ļebedevs.

Anastasija Grigorjeva. Divkārtējā valsts labākā sportiste pērn ieguva pasaules čempionāta bronzu un Eiropas meistarsacīkšu sudrabu. Jau septīto reizi ir Daugavpils gada sportiste.

Andžejs Ļebedevs. Eiropas čempionātā izcīnīja zelta medaļu, gūstot vēsturisku panākumu. Pirms tam neviens no Latvijas spīdvejistiem šajā līmenī nebija iekļuvis labāko trijniekā. Otro reizi atzīts par Daugavpils labāko sportistu.

Labākā jaunā sportiste otro gadu pēc kārtas ir pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka - kopā ar jūrmalnieci Tīnu Graudiņu ieguva Eiropas čempionāta piekto vietu. Labākais jaunais sportists ir grieķu-romiešu cīkstonis Aleksandrs Jurkjans - septītā pozīcija EČ un piektā vieta U23 Eiropas meistarsacīkstēs.

Populārākais sportists otro gadu pēc kārtas ir daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš pērn Eiropas čempionātā izcīnīja septīto vietu un kvalificējās Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Lai noskaidrotu 2017. gada Daugavpils populārāko sportistu, Sporta un jaunatnes departamenta "Facebook" lapā notika balsojums. Pirmo vietu pārliecinoši ieguva daiļslidotājs, kurš ar lielu atbalstu no Japānas saņēma aptuveni 540 balsis. Sieviešu konkurencē populārākās ir Anastasija Grigorjeva (~140), cīkstone Jekaterina Jermaļonoka (~100) un Anastasija Kravčenoka (~80 balsis).

Labākā trenera balvas ieguva Ļubova Kopilova (brīvā cīņa) un Nikolajs Kokins (spīdvejs). Gada notikums - BigBank Skrien Latvija Daugavpils pusmaratons. Gada komanda - spīdveja junioru komanda.

"Sporta laureāts" Daugavpilī, uzvarētāju arhīvs

gadssportistesportists
2017Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Andžejs Ļebedevs (spīdvejs)
2016Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Ņikita Masjuks (grieķu-romiešu cīņa)
2015Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana)
2014Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Andžejs Ļebedevs (spīdvejs)
2013Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Andris Jahimovičs (paukošana)
2012Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Dmitrijs Jurkevičs (vieglatlētika)
2011Tatjana Vasiļjeva (snūkers)Dmitrijs Jurkevičs (vieglatlētika)
2010Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)Maksims Bogdanovs (spīdvejs)

Izmantotie resursi:
daugavpils.lv